Jak żyć zgodnie z dobrą karmą? 18 wskazówek dla poszukiwaczy równowagi energetycznej

dobra karma

Karma, czyli skutek przyczyny. Ze względu na intencję, rozróżniamy dobrą karmę i złą karmę. Jeśli żyjemy dobrze, godnie i z intencją pomagania innym, wtedy tego samego możemy spodziewać się po naszym życiu. Wszystko to, co prezentujemy sobą w uczynku, myśli i słowie, jest energetycznie rozliczane i pozwala przyjąć podobną ilość energii. Jeśli natomiast nadużywamy dobroci innych osób, możemy się spodziewać, że Wszechświat wyrówna rachunki. To właśnie nazywamy karmą.

Żeby coś dostać, musisz coś dać

Wszechświat dąży do równowagi. Nie możemy jedynie dostawać nie dając niczego w zamian, bo będzie to energetycznie niesprawiedliwe i doprowadzi do nagromadzenia się energetycznych długów. Jeśli nie spłacimy ich w tym życiu, przejdą one na konto życia kolejnego. Co więc robić i jak żyć, aby pozwolić sobie na dobrą karmę? Jakie działania podejmować, a z jakich rezygnować?

1. Szczerość

Unikaj kłamstw i bądź szczery wobec innych. Jeśli będziesz traktować ludzi w swoim życiu dokładnie tak jak sam byś chciał być traktowany, wtedy energetycznie zapewnisz sobie szacunek innych.

2. Unikaj kłótni

Jeśli to możliwe, nie bierz udziału w kłótniach. Jeśli w takowej się znajdziesz, możliwie jak najszybciej zakończ ten nieszczęśliwy proces. Każą napiętą sytuację traktuj ze współczuciem i cierpliwością. Myśl długoterminowo.

3. Zaufaj w proces Prawa Przyciągania

Wszystko potrzebuje czasu. Aby energia mogła się zmanifestować, trzeba uwolnić wszelkie blokady, a jest to proces, na który zwykle nie mamy cierpliwości.

4. Rozpoczynaj dzień w dobrym humorze

Tylko od ciebie zależy jak będzie wyglądał twój dzień. Nie wierzysz? Sprawdź jak ułoży się twoja energetyka kiedy rozpoczniesz dzień z wdzięcznością, ekscytacją i postanowieniem, że to będzie dobra doba. Potem dla równowagi zobacz co się stanie, jak pierwszą twoją myślą rano będzie… narzekanie.

Może cię również zainteresować artykuł: 9 sposobów, jak otworzyć i używać pola serca do samouzdrawiania

dobra karma

Źródło: unsplash.com

5. Wyjdź na spacer

Wyrób w sobie nawyk obcowania z naturą. Każdego dnia wyjdź na świeże powietrze i połącz się z przyrodą. Odnajdź “swój” las lub jezioro, aby mieć miejsce regeneracji, ostoję i przestrzeń w której możesz przemyśleć swoje sprawy.

6. Dziel się

Czy wiesz, że pieniądze przychodzą wtedy, kiedy panuje w twoim życiu ciągły ruch energii pieniądza? Jeśli regularnie wspierasz potrzebujących, pomagasz jako wolontariusz, działasz dobroczynnie, wtedy pozwalasz na to, aby bogactwo przyszło do ciebie.

7. Nie zostawiaj ludzi w potrzebie

Jeśli ktoś ma problem i potrzebuje pomocy, nie zostawiaj go samego, pochyl się nad jego sytuacją i razem znajdźcie rozwiązanie. Bądź otwarty na innych. Ignorowanie potrzebujących to zła karma!

8. Nie oczekuj

Czy wiesz jak piękne jest życie, gdy nie masz oczekiwań a jedynie dajesz się zaskoczyć? Nie oczekuj, aby nie generować złości, rozczarowania i smutku.

9. Dbaj o planetę

Środowisko w którym żyjesz to coś niezwykle cennego, bez niego nie byłoby życia w ogóle! Dbaj o to, aby wszystko wykorzystywać do samego końca, aby nie marnować, nie mieć nadmiaru. Kupuj używane ubrania, oddawaj zamiast wyrzucać. Nasz dług karmiczny wobec planety jest ogromny!

10. Zaangażuj się w dzieciństwo swojego dziecka

Spędź z nim trochę czasu każdego dnia. Poświęć ten czas tylko jemu, jego potrzebom, wspólnym aktywnościom. Uczestnicz w życiu swojego dziecka nie na zasadzie obowiązku ale tak, aby poznać swojego potomka dogłębnie.

11. Znajdź swoją ulubioną mantrę, afirmację lub cytat

Coś, co podniesie cię na duchu w trudnych chwilach. Recytuj swoje wsparcie też tym, którzy są w potrzebie i czują się psychicznie gorzej.

12. Pobądź z bliskimi

Możecie porozmawiać w cztery oczy lub trwać w uścisku, a wszystko po to, aby wasze energie się przemieszały a więź zawiązała jeszcze mocniej. Rób to regularnie. Dla wszystkich, których kochasz, miej w zanadrzu prawdziwy, dobry jakościowo czas.

13. Każdego dnia bądź wdzięczny

Codziennie pomyśl o 3 rzeczach, za które jesteś wdzięczny i uwolnij tą piękną energię, która z pewnością popchnie dobrą karmę do przodu.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na rytuał on-line: Wdzięczność – BOSKI Pierwiastek Kreacji


14. Uśmiechaj się

Uśmiech to zaklęcie, które w przeciągu chwili zmienia nastawienie z negatywnego na pozytywne. Jeśli czujesz, że nadciągają ciemne chmury – uśmiechnij się. Uśmiechaj się też do innych, aby zarazić ich pozytywną energią.

15. Rozdawaj komplementy

Mów innym komplementy. To nic nie kosztuje a wprawia w dobry nastrój obie strony.

16. Dbaj o dobre samopoczucie

To jak się czujesz sprawia, że na takiej częstotliwości jesteś. Dbaj więc o swoje dobre samopoczucie, o relaks, o dobry nastrój, o fizyczny odpoczynek, regenerujący sen. Stres i napięcie prowadzą do chorób nowotworowych. Ot, karma w czystej postaci.

17. Kochaj

Odnajdź miłość w swoim życiu. Kochaj swojego partnera lub partnerkę, swoje dzieci, rodziców i dalszą rodzinę. Kochaj przyjaciół. Okazuj im miłość. Pozwól sobie na to piękne uczucie, które uskrzydla i zwiększa wibracje.

18. Szukaj mądrości

Ucz się na doświadczeniu innych osób, podejmuj dobre, rozsądne decyzje, które są zgodne z twoim planem duszy. Kieruj się mądrością, zdobywaj mądrość, a wtedy twoje życie będzie pełne i satysfakcjonujące.

Jakie są twoje sposoby na dobrą karmę w życiu codziennym?

Może cię również zainteresować artykuł: Wdzięczność za niechciane. Dziękuj za ból – on cię kształtuje

Nadine Lu

Źródła:
blog.spiritualify.com/15-tips-to-increase-your-chances-of-attracting-good-karma-in-your-life/
wikihow.com/Boost-Your-Karma
paranormal.lovetoknow.com/about-paranormal/good-karma-vs-bad-karma
quora.com/What-are-the-Good-Karma-and-Bad-Karma

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram