Jakich rad udzieliłby ci Budda, gdyby został specem od randek

budda

“Bądź światłem sam dla siebie”, może właśnie takie słowa usłyszałbyś od Buddy, gdybyś ustawił się w kolejce milionów singli z całego świata, oczekujących dobrej rady. Czy randkowanie i rozwój duchowy idą w parze? Jakich rad udzieliłyby ci Budda, gdyby umawiał się na randki?

Budda (Siddartha Gautama) był wielkim filozofem, reformatorem religijnym i duchowym. Żył w latach około 563–483 p.n.e. Do dziś na całym świecie znane są jego nauki, a miliony osób kontynuuje ścieżkę buddyzmu, którą wytyczył. Możemy zastanowić się, jaką pracę energetyczną wykonałby Budda w celu stworzenia trwałego, satysfakcjonującego związku partnerskiego, pełnego miłości, harmonii i zaufania. Przyjrzyjmy się kilku jego cytatom w kontekście relacji.

”Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat”.

Jakie masz przekonania o sobie samym? Jakie myśli kierujesz do siebie w codziennym monologu? Co sądzisz o byciu w związku – czy ta wizja przepełnia cię radością, czy może wypełnia strachem, poczuciem niezasługiwania, irytacją? Może widzisz w tym zagrożenie dla swojej wolności lub boisz się zdrady? Nieważne, co mówisz na głos od czasu do czasu. Ważne, co myślisz i jakie emocje odczuwasz. Cokolwiek wyślesz do Wszechświata, wróci do ciebie z podwójną mocą. Zastanów się, jakie wibracje masz w temacie relacji partnerskich.

Może cię również zainteresować artykuł: Według buddyzmu istnieją 4 aspekty doskonałej miłości

budda

Źródło: pixabay.com

Możesz spisać przekonania i myśli przychodzące ci do głowy na kartce, po lewej stronie. Następnie zastanów się, które z nich osłabiają cię, są przeszkodą na drodze do szczęśliwego związku. Po prawej stronie możesz zapisać nowe przekonania, pozytywne, wypełniające cię lekkością, nadzieją, radością i spokojem. Jeśli potrzebujesz silniejszego energetycznie rytuału, spal kartkę w ogniu.

Następnie zastanów się, czego tak naprawdę pragniesz. Małżeństwa, otwartej relacji, najlepszego przyjaciela, tantrycznego kochanka, partnera na dobre i na złe? Jak chcesz czuć się w tej relacji? Jak pragniesz spędzać czas wolny z ukochaną osobą? Jakie macie wspólne wartości? Jaki typ osobowości pasuje do ciebie najlepiej? Jaki styl życia we dwójkę preferujesz? Zapisz to wszystko, by Wszechświat dokładnie wiedział, czego pragniesz. Możesz też ponownie spalić kartki w ogniu, wzmocnione czasem przesileń lub pełni księżyca. Następnie odpuść oczekiwania, pozwól zadziać się cudom. Czasem będzie ci trudno, może nieraz zapłaczesz, może wystraszysz się, że już nigdy… Obserwuj swoje myśli i emocje, pozwól im przepływać przez siebie, bez nadawania im ważności. Wsłuchaj się w głos swojego serca i uhonoruj je. Pozwól mu na święte łzy, które ostatecznie wydrążą twarde skały ochronnych pancerzy.

„Nie grzeb wciąż w przeszłości, nie wybiegaj ciągle w przyszłość, skoncentruj swój umysł na chwili obecnej”.

Po prostu ufaj, że Wszechświat podsunie najlepiej dopasowaną osobę dla dobra waszego obustronnego rozwoju duchowego i osobistego, oraz w odpowiedzi na głębokie tęsknoty twojego serca. Skup się na chwili obecnej i na tym, co możesz zrobić teraz, w tej chwili, ze swoim życiem. Jak chcesz się czuć? Jakie talenty rozwijać? Jakimi cechami osobowości wykazywać się? Jakimi ludźmi chcesz się otaczać? Jakie mieć pasje, zainteresowania? Gdzie chcesz żyć i jaką pracę wykonywać na co dzień? To wszystko to istotne składowe twojego osobistego szczęścia, ale też elementy budujące twoją gotowość na wymarzonego partnera.

„Nikt nie zbawi nas poza nami samymi. Nikt nie może i nie jest w stanie tego zrobić. Sami musimy przejść tę drogę”.

Nie stworzysz satysfakcjonującego, stabilnego związku, pełnego miłości i partnerstwa z niewiedzą o sobie, z rozdrapywaniem ran przeszłości, lękiem przed przyszłością, niepewnością własnego losu i pogubieniem we własnych pragnieniach. Każdy z nas ma osobisty rozrachunek do wykonania z przeszłością i samym sobą. Samodzielnie potrzebujemy poznać siebie, odkryć swoje pragnienia, potrzeby, mocne i słabe strony, talenty, wewnętrzne lęki i ograniczenia.

„Bez względu na to, jak trudną ma się za sobą przeszłość, zawsze można zacząć od nowa w dniu dzisiejszym”.

Twoja przeszłość nie definiuje twojej przyszłości. Twoje upadki nie przekreślają twojego sukcesu. Twoje zwątpienia i obawy są naturalne. Masz jednak wewnątrz siebie moc, która pomoże ci przenosić góry, pokonywać wszelkie przeszkody i wzrastać. Zobacz, jaką masz relację z wewnętrznym dzieckiem, z żeńskim i męskim aspektem siebie, oraz jakim jesteś dla siebie rodzicem. Zajmij się sobą, zastygłymi emocjami, nieukochanymi aspektami, spychanymi w najdalszy kąt nieświadomości tematami, dokop się również do wielkiego potencjału możliwości, który w sobie masz. Poznaj siebie, wytycz nowy tor drogi i ciesz się życiem. Prędzej czy później przyciągniesz odpowiedniego człowieka.


Bransoletkę z rubinu z kwarcem różowym, który emituje silną energię bezwarunkowej miłości, znajdziecie w naszym sklepie


„Spokój pochodzi z twojego środka, z wewnątrz ciebie. Nie szukaj go nigdzie indziej. Znajdź go w sobie”.

Zastanów się, po co w ogóle chcesz być w związku. Jeśli druga osoba ma zaspokajać tylko twoje potrzeby, nadrabiać braki miłości z dzieciństwa czy dawać poczucie bezpieczeństwa, którego sam sobie nie potrafisz dać, odpuść sobie jeszcze na moment randkowanie. Aby wejść w świadomą, dojrzałą relację, wypełnioną spokojem i miłością, potrzebujesz najpierw odkryć miłość i spokój w sobie. Z pustego naczynia i Salomon nie naleje! Znów powtórzę – zajmij się sobą. Wszystko inne przyjdzie w odpowiednim czasie.

„W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość”.

Wiem, że w czasach fast życia i fast relacji, chcielibyśmy często od ręki spełnienia naszych marzeń. Możesz być zmęczony, sfrustrowany, zniechęcony, znudzony, zasmucony (możesz wstawić tu dowolną inną emocję) poszukiwaniem bliskiej relacji, opartej na wzajemnym zaufaniu, akceptacji, intymności, miłości, takiej na dobre i na złe, takiej długotrwałej, zamiast chwilowej. Zachowaj nadzieję i pogodę ducha. Twoje życie ma wiele wspaniałych barw, takich jak inni bliscy ludzie, sztuka, przyroda, praca, kolejne uzdrowienia, odkrycia, przeżycia. Żyjesz dla siebie, jesteś pełnią sam w sobie, wspaniałym darem dla Ziemi, kosmicznym dzieckiem. Bądź z siebie dumny, z odwagą pokazuj się światu. Pożegnaj relacje i nawyki, które cię niszczą, zaburzają twoje poczucie wartości, odbierają moc i pewność siebie. Zrób miejsce na to, co cię wspiera, rozwija, cieszy. Twoje serce jest światłem i miłością. Jeśli pozwolisz mu emanować tą piękną energią, wkrótce inne serce odpowie mu tym samym!

Może cię również zainteresować artykuł: 8 znaków świadczących o tym, że praktykujesz materializm duchowy

Crystal M.


Źródła:
pl.wikipedia.org/wiki/Budda_Siakjamuni#Opuszczenie_pa%C5%82acu_i_poszukiwanie_prawdy
findyourbalance.pl/10-cytatow-buddy-inspirujacych-do-pracy-nad-soba/
consciousreminder.com/2021/04/17/if-the-buddha-would-be-dating-then/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram