Jaspis – kamień nazywany matką wszystkich kamieni

Jaspis

Jaspis to przepiękny minerał powstały z kwarcu i chalcedonu. Nazwę tłumaczy się z języka greckiego jako „cętkowany”.

Występuje: Meksyk, Rosja, Stany Zjednoczone, Chiny, Indie czy Polska.
Astrologia: kamień opiekuńczy dla następujących znaków Zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec.
Podporządkowany astrologicznie: Merkuremu, Marsowi, Jowiszowi.

Równoważy pracę wszystkich gruczołów dokrewnych (którym w ezoteryce odpowiadają tzw. centra energetyczne, czyli czakramy), a tym samym wyrównuje biopole, czyli aurę człowieka.
Jaspis występuje w bardzo wielu odmianach kolorystycznych. Każda z nich zachowuje wszystkie właściwości charakterystyczne dla tego minerału, jednocześnie wyróżnia się właściwościami niepowtarzalnymi, przypisanymi poszczególnym odmianom.

Ogólne właściwości jaspisu

Jaspis jest kamieniem wspierającym i wyciszającym. Wpływa na nasze kontakty z otoczeniem, ułatwia kontakty z ludźmi, łagodzi konflikty. Uzdrawia relacje międzyludzkie w rodzinie i w pracy. Pomaga zachować harmonię wewnętrzną. Jeżeli mamy problemy z utrzymaniem właściwego kursu w dążeniu do celu, pomoże nam właśnie jaspis.
Jest to kamień typowo ochronny, ponieważ pochłania negatywne energie. Wpływa uspokajająco na układ nerwowy. Doskonale rozładowuje stres i dlatego jest doskonałym antidotum na wszelkiego rodzaju chandry i depresje.
Jaspis jest generatorem pozytywnej energii, witalności i dobrego samopoczucia. Noszony bezpośrednio na ciele, równoważy prace wszystkich gruczołów dokrewnych, czyli centrów energetycznych- czakramów. Artykuły o tym, jak pracować z czakrami znajdziesz TUTAJ.

Najpopularniejsze odmiany jaspisu i ich unikatowe właściwości

Jaspis czerwony zwany królewskim, to silny kamień ochronny. Chroni przed rzeczami, które nie są korzystne dla osoby noszącej go, zmniejsza wpływ stresów na stan emocjonalny, daje poczucie stabilizacji i ugruntowania. Wycisza i pomaga utrzymać harmonię. Chroni przed strachami, które nachodzą ludzi wieczorem i w nocy. Jaspis jest kamieniem niezależności i odważnego wyrażania swojej prawdy. Jest talizmanem aktorów.
Jego czerwony kolor powodują atomy żelaza, jest odmianą chalcedonu.

  • uzdrawia stare rany duszy, powstałe w procesie reinkarnacji,
  • czyści kanały energetyczne, meridiany,
  • jego wibracja udziela nam lekcji: naucz się kochać i dbać o siebie samą,
  • jego energia mocno osadza w rzeczywistości, pomaga przezwyciężyć lęk, uczy jak racjonalnie do niego podejść, i jak praktycznie radzić sobie z problemami.

Czerwony jaspis wzmacnia naszą wolę i sprzyja realistycznemu myśleniu. W dawnych czasach nosili go żołnierze, bo chronił przed ranami i śmiercią. Powinni go również nosić ci, którzy mają władze. Kamień ten uczy jak panować nad sobą i pokonywać własne słabości.
Działa na czakrę podstawy. Aktywizuje energie w stopach i pomaga w uziemieniu.
Wyzwala głęboki spokój i odprężenie, oczyszcza i harmonizuje energię życiowa. Z tego względu idealny w sytuacjach, gdy konieczne jest wyciszenie nerwów, czy nadmiernie wzbudzonych emocji.
Był uważany za cudowny kamień leczący choroby i przynoszący moc w zwalczaniu przeciwności losu. Czerwona odmiana jaspisu działa silnie ochronnie, chroni od złych czarów i uroków.

Jaspis dalmatyńczyk symbolizuje siłę woli, dodaje odwagi, aby starać się o sukcesy, a pomysły realizować i zamieniać na życiowe sukcesy.
Szczególnie polecany jest dla osób zakładających własną firmę. Starożytni Egipcjanie wykonywali z jaspisu amulety dla zwiększenia energii seksualnej i atrakcyjności. Pomaga walczyć z nałogiem osobom rzucającym palenie.
To kamień nasycający swojego posiadacza energią pieniężną. Wśród minerałów reprezentuje on pieniądze, bogactwo, obfitość.
W starożytnym Rzymie był uważany za symbol dobrobytu. Powoduje ożywienie. Pomaga zwalczyć lenistwo. Należy do rodziny kwarców. Jest nieprzeźroczysty, a w swej ciekawej palecie posiada prawie wszystkie kolory, choć oczywiście dominują czerń i biel we wszystkich odcieniach.jaspis

Jaspis “skóra leoparda”, to kamień idealny dla osób delikatnych, nadwrażliwych osób, które chcą wyleczyć swoje rany emocjonalne i pożegnać się z nieprzyjemnymi zdarzeniami z przeszłości. Ten rodzaj jaspisu pozwala nam docenić siebie i zwiększyć, lub wręcz odzyskać poczucie własnej wartości. Jaspis “skóra leoparda” pomaga nam zdać sobie sprawę z powodów, dla których jesteśmy na Ziemi. Pomaga trzeźwo ocenić sytuację i zrealizować postawione sobie cele. Jeśli boisz się swojej „ciemnej strony”, jaspis ten da ci możliwość zrozumienia, że droga do światła biegnie poprzez akceptację i zrozumienie siebie.
Zakotwicza mocno w codzienności i sprawia, że ten, kto go nosi przy sobie, umie korzystać ze swoich talentów i zaprząc je tak do pracy, by realizować się poprzez nie w życiu. Chroni i wspiera, kiedy wypełnia się cele życiowe zgodnie z planem karmicznym. Ułatwia koncentrację i rozwój duchowy.

Jaspis obrazkowy, zwany także mozaikowym, pejzażowym – zielony i szary. Wspiera wszelką twórczość, kreatywność, otwiera blokady. Pomaga przy korzystaniu z własnych talentów, takich jak rysowanie, malowanie, czy rzeźbienie. Jest pomocny przy medytacji i wizualizacji. Osobom rozwiniętym duchowo przynosi wizje z poprzednich wcieleń.
Kamień ten strzeże od bólu głowy, leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi.
Jaspis obrazkowy jest jak portal, który łączy człowieka z energią świętych miejsc i miejsc mocy, pomaga zrozumieć przesłanie i dopasować uzyskane z tych źródeł wiadomości do swojej konkretnej sytuacji życiowej.

Jaspis ocean jest kamieniem o energii uspokajającej umysł i łagodzącej emocje. Pomaga pokochać siebie oraz zaakceptować wydarzenia, które przynosi życie. Uczy cierpliwości i odpowiedzialności za własne postępowanie. Ten kamień polecany jest do relaksacyjnych medytacji i ćwiczeń oddechowych.

Jaspis “Picasso” ułatwia “szamańskie podróże” i pomaga pamiętać znaczące sny. Jego energia chroni człowieka i ugruntowuje, oczyszcza czakry i całą aurę. Jaspis równoważy energie yin i yang, zabezpiecza przed promieniowaniem elektromagnetycznym.
Na poziomie emocjonalnym jaspis dodaje determinacji, aby podążać za swoimi celami i zachowywać się w sposób asertywny w obliczu problemów. W szczególności daje wsparcie w konflikcie. Jaspis stymuluje zdolności organizacyjne i umiejętność szybkiego myślenia, energetyzuje ciało i wspomaga manifestowanie pragnień.

Jaspis makowy “poppy”, to odmiana jaspisu o charakterystycznych czerwonych wzorkach. “Poppy” w języku angielskim oznacza “mak”, wzory mają barwę zbliżoną do koloru kwitnącego maku. Jest to kamień energii i odwagi, wiązany z pierwszą czakrą – czakrą podstawy. Pomocny w sprawach wiążących się ze zdrowiem i przetrwaniem, podnosi poziom energii i witalności organizmu. Działa także jako kamień ochronny, zwiększa wytrzymałość fizyczną. Niektórzy mówią, że pomaga również w kontaktach ze zwierzętami.

Jaspis żółty zapewnia ochronę w czasie pracy nad rozwojem duchowym, medytacji, a także, gdy podróżujesz. Jest to kamień przyciągający dobrą, pozytywną energię, nosząc go przy sobie, możesz poczuć się lepiej- naenergetyzowany i lżejszy po pozbyciu się bagażu niepotrzebnych zmartwień. Używaj energii jaspisu żółtego do utrzymywania misji życiowej, żeby nie zbaczać z kursu.
A teraz ciekawostka: rozbudza kobiety erotycznie jak mężczyzn brązowy.
Reguluje pracę splotu słonecznego (jak wszystkie minerały w tej barwie). Oczyszcza wątrobę, woreczek żółciowy, śledzionę i nerki. Pomaga wydalać piasek i złogi oraz zapobiega ich tworzeniu się. W tym celu należy popijać między posiłkami wodę, w której co najmniej przez 6 godzin moczył się czysty kamień.
Poza tym reperuje i chroni aurę w dolnych partiach ciała (uda, kolana, łydki, stopy).
Ezoterycy zwracają uwagę, że bywa bardzo pomocny dla ludzi, którzy łatwo zbaczają z obranej drogi i są podatni na rozmaite “pokusy” oraz szybko wpadają w sidła nałogów. Powinni go nosić bezpośrednio na ciele oraz w kieszeniach garderoby.jaspis

Jaspis sezamkowy jak wszystkie jaspisy, jest kamieniem wspierającym człowieka, szczególnie w okresie stresów i kłopotów. Jego energia równoważy wszystkie czakry i ma działanie uspokajające. Jest to dobry kamień do wspomagania sił w czasie uzdrawiania fizycznego i emocjonalnego, polecany szczególnie dla terapeutów i uzdrowicieli.

Jaspis Kambara jest dobrym remedium dla napiętych nerwów, a także pomaga radzić sobie ze strachem i niepokojem. Ugruntowuje i ochrania, jego energia rozprasza negatywne myśli i wzmacnia pewność siebie. Kładąc jaspis Kambara w domu lub mieszkaniu, przywołuje się do tego miejsca spokój i stabilizację.

Jaspis drzewny jest doskonałym kamieniem dla ludzi, którzy chcą zacząć życie od nowa – znaleźć nową drogę, przestawić się na inny sposób myślenia, odrodzić się psychicznie. Pomaga pokonać ograniczenia i uwolnić się od strachu, daje wsparcie w stresujących sytuacjach, chroni energię osoby, która go nosi. Jaspis był używany przez szamanów do magicznych rytuałów, a przez Indian był uważany za święty kamień.

Jaspis brązowy i pomarańczowy, według amerykańskich ezoteryków, którzy korzystają z wiedzy Indian, leczy, ceruje i chroni aurę. Pomaga usunąć z niej “żądła traumy” i bolesnych wspomnień. Zatrzymuje ataki mentalne i wszelkie “negatywne strzały energetyczne”. Obniża poziom lęku i łagodzi fizyczny ból. Podczas spotkań i przyjęć suto zakrapianych alkoholem działa jako strażnik naszych ciał subtelnych i zapobiega, by nie przeniknęły przez nie obce byty.

Jaspis “rainforest” jest kamieniem połączenia z naturą i Matką Ziemią, budzi świadomość, że wszystkie organizmy są ze sobą połączone – ludzie, zwierzęta, rośliny i minerały. Polecany jest dla osób, które czują potrzebę uleczenia naszej planety i uleczenia ludzi poprzez odnowienie kontaktu z naturalnymi siłami. Zachęca do trybu życia zgodnego z naturą i ekologią, bez przejadania się, picia alkoholu, palenia papierosów i innych nawyków mających zły wpływ na ciało. Jaspis rainforest przypomina, że życie jest cennym darem i można obudzić w sobie radość.

Pielęgnacja: nie wolno kłaść go na słońcu. Przechowywany razem z hematytem nabiera nowej energii. Gdy jego blask zacznie przygasać, to należy opłukać kamień pod bieżącą ciepłą wodą. Ma to na celu oczyszczenie jaspisu z nagromadzonej negatywnej energii.

Zapraszam do zakupu kamieni w naszym sklepie. Znajdziecie tam także i jaspis – w specjalnie przygotowanym zestawie kamieni uzdrawiających dolegliwości fizyczne i wspomagający siły psychiczne, kliknij: sklep.akademiaducha.pl

Marlena Pietruszka

 

Źródła:
http://korallo.pl/blog/jaspis-matka-wszystkich-kamieni/
mockamieni.pl/jaspis/
Grafiki: shop.atperrys.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *