Jofiel – archanioł z patentem na życiową mądrość i harmonię

jofiel

Czujesz się zagubiony? Twoja intuicja szwankuje i nawet nie słyszysz, co podpowiada twoje wnętrze? Skupiasz się na ocenach i osądach wszystkiego i wszystkich wokół? Czas na anielską interwencję archanioła Jofiela.

Archanioł Jofiel (inaczej zwany też: Zofiel, Loviel) to przywódca chóru anielskiego Tronów oraz Książę Cherubinów. Służył radą i wsparciem biblijnemu Noemu. Dzielnie stawał u boku archanioła Michała w czasie bitew anielskich. Imię Jofiel tłumaczy się jako „Piękno Boga” lub „Bóg jest moją prawdą”.

Jak archanioł Jofiel przejawia się w tym, co dla nas widzialne i namacalne, czyli w materii

Atrybuty: Księga Mądrości oraz złoty kielich
Planeta: Jowisz
Dzień: niedziela
Metal: cyna
Kamienie: cytryn, złoty topaz, bursztyn
Zapachy: wanilia, miód, bergamot, trawa cytrynowa, cyprys, melisa
Kolor: złocistożółty
Czakra: siódma zwana czakrą korony
Siła sprawdza: mądrość, radość, oświecenie, kontemplacja, wrażliwość, odczuwanie

Jofiel

źródło: YouTube

W jakich życiowych sytuacjach może pomóc nam archanioł Jofiel

Jofiel to patron tych artystów, którzy w swojej twórczości afirmują piękno życia. On sam dostrzega piękno w otaczającym nas świecie oraz we wszystkich istotach i właśnie tego potrafi nas nauczyć. To właśnie on pomoże nam rozwinąć nadprzyrodzone zdolności i intuicję.

Jofiel nazywany jest Archaniołem Boskiej Mądrości. Kiedy w naszym życiu napotykamy sytuacje z pozoru niezrozumiałe albo nielogiczne, poprośmy archanioła Jofiela, żeby pomógł nam zrozumieć sens tych doświadczeń. W naszym życiu nic nie dzieje się bez powodu, wszystko wydarza się w jakimś celu, jest dla nas lekcją do przerobienia, żeby odnaleźć swoje lepsze, duchowe wnętrze. Lekcje, znaki, symbole, sny czy wizje są dla nas drogowskazami na ścieżce do poznania samego siebie. Nie wszystkie są dla nas jasne lub oczywiste. A na wszystkie napotkane przez nas znaki zapytania może rzucić snop światła właśnie Jofiel.

Niejako z urzędu potrafi nas obdarować spokojem i harmonią w naszej codzienności. Jego działanie jest bardzo subtelne, delikatne, nienarzucające się. Ten archanioł czeka na znak z naszej strony, na cichą prośbę o pomoc. I zapewniam was, że ją usłyszy, bo wychwytuje najdrobniejsze nutki wrażliwości w nas, ludziach. Jofiel połączony jest z najwyższą mądrością, pozwalającą na zaakceptowanie pozornych przeciwieństw, jak biały i czarny, światło i mrok czy pierwiastek męski i żeński. Taka mądrość, pochodząca wprost od Źródła, pozwala na harmonijną współpracę serca z rozumem.


Srebrny talizman Skrzydła Anielskie oraz talizmany poszczególnych Aniołów i Archaniołów


Motto Jofiela i jego siła sprawcza

Jego motto: „Noszę w sobie spokój, aby zaakceptować zarówno te rzeczy, na które mam wpływ oraz te, na które wpływu nie mam, mądrość, aby odróżniać te dwie rzeczy od siebie i czekać na ciebie tak długo, aż zmęczysz się życiową walką i podążysz słuszną drogą światła”.

Sam archamioł Jofiel, wraz ze swą anielską energią, emanują spokojem, wszechwiedzą i gotowością pomocy w odnalezieniu właściwej drogi życiowej, prowadzącej do przejawienia boskości w każdym z nas. Możemy go prosić o wsparcie we wszystkich sytuacjach, w których musimy wykazać się wiedzą, kreatywnością, a więc przy egzaminach, w pracy zawodowej lub twórczym pisaniu.

Jofiel to najwłaściwszy archanioł na nasze czasy. Świat pędzi, a my razem z nim. Mamy coraz mniej czasu na refleksje, na odnajdywanie przyjemności w codzienności, na kontakt z bliskimi, na zachwyt nad przyrodą. I to właśnie Jofiel mówi do nas: zwolnij, zatrzymaj się na chwilę, pozostań w „tu i teraz” i delektuj się chwilą, naucz się dostrzegać otaczające cię piękno.

Jofiel

źródło: Wikipedia

Ten archanioł pomoże nam pozbyć się podszeptów naszego ego, które niejako automatycznie zmuszają nas do oceny i osądów. Wolni od ciągłego oceniania i porównywania, będziemy mogli spojrzeć wreszcie na siebie i na drugiego człowieka ale już bez starych schematów, z poziomu serca i miłości bezwarunkowej.

Przesłanie archanioła Jofiela z „Wielkiej Karty Archaniołów”, Ulriki Hinrichs

Jam jest archanioł Jofiel, władający złocisto-żółtym promieniem. Sprawię, że Wasze myśli staną się jasne i łagodne. Oczyszczę Wasze myśli z surowości osądzania i oceniania. Dzięki temu staniecie się zdolni do prawdziwej przyjaźni oraz gotowi do zbratania się z wszystkimi ludźmi. Tak oto zaprowadzę Was w nowe tysiąclecie, przekazując Mądrość i pełnię Miłości myśli. Rozum jest tylko narzędziem służącym wyrażaniu Miłości Boga i jego dzieła stworzenia na Ziemi. Boska Prawda objawia się pod postacią liczby 10″.

Kochani, jeśli chcecie przeczytać, jak Jofiel subtelnie i delikatnie prostuje ludzkie ścieżki, jak zmienia ludzkie życie, polecam piękną opowieść, z serca płynącą, którą znajdziecie tutaj.

Marlena Pietruszka 

Źródła:
anioly.info/archaniolowie/jofiel/
anielskaoaza.blogspot.com/2015/06/archanio-jofiel.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram