JOGA TWARZY

Co to jest joga twarzy?
Joga twarzy to naturalny sposób na młodszy i zdrowszy wygląd oraz lepsze samopoczucie. To połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury twarzy i relaksacji twarzy.

Wiele technik jest zakorzenionych we wschodnich filozofiach i praktykach, które były używane od tysięcy lat w Indiach, Chinach i Japonii. Praktyki te były przekazywane z pokolenia na pokolenie i wielokrotnie udowodniono, że są pomocne zarówno dla estetyki, jak i zdrowia.

100 % naturalna metoda odmłodzenia!
Celem jogi twarzy jest, aby czuć się i wyglądać młodziej! Jest to w 100% naturalna metoda odmłodzenia! Nie bez powodu nazywana jest alternatywą jak botoksu.Chodzi o to, aby ćwiczyć mięśnie twarzy tak samo jak ćwiczymy mięśnie całego ciała!

30 minut codziennej praktyki, wykonywanej systematycznie przez około 2-6 miesięcy może odmłodzić twarz o 2-3 lata. Trzeba pamiętać, że u każdego z nas te zmiany przebiegają w różnym czasie.

Ćwiczenia mięśni twarzy to i tak tylko 1/5 całości! Skóra twarzy posiada 3 warstwy. Naskórek, skóra właściwa oraz tkanka podskórna.

Masaż ma nam zapewnić głębokie uzdrowienie tkanki podskórnej. Delikatnie masując twarz oczyszczamy układ limfatyczny!

Trzecim krokiem jest akupresura. Poprzez naciskanie, masowanie lub opukiwanie określonych punktów na ciele pracujemy z energią, a to z kolei podnosi nasze wibracje, uszczęśliwia, uzdrawia!

Spójrz w lustro
Relaksacja pomaga zatrzymać proces powstawania nowych linii na twarzy.

Zatrzymaj się na chwile i spójrz do lustra. Świadomie wyczuj i zobacz gdzie w twarzy czujesz napięcia. Czoło? Punkt między brwiami? Szczęka? Usta? Jest okej! Joga Twarzy uczy rozluźniać to wszystko.

A całość cudownie jest dopełniać zdrowym stylem życia! Czystość mentalna, fizyczna i duchowa to bardzo ważny punkt.

Czy joga twarzy jest skuteczna?

W skrócie – tak, ale należy być systematycznym. Starzenie się twarzy jest częściowo spowodowane utratą mięśni. Jeśli możesz więc zaangażować się w rutynowe ćwiczenia twarzy, możesz wzmocnić te mięśnie.Sprawiając, że cała twarz będzie wyglądać na bardziej jędrną i młodą.

Mięśnie twarzy przylegają bezpośrednio do skóry w przeciwieństwie do reszty ciała. Mięśnie ciała przyczepiają się do kości lub ścięgien. Dlatego każdy lekki ruch mięśni twarzy poruszy skórę.

Starzenie skóry pojawia się najpierw na twarzy, ale oznacza to, że można je łatwo odwrócić. Izometryczne ćwiczenia twarzy wzmacniają i budują mięśnie, dlatego podnoszą i tonizują skórę bezpośrednio na mięśniach.

Korzyści

 • Redukcja zmarszczek i bruzd na twarzy
 • Redukcja linii ekspresji
 • Rozjaśnienie i powiększenie oczu
 • Wzmocnienie mięśni i lifting skóry
 • Rozluźnienie napięcia w czole, szczęce i ramionach
 • Oczyszczenie z toksyn
 • Oczyszczenie układu limfatycznego i kanałów energetycznych
 • Poznajesz najważniejsze punkty akupresury
 • Relaks twarzy, umysłu i duszy
 • Dla kogo przeznaczona jest joga twarzy?
 • Jogę twarzy może ćwiczyć praktycznie każda osoba, jeśli tylko chce ćwiczyć.

Mięśnie twarzy mogą ćwiczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Ćwiczenia idealne są dla tych, którzy mają już zmarszczki. Widoczne są u nich bruzdy oraz zmarszczki na twarzy. To także wspaniałe ćwiczenia, dla tych, którzy wyrażają swoje emocje ekspresją na twarzy.

Tak samo dla tych, którzy dopiero zauważają pierwsze oznaki starzenia. Lub nie mają jeszcze żadnych zmarszczek. A jak wiadomo, czasami lepiej jest podjąć działania we wcześniejszym wieku i zacząć przeciwdziałać powstawaniu pierwszych zmarszczek.

Co potrzebujesz, aby ćwiczyć w domu?
Nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy ulubiony olejek lub serum do twarzy.

Na zajęciach lubię używać miodu do oczyszczania twarzy, poprawienia krążenia i podniesienia mięśni. Używam też łyżek, które działają jak kryształowa rolka.

Czasami fajnie jest mieć pod ręką olejek eteryczny, który nie jest niezbędny. Jest jedynie miłym dodatkiem, który umila naszą praktykę niezwykłym zapachem. Staram się wykorzystać to, co każdy ma w domu, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Dlaczego jogę twarzy warto robić systematycznie?
Najlepsze efekty są wtedy, jeśli jogę twarzy wykonujemy systematycznie. Zdałam sobie sprawę, że dyscyplina nie przychodzi łatwo każdemu. I samo słowo “dyscyplina” raczej nie sprawia, że chce nam się bardziej.

Osobiście, odnalazłam w systematyczności błogosławieństwo! Codzienna praktyka nie tylko przynosi szybkie i długotrwałe efekty, ale przede wszystkim buduje wewnętrzną moc, pewność siebie, zaufanie, lekkość, dobre samopoczucie, zdrowie, jasne i czyste myśli!

Nie tylko zmieniają się rysy Twojej twarzy, zmienia się Twoja energia! Zmienia się Twoja perspektywa! Kwitniesz!

Do ciała, krwi, komórek całego organizmu docierają uzdrawiające sygnały! Twój organizm rozumie i wie, że to Twoje ręce i pragnienia serca są dla niego cudem!

Joga Twarzy buduje solidny fundament codziennej pielęgnacji!

Zapraszam do wspólnej 28 dniowej praktyki dla odmłodzenia ciała i duszy!

Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na mojej stronie https://domi.yoga/

A jeśli chcesz dołączyć do regularnej praktyki zerknij tutaj: https://domi.yoga/product/joga-twarzy-online-maj/

Z kodem MAJ55 otrzymasz dodatkową zniżkę na cały miesiąc praktyki!

Domi

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram