Przepis na życie – 13 lekcji Kabały w stronę światła

Kabała

Kabała to starożytna żydowska tradycja, która uczy o interakcji boga ze Wszechświatem i o celu stworzenia wszelkiego życia. Kabała opiera się na żydowskiej kosmologii, która współgra z dyscyplinami Tory. Przedstawia plan Wszechświata i jego strukturę oraz w jasny sposób wyjaśnia niezrozumiałe aspekty ludzkiego życia. W Kabale chodzi o to, aby się zatracić, zanurkować w życiu, skoncentrować na innych istotach zamiast na sobie.

W dosłownym znaczeniu “Kabała” oznacza “to, co otrzymano”. Aby otrzymać, musimy pokazać, że jesteśmy gotowi i otwarci. Tylko wtedy będziemy mogli zrozumieć, przyswoić i dać sobie szansę na to, aby przenieść świadomość do punktu, w którym zmieni się postrzeganie rzeczywistości.

Przepis na życie

Badania nad Kabałą pomogły sformułować wiodące zasady filozoficzne oraz naukowe. Szerokie zainteresowanie sprawiło, że pojawiła się nowa fala współczesnej duchowości nieżydowskiej i rozkwitu oraz analizy duchowości żydowskiej. Kabała nie przypomina światła w tunelu, ale całkowite zburzenie tunelu, które otwiera nowe wymiary świadomości.

Dla laików, którzy nie mieli do czynienia z Kabałą oraz dla tych, którzy chcą ją dopiero poznać przed głębokim zanurzeniem się w żydowska ezoterykę, zebraliśmy 13 zasad, którymi warto się kierować w życiu zgodnie z filozofią Kabały.

Może cię również zainteresować artykuł: Znaki świadczące o tym, że połączyłeś się ze swoją Wyższą Jaźnią

Źródło: unsplash.com

13 lekcji w stronę światła

NIE WIERZ W TO, CO CZYTASZ

Teoria jest ważna, ale ważniejsze jest przeniesienie jej na grunt praktyczny. Nie akceptuj zdobytych lekcji bez samodzielnego przetestowania ich na gruncie życia. Bezpośrednie doświadczenie to najpiękniejsza i największa nauka, jaką można zdobywać idąc przez życie.

1% VS 99%

Rzeczywistość dzieli się na dwie, nierówne części, w proporcjach 1 procent ciemności i 99 procent światła. Ten jeden procent to wszystko to, co spotykamy w świecie fizycznym. Składa się on tylko z tego co postrzegamy za pomocą pięciu zmysłów – czujemy zapachy, czujemy smaki, dotykamy faktury, słyszymy dźwięki i widzimy otaczający nas świat oraz siebie w tym świecie. W życiu w ciemności jesteśmy ofiarami działań innych ludzi oraz okoliczności, które spływają na nas z zewnątrz. Życiem w ciemności rządzi Prawo Murphiego – uważamy, że rzeczy pójdą tak źle, jak to możliwe. Z kolei sfera światła to proaktywne miejsce działania, w którym nie ma przestrzeni na zdarzenia zewnętrzne. Wobec czego wszystko zależy od nas. To wymiar, w którym inicjujemy pozytywną, dobrą i na szczęście trwałą zmianę. Ta zmiana może objawić się w świecie fizycznym. Oba światy działają i funkcjonują jednocześnie w naszej rzeczywistości, ale oddzielone są od siebie kurtyną. Jeśli jej nie zdejmiemy, nie zaznamy szczęścia i błogiego spełnienia.

PRAGNIENIA TO KOMPAS DUSZY

Wszystko to, co sprawia, że odczuwamy pragnienie czegoś, to sygnał dla nas, że podążamy dobrą drogą. Jednak nie dotyczy to przedmiotów materialnych a doświadczeń – Kabała uznaje, że materialne przedmioty to coś, co nas zaślepia, a tak naprawdę szukamy energii duchowej, która płynie ze świata światła. Kiedy nauczymy się wchodzić za kurtynę 99% światła i będziemy w głębokim połączeniu z nim, wtedy będziemy w stanie kontrolować wydarzenia w naszym życiu i zapobiegać “przypadkowości”, która oddala nas od szczęścia.  Życiowym celem jest duchowa transformacja z pozycji reaktywnej do proaktywnej. Dążymy do tego, aby być przyczyną tego, co się dzieje na zewnątrz, a nie efektem. Jeżeli pozwalamy wpływać na nas, wtedy nie trzymamy kontroli nad naszym życiem. Możemy na własne życzenie zablokować zewnętrzny chaos, co zatrzyma wybuchy reaktywne, jeśli tylko chcemy.

TRANSFORMUJĄC ŁĄCZYMY SIĘ Z 99% ŚWIATŁA

Jako śmiertelnicy mamy dwie możliwości – reagować na sytuację, w której rezygnujemy z drogi światła i zostajemy po stronie ciemności lub proaktywnie opierać się pragnieniu reakcji, aby połączyć się z 99% rzeczywistością. To ty decydujesz o sobie i o swojej reakcji. Właśnie ta droga sprawia, że przechodzimy potężną transformację.

TO CO ZASIEJESZ TO ZBIERZESZ

Nigdy nie obwiniaj ludzi ani wydarzeń zewnętrznych za to co się wydarzyło, ponieważ wszystko to co się dzieje, jest wynikiem nasion, które zasialiśmy w przeszłości – one właśnie kiełkują. Kabała uznaje, że życie to gra, w której gramy z własnym ego. Całe zło które widzisz w innym człowieku to twoje wady. Kiedy reagujesz, tracąc energię, przegrywasz. Uważaj na to, co znajduje się w twoim ogródku.

OPIERANIE SIĘ POSTAWIE REAKTYWNEJ TO KLUCZ

Taka postawa tworzy trwałe światło. Opór stwarza pozorną walkę, po której pojawia się spokój i cisza. Z drugiej strony tłumienie emocji powoduje długotrwały stres. Jeśli nie zrównoważymy tego i nie pozbędziemy się nadmiaru negatywnej energii, nie połączymy się ze światłem ale z ciemnością. W każdej sytuacji łączmy się z królestwem 99% światła.


Umiejętność dostrzegania światła wiąże się ze zdolnościami percepcyjnymi. Jeśli chcesz rozwinąć ten aspekt swojej istoty, to serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu on-line: Poszerzanie Percepcji – Trening dla pragnących widzieć, czuć, wiedzieć i słyszeć więcej


REAKTYWNA POSTAWA TO FAJERWERKI

Reaktywne zachowanie można przyrównać do fajerwerków – świeci jasno, ale tylko przez chwilę, rezultatem jest i tak ciemność z której wyszedł. Jeśli wyładowujemy na kimś złość to nastąpi uwolnienie energii, ale i szybki powrót do długoterminowej ciemności. Warto wystrzegać się reaktywnej postawy i skupić na proaktywnej.

PRZESZKODY TO LEKCJE

A te lekcje to szansa na połączenie się ze światłem. Transformacja to cel każdej inkarnacji, jeśli pozwolimy jej przejść przez lekcje i wyciągnąć wnioski, wtedy pozwolimy sobie na kolejne zmiany.

WIELKA PRZESZKODA = WIELKIE ŚWIATŁO

Jeśli opieramy się reaktywnym zachowaniom, wtedy mamy szansę na szczęście i światło w naszym życiu. Opór powoduje dyskomfort a w niektórych przypadkach również ból, ale to jedyny sposób na to, aby się rozwinąć i osiągnąć długoterminowe spełnienie. Dlatego do problemów powinniśmy podchodzić z miłością i przyjaźnią, nawet jeśli wydaje się to trudne lub wręcz niemożliwe.

POCZUJ PEWNOŚĆ

Zakładając, że im większe wyzwanie tym większa transformacja, poczuj pewność – zwłaszcza wtedy, gdy czujesz się przytłoczony lub wręcz zmiażdżony wyzwaniem. Światło zawsze znajduje się na końcu tunelu. Prawda jest taka, że to, czego pragniemy, jest tym, co otrzymujemy. Jeśli jesteśmy niepewni, dostajemy od Wszechświata więcej energii niepewności. Jeśli nasze reakcje to negatywne myślenie i zamartwianie się, wtedy możemy spodziewać się porażki. Jeśli podejdziemy do wyzwania z pewnością, że tuż za nim jest światło, wtedy tak właśnie się stanie – połączymy się z królestwem światła. Potrzebujemy zdobyć się na świadomość proaktywną, a nie reaktywną.

WYSOKA ENERGIA

Kabała jest sama w sobie wysoką energią – zaczynając od praktykowania jej nauk, a na samym czytaniu kończąc. Jeśli pozwolimy sobie zagłębiać się w prawdy Kabały, poczuć moc hebrajskich liter, wtedy fundujemy sobie dodatkowy zastrzyk wibracyjny. Obcowanie z Kabałą pomaga wzbudzić obfitość sił duchowych, dlatego warto zacząć z nią obcować, dotykać, myśleć nad nią, modlić się i medytować.

JESTEŚ LUSTREM

Wszystkie negatywne cechy, które dostrzegasz u innych osób, są tym co masz w sobie. Jesteś lustrem, a świat jest twoim odbiciem. Zmieniając siebie możesz zmienić innych. Pracując nad sobą masz szansę na głęboką transformację, dlatego przestań szukać problemów i błędów w innych, skup się na przerobieniu niewygodnych i smutnych sytuacji, aby dotrzeć do światła.

Czy praktykujesz powyższe lekcje? A może Kabała to dla ciebie nowość?

Może cię również zainteresować artykuł: 10 sposobów na przystosowanie percepcji do kontaktu z Aniołami

Nadine Lu

 

Źródła:
iamtechnologyblog.com/practical-spirituality-kabballah/
chabad.org/library/article_cdo/aid/170308/jewish/What-is-Kabbalah.htm
kabbalah.info/pl/co-to-jest-kaba%C5%82a/czym-jest-kaba%C5%82a
galileegreen.com/kabbalah-what-does-the-word-really-mean/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram