Kamień słoneczny – oczyszcza, energetyzuje i wspiera zdrowie

kamień słoneczny

Choć kamień słoneczny występuje rzadko w naturze, jest dość znany w ludzkim świecie. Posiada dwie formy – może być odmianą alkaliczną, jak i sodowo-wapniową. Używany w celach medycyny niekonwencjonalnej, budownictwie i jubilerstwie. Wszechstronny, jednakże niezastąpiony. Niezwykły – tym jednym słowem można opisać wygląd i właściwości kamienia słonecznego.

Wygląd zewnętrzny i pochodzenie

Minerał ten inaczej nazywany jest skaleniem awenturynowym. Należy on do rzadszych i cenniejszych skaleni. Spokrewniony jest z kamieniem księżycowym i labradorytem. Odmiana alkaliczna tego kruszcu posiada w sobie niekiedy drobne, łuseczkowate kawałeczki hematytu, lepidokrokitu lub goethytu. Wywołują one migotanie, tak zwany efekt awenturyzacji w kamieniu. Dzięki temu, kryształ tworzy refleksy w odcieniach żółtych, czerwonych, niekiedy nawet przybiera barwy zieleni. Postać sodowo-wapniowa przybiera przyziemne odcienie kolorów – pomarańczowego, kremowego i ciemnobrązowego. Niekiedy tworzą się wyjątkowe kryształy, przybierają wtedy kształty tabliczkowo–słupkowe.

Znaleźć go można w różnych zakątkach świata, nawet Polsce. Może występować w okolicach Cieplic w Sudetach. Jednakże częściej, skupiska kamienia słonecznego można odkryć w okolicach Norwegii, Rosji lub w USA, a nawet w Wirginii i Indiach. Różne kraje na całym świecie mogą pochwalić się zasobami tego wyjątkowego kruszcu.

Może cię również zainteresować artykuł: Kamień księżycowy – płodność, kobiecość, miłość…

Benutzer Ra’ike, commons.wikimedia.org

Zastosowania kamienia słonecznego

Jako jeden z niewielu kamieni szlachetnych może pochwalić się tak szeroką gamą zastosowań. Dwie formy kruszcu poszerzają jego możliwości wykorzystania. Forma sodowo-wapniowa, dzięki swojej średniej twardości używana jest w budownictwie lub rzeźbiarstwie. Idealnie nadaje się do tworzenia elementów ozdobnych lub rzeźb. Natomiast alkaliczny kamień swoje walory prezentuję w pierścionkach lub kolczykach. Niewyobrażalnie pięknie mieni się w kobiecej biżuterii.

Właściwości magiczne

Kamień przede wszystkim służy oczyszczaniu. Dodatkowo energetyzuje każdego rodzaju czakry. Najintensywniej współgra z czakrą w splocie słonecznym. We wszystkie ośrodki energetyczne wnosi pozytywną energię. Chroni właściciela poprzez swoje pozytywne wibracje oraz umacnia emisję aury.

Potrafi wzmocnić postrzeganie swojej seksualności. Dodaje odwagi, co przekłada się na zwiększenie wiary w swoje możliwości. Posiadający kamień szybko może zauważyć jak jego wibracje i aura potrafią inspirować lub napełniać optymizmem. Pomaga przezwyciężać niepewność. Powoli czyni swojego właściciela rozsądniejszym i spokojniejszym.

Najmocniejsze efekty w działaniu kamienia będą odczuwały osoby spod znaku Lwa i Wagi.

Kamień słoneczny symbolicznie połączony jest z kamieniem księżycowym. Nie tylko w kategoriach pochodzenia geologicznego. Kruszce używane razem wnoszą w ciało posiadacza harmonię, miłość i przynoszą egzystencjalny spokój. Działając razem wzmacniają witalność. Złączone kamienie potrafią stymulować znacznie energię seksualne obojga partnerów i podnoszą osobistą atrakcyjność.


Kamień księżycowy w formie czystego minerału, jak i pięknej biżuterii, znajdziesz w sklepie Akademii Ducha


Oczyszczanie kamienia

Z racji swojej oczyszczającej aury, kamień słoneczny powinien być przynajmniej raz w miesiącu oczyszczany. Można zrobić to w łatwy sposób za pomocą hematytu. Wystarczy położyć oba kamienie, obok siebie na całą noc. Dobrym, drugim sposobem oczyszczania kruszcu jest przemywanie go co jakiś czas pod bieżącą wodą.

Gdy odczuwalny jest spadek aktywności aury, można w łatwy sposób “naładować” kamień. Oba sposoby są mało skomplikowane. Należy położyć kamień w nasłonecznionym miejscu. Nagrzewając się, zbiera on dodatkową energię. Pomocne są także kamienie górskie. Kamień słoneczny w ich obecności niezwykle szybko się doładowuje. 

Właściwości medyczno-terapeutyczne

Kamień słoneczny swoje właściwości nienagannie prezentuje także w medycynie niekonwencjonalnej. Jako, że jest przekaźnikiem dobrej energii, idealnie spisuje się w wzmacnianiu i stabilizacji układu nerwowego. Oddziałuje pozytywnie na grasicę i schorowany kręgosłup. Nadaje się także, dla osób cierpiących na bezsenność. Kamień ten pomaga ją przezwyciężyć. Redukuję nerwobóle, obniża ciśnienie krwi w organizmie. Wzmacnia zdolność do harmonizacji wszystkich organów wewnętrznych, i dzięki temu organizm szybciej się regeneruję.

Noszony w postaci biżuterii lub położony bezpośrednio na ciele, pozwala na pozbycie się uciążliwych bólów. Najczęściej te uciążliwe, są to bóle głowy lub zębów.

Z racji posiadania przez kamień zróżnicowanych koncentracji żelaza, nie jest on odpowiedni do energetyzacji wody pitnej.

Warto być właścicielem kamienia słonecznego

Kamień ten potrafi uwalniać od stanów lękowych, takich jak stres czy melancholia. Pozytywna aura towarzysząca kamieniowi pozwala pozbyć się uczucia zazdrości i zwątpienia. Wspiera w pozbywaniu się stereotypowego myślenia, dodaje kreatywności. Ujawnia głęboko ukryte talenty.

Jako, że kamień słoneczny jest kruszcem mocno energetycznym, to pomaga właścicielowi w osiągnięciu spełnienia i szczęścia.

Może cię również zainteresować artykuł: Minerały a znaki zodiaku. Sprawdź jakie kamienie będą dla ciebie najlepsze

Aniela Frank

 

Źródła:
pozytywnaenergiakamieni.blogspot.com/2013/09/kamien-soneczny.html
silmarienart.com/moc-kamieni
perlove.pl/nasze-surowce/kamienie-naturalne/kamien-sloneczny
chicochica.pl/wlasciwosci-kamieni-magia–aid-28.html
szkolnictwo.pl/szukaj,Kamie%C5%84_s%C5%82oneczny
vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_13_czakr_i_kamienie_szlachetne.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram