Karneol – kamień odwagi, aktywator pozytywnych zmian w naszym życiu

karneol

Karneol to kamień występujący jako drobnokrystaliczne skały kwarcowe, o intensywnej, pomarańczowej barwie. Barwę tą zawdzięcza zawartości minerałów z zawartością żelaza tj. hematytu i goethytu. Właśnie te drobinki żelaza układają się w nieregularne wzory, barwiąc karneol na kolor, od intensywnego pomarańczowego, aż do nasyconego brunatnego. Jego nazwa pochodzi z języka łacińskiego, od słowa „caro”, co oznacza mięso.

Cechy i właściwości karneolu

Grupa: kamień szlachetny z grupy kwarcu.
Barwa: pomarańczowa w wielu odcieniach- od jasnego do pomarańczowoczerwonego, czerwona, koralowa, brązowo-koralowa, brązowa; jednorodna lub strefowa, pasmowa, plamiasta.
Połysk: woskowy.
Pochodzenie: skały wulkaniczne, strefa wietrzenia.
Występowanie: Indie, Arabia Saudyjska, Urugwaj, Egipt, Brazylia, USA (Kolorado, Utah, Nebraska), Australia, Rosja, Niemcy, Czechy, Rumunia i Polska.

Karneol nazywany jest kamieniem odwagi. W bardzo mocny sposób działa na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia. Oznacza to, że ten kamień budzi w nas apetyt na życie i radość z pojawiających się w nim zmian. Wręcz zachęca nas do przemian i porzucenia starych, bolących schematów. Ten kamień jest idealny dla osób pogrążonych w apatii, depresji czy ograniczonych do własnej strefy komfortu, bez większych perspektyw na pozytywne działanie i wprowadzanie zmian w życiu. Wibracja karneolu działa jak zastrzyk z pozytywnej, pobudzającej energii. Powoduje zmianę myśli, zmianę nastawienia. Nagle wszystko zaczyna nam się chcieć. Dzięki karneolowi odrzucamy złe przyzwyczajenia, zyskujemy pewność siebie, stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Aktywujemy się też zawodowo i zaczynamy aktywniej udzielać się towarzysko.

Interesujące jest, że karneol zalecany jest także dla osób bardzo aktywnych, a właściwie zbyt aktywnych w pewnych sferach życia. Mowa tu o osobach prowadzących intensywne życie towarzyskie, popadających w pracoholizm i inne nałogi. Osobach żyjących na zbyt wysokich obrotach, mających źle ustawione priorytety. Co zrobi karneol, kiedy znajdzie się w przestrzeni życiowej tych ludzi? Spowoduje, że zwolnią, odnajdą harmonię i zmienią priorytety. Staną się spokojniejsi, bardziej rodzinni i szczęśliwsi.

Karneol według medycyny niekonwencjonalnej:

  • uspokaja i poprawia koncentrację, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy;
  • wspomaga leczenie bezpłodności, zwiększa popęd seksualny;
  • obniża gorączkę, łagodzi bóle głowy i reumatyzm;
  • pozytywnie wpływa na choroby jelit, zapalenie nerwu kulszowego;
  • posiada działanie wzmacniające proces krążenia krwi, przeciwdziała napadom skurczów;
  • przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie się ran;
  • likwiduje blokady w narządach rozrodczych i pobudza jakość doznań seksualnych;
  • puszystym ułatwia utratę wagi.

Pielęgnacja i środki ostrożności

Karneol wystarczy opłukać wodą, a następnie umieścić bardzo krótko w nasłonecznionym miejscu. Uwaga! Pod wpływem długiej ekspozycji na słońcu może ulec odbarwieniu.

Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako karneole, to barwione, a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury agaty. Aby uniknąć tego typu przykrych „niespodzianek”, warto kupować minerały z zaufanego i sprawdzonego źródła. Zapraszam do sklepu Akademii Ducha, tam znajdziecie dobrej jakości karneol w starannie przygotowanym zestawie kamieni na czakry. Kliknij w link lub w poniższy obrazek, by przejść do sklepu: sklep.akademiaducha.pl 

kamienie szlachetne

Chcesz poznać właściwości innych kamieni widocznych na zdjęciu? Przeczytaj o nich w artykułach o Obsydianie, Tygrysim Oku, Kwarcu różowym, Sodalicie, Ametyście i Krysztale górskim.

Marlena Pietruszka

 

Źródla :
pasion.com.pl/pl/kamienie/17-karneol
mockamieni.pl/karneol

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *