Karolina

Karolina Skorek – Artystka, Wiedźma, Inspirator – podwójny magister sztuki.

Magią i sztuką zajmuję się od zawsze, w tym życiu oraz w większości poprzednich. Moją sztuką pragnę pokazać, że magia jest w każdym z nas. Czasem ukryta i zagubiona, jednak wystarczy pokazać jej drogę, aby człowiek zaczął świecić najpiękniejszym światłem swojej Duszy. Podążając za swoimi marzeniami rozpoczęłam studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Po uzyskaniu tytułu magistra wyjechałam do Walii – celtyckiej krainy, gdzie obecnie mieszkam
i żyję. Tam też ukończyłam studia magisterskie na wydziale ilustracji na Glyndŵr University.

W mojej pracy łączę różne dziedziny — sztuka to moja miłość i pasja. Ukochałam fotografię, ale nigdy się nie zamykam na nowe formy ekspresji, w których mogę wyrażać siebie
i pokazać jak wygląda świat, kiedy patrzę na niego swoimi oczami. Pracuję jako niezależny fotograf oraz ilustrator, prowadzę także warsztaty fotograficzne.

Głównym tematem mojej twórczości jest kobieta oraz kobiecość. Za pomocą obiektywu pragnę oddać istotę kobiecości w jej najpiękniejszej odsłonie-uchwycić urodę kobiecej Duszy. Jako artysta wszechstronny – nie wierzę w fotogeniczność. To, jak wychodzimy na zdjęciach, zależy w głównej mierze od fotografa oraz od tego, jak czujemy się we własnym ciele. Uważam, że nie ma brzydkich ludzi, są tylko tacy, którzy zapomnieli, jak są piękni, a piękno jest stanem duszy. Fotografia portretowa jest pewnym rodzajem terapii, wymianą energii, swoistym powrotem do źródła. Kiedy patrzę na kobietę, widzę jej historię. Każda nawet mikro-zmarszczka jest opowieścią o życiu. Na kobiecej twarzy widać każdą emocję, każdą przeżytą miłość każdy smutek i rozterkę, to jak siada, jak się rusza, od razu pokazuje mi jak o sobie myśli… a ja się tylko uśmiecham, bo i tak wiem, że na końcu sesji ona zobaczy to, co ja-piękną kobietę! I to piękno aż „błyszczy” to jest trudne do opisania. Ktoś mi kiedyś powiedział, że ja po prostu patrzę na kogoś i go widzę, bez oceniania, bez oczekiwań i widzę go takim, jakim jest.

Moja praca jest dla mnie przygodą życia. Jej zaletą jest to, że umożliwia mi poznawanie cudownych ludzi, a także podróżowanie po całej Europie, dlatego czuję się nie tylko Polką, ale także obywatelką świata. W swojej sztuce jestem wolna i nieograniczona, ale jednocześnie wierna swojemu stylowi. To przywilej i wielka radość żyć pasją, być pasją w każdym oddechu – Stawać się największym arcydziełem swojej Duszy!

About Karolina

Art and Illustration

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *