Czy jesteś mistykiem? 11 punktów dla zdezorientowanych

Mistycy

Mistyk to osoba praktykująca mistycyzm i posiadająca oraz pogłębiająca doświadczenia mistyczne. W mistycyzmie bezpośrednią wiedzę o duchowej prawdzie i rzeczywistości zdobywa się poprzez subiektywne, indywidualne doświadczenie świata i siebie w świecie.

Sekretem mistycyzmu jest skupienie się na rzeczywistości i tym, jakie historie się w niej rozgrywają. Jeśli do rzeczywistości zaczniemy dodawać ramy, które zostają narzucane przez zasady, dogmaty, wyznania, czy inne ograniczenia, będziemy się oddalać od doświadczeń mistycznych. Mistycyzm jest pozbawiony wszelkich obostrzeń i odbywa się przy okazji, z dala od ograniczeń. Ot, Mistycy się po prostu rodzą. I to na różnym stadium życia.

Dla mistyków świat jest magiczny i ekspansywny, i działa jak idealnie naoliwiona maszyna – wszystko się w niej łączy, przeplata, jest przyczyną i skutkiem. Takie odbieranie świata łączy się z określonym stanem umysłu, w którym trzeba być otwartym, elastycznym, gotowym na pogłębianie zdolności parapsychologicznych. W tym stanie warto również mieć w sobie ogromne pokłady zrozumienia do ludzi i świata, bo wszystko, co się wydarza, jest niezwykle ważnym składnikiem życia, który doprawia rzeczywistość.

Mistycy mają potrzebę służenia innym. Chcą pomóc im w pokonywaniu przeszkód i podejmowaniu słusznych decyzji. Wiedzą jednak, że mogą być jedynie inspiracją.

Może cię również zainteresować artykuł: Intuicja – tajna broń każdego człowieka! Jak ją rozwijać?

Mistycy

Źródło: unsplash.com

Co jeszcze jest takiego w osobach, które nazywają siebie mistykami?

1. Doceniają doświadczenia

Mistycy unikają ścisłych zasad. Zamiast tego świetnie czują się w doświadczaniu na własnej skórze tego, co przynosi życie. To ich jedyna słuszna droga do zdobywaniu prawdy o sobie i o świecie.

2. Kwestionują wszystko, co spotykają na swojej drodze

Ciągle zadają sobie pytania: Kim jesteś? Kim jestem ja? Dlaczego tu jesteśmy? Jaki jest cel tej wędrówki? Mistycy mają zdolność widzenia połączonych działań, ale niekoniecznie je akceptują. Wyróżniają się naturalną ciekawością życia i świata oraz wszelkich jego płaszczyzn.

3. Oswajają niepewność

Zwykle ludzie czują się z niepewnością niekomfortowo, bo wolą wiedzieć co ich czeka i czego mają się spodziewać. Mistycy rozumieją, że za każdym działaniem stoi jakiś szerszy plan, którego jesteśmy częścią i podchodzą z pełnym zaufaniem do tego, co się dzieje. Nie narzucają swojej wizji przyszłości i są otwarci na rozwiązania, jakie proponuje im wszechświat.

4. Dbają o własne rytuały i tradycje

Mistycy lubią dbać o swoją energetykę poprzez osobiste rytuały i tradycje. Przez to daleko im do ustanowionych przez innych sposobów na połączenie się z wyższym ja. Wolą stosować swoje własne metody. Jeśli jeszcze ich nie mają, poszukują ich.

5. Mają swoje własne zasady

Mistycy mają głębokie zaufanie do własnej moralności. Może to wynikać z solidnego zaakceptowania siebie samego i uziemieniu się. Kierują się w życiu doświadczaniem, a nie podążaniem za przywódcami lub społeczeństwem.

6. Doceniają swoją intuicję

Intuicja gwarantuje głębsze postrzeganie rzeczywistości. Mistycy polegają na wszystkich swoich zmysłach, ale intuicja to taka jedna wielka kropka nad “i”. Cenią sobie ludzi korzystających ze swojej intuicji i pielęgnują swoje własne połączenie ze sobą.

7. Są kanałem mocy, a nie jej źródłem

Mistycy wierzą, że wszystko ma swoją misję i cel. Wierzą też, że wszyscy jesteśmy kroplami jednego oceanu i nasza wibracja wpływa na inne wibracje oraz jest sumą wibracji pokrewnych. To sprawia, że mają w sobie pokorę.


Kyanit, kamień księżycowy, fluoryt i inne kamienie wspomagające kontakt z intuicją można kupić w naszym sklepie


8. Pielęgnują rozwój wewnętrzny

Według mistyków, rytuały i tradycje mają za zadanie wywołać wewnętrzny wgląd i przemianę, a nie wpływać na siłę wyższą. Uważają, że osobisty rozwój w kierunku ostatecznego planu wszechświata musi pochodzić z własnego wnętrza, zgodnie z czystą intencją. Lubią wskazywać drogę samorozwoju innym, ale nie zmuszają do zmian, a jedynie inspirują do podjęcia próby.

9. Wierzą, że dobre wibracje są źródłem życia

Wszystko to, co jest mocną i dobrą wibracją, a więc miłość, wdzięczność i troskliwość, jest tym, co się liczy w życiu najbardziej. Mistycy traktują miłość jako niezbędną część życia, jako jego bazę.

10. Wierzą, że nie jesteś wszechwiedzący, a nawet nie chciałbyś być!

Wszechświat jest nieskończony i niezwykle złożony, aby objąć go w całości ludzkim umysłem. Mistyk wie, że nic nie wie. To podejście wspiera podejście człowieka wiecznie przyswajającego wiedzę i uczącego się na błędach swoich oraz błędach innych. Życie polega na rozumieniu, a nie na głoszeniu.

11. We wszystkim widzi wiadomość zwrotną od Wszechświata

Żyjesz w taki sposób i w takim tempie, aby we wszystkim widzieć wiadomość dla siebie. Wszystko, co się dzieje, każde doświadczenie, to informacja od wszechświata: dobrze! Tak trzymaj! Albo… Możesz dać z siebie więcej! Jesteś pewny, że dobrze idziemy?

Być mistykiem… to doświadczać rzeczy mistycznych, a żeby ich doświadczać, wystarczy wsłuchać się w siebie, i pozwolić sobie na bycie, doświadczanie i zagłębianie się w siebie samego.

Czy więc nie jest celem każdego z nas, aby stać się mniej lub bardziej, ale jednak… mistykiem?

Może cię również zainteresować artykuł: Postrzeganie nie jest rzeczywistością – 6 sposobów, w jakie ją wypaczamy

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram