Klątwa Złego Oka: czym jest i jak się przed nią chronić

Klątwa Złego Oka

W ostatnim czasie trendy mody odnotowały wzrost wykorzystywania starożytnego symbolu okultystycznego: złego oka. Bo choć nastały „nowe czasy”, to nie oznacza, że stare siły przestały działać, a ich energia się wyczerpała. Nich z tych rzeczy. Zjawiska takie, jak złe oko, klątwy i przekleństwa trwają w najlepsze, dopóki utrzymywana jest za nimi złowroga intencja.

Od tatuaży przez naszyjniki po wystrój domu, symbol złego oka pojawia się wszędzie. Ale czym jest i co naprawdę oznacza? I dlaczego na ziemi istnieje coś takiego, jak „złe oko”, które teraz jest modne w świecie mody?

Klątwa Złego Oka. Według LiveScience.com: „Złe oko jest ludzkim spojrzeniem, które uważa się za szkodliwe dla kogoś lub czegoś. Nadnaturalna szkoda może przyjść w postaci drobnego nieszczęścia lub poważniejszej choroby, szkody – nawet śmierci”.

Wysyłanie złych wibracji. Prawdopodobnie słyszałeś, jak ktoś powiedział to zdanie raz lub dwa razy: „A żeby tak ci bieda w oczy zajrzała!”- słowa tego pokroju są częścią cywilizacji na całym świecie. Odnoszą się do złowrogiego spojrzenia zmrużonych oczu skupionych na gniewie lub złej intencji wobec innej osoby w pobliżu.

Starożytne wierzenia. Przez całą historię kilka cywilizacji wierzyło, że akt „złego oka” stanowiło dla nich przekleństwo jednym spojrzeniem. Uznawano to za sposób na ściągnięcie nieszczęścia dla swoich wrogów, oraz było wystarczająco poważnym powodem, by samemu się bronić, jeśli ktoś „obdarował” nas takim spojrzeniem.

Może cię również zainteresować artykuł: Naturalne talizmany i uroki prosto od Matki Ziemi

Źródło: pixabay.com

Wiara w oczy. „Mówi się, że oczy mają specjalne moce; mówi się, że są bramą do duszy człowieka. Wiara w moc oczu jest tak potężna, że ​​każda dolegliwość oka sugeruje zło i pech”, wyjaśnia LiveScience.com. To z powodu tego przekonania przekleństwo nabrało rozpędu.

Talizman. W rezultacie wiele pokoleń na przestrzeni lat używało specyficznych talizmanów i symboliki ochronnej, aby odeprzeć zło klątwy. Jak na ironię, to właśnie symbol oka jest często wykorzystywany do ochrony. Obecność wszechwiedzącego oka jest symboliką dla odpędzania zła.

Korzenie w okultyzmie. Zła symbolika oka i wiara w przekleństwa oraz moc oczu w ogóle są głęboko zakorzenione w tym, co dziś uważamy za okultyzm. Są one powszechnie kojarzone z wierzeniami czarnoksięstwa i czarów, czarną magią i mistycyzmem, by wymienić tylko kilka, ale od wieków są częścią światowej kultury na wielu różnych poziomach.

Kobieca moc. Być może najnowszy przypływ odwiecznego symbolu może być związany z jego korzeniami w kobiecej sile i jego oczywistym związku z niedawnym wzrostem ruchu kobiecego. Oko jest często widywane wewnątrz dłoni, która ma ucieleśniać „kobiecą moc”.

Kobiety są antidotum. Jest powszechnie przyjęte, że połączenie energii kobiecej mistyki z talizmanami, jest źródłem mocy do odpędzania przekleństwa złych oczu. Nosząc symbol odzwierciedlający żeńską energię, zasadniczo chronisz się przed wszelkimi potencjalnymi przekleństwami zła oka.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na webinar (szkolenie on-line): ŁAMANIE KLĄTW I UROKÓW


Przesądy i przekleństwa. Mówi się, że korzeń klątwy leży w zazdrości ponad wszystkimi emocjami. W niektórych kulturach kobiety robią wszystko co możliwe, aby nie dopuścić do tego, by ich dzieci były narażone na potencjalne „złe oczy” zazdrosnych kobiet, które nie mogły mieć własnych dzieci.

Poczucie mocy. „W pewien sposób noszenie biżuterii ze złym okiem może być formą wzmocnienia. Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, zdobienie się tymi symbolami jest buntem przeciwko tym, którzy rzuciliby niechciane spojrzenie na naszą personę”. – pisze Racked.com.

Ochrona i styl. Poza historią i symboliką ochronną złego oka, przedmioty z tym symbolem są również uderzająco piękne, z przyciągającym wzrok kolorami. Połączenie tych elementów sprawia, że ​​nic dziwnego, że symbol jest wykorzystywany świecie mody.

Przyciąganie do symbolu. „Nawet jeśli nasza atrakcyjność dla tych obrazów jest czysto estetyczna, trudno zaprzeczyć, że bogata historia pochodzenia stojąca za symbolem, może nieść podświadomą wagę”. pisze Racked.com.

Może cię również zainteresować artykuł: Najpotężniejszy rytuał spełniania życzeń!

 

Źródło: consciousreminder.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *