Konflikt oddzielenia od Źródła. Czy jesteś gotów zrezygnować z bólu i cierpienia?

oddzielenia

Problemy, które napotykamy w naszym życiu są echem wydarzeń z przeszłości. Śnimy na jawie sny, których jesteśmy głównymi bohaterami. W kolejnych życiach ucieleśniamy swoje lęki, smutki, żale i przekonania nabyte tuż po tym, jak uwierzyliśmy że Źródło wszelkiej miłości, radości i obfitości jest poza nami. Wraz z myślą o tym, że lepiej jest tworzyć świat wedle własnych koncepcji, bez udziału Boga, nastąpiła iluzja oddzielenia, co przyczyniło się do powstania wewnętrznego konfliktu. Gdy pozornie utraciliśmy połączenie ze Źródłem, uwierzyliśmy, że nasza nauka może odbywać się wyłącznie przez cierpienie. Jak to zmienić?

Oddzielenie

Czy zauważyłeś jak rzadko osoby zaangażowane w rozwój duchowy używają słowa Bóg? Nie trudno się domyślić, że w naszej kulturze to słowo jest mocno skorelowane z religią katolicką. Z chwilą, w której dostrzegamy, że działania Kościoła nie są idealne, odłączamy się od religii katolickiej, a wraz z nią pozostawiamy Boga w kościele.

Krocząc ścieżką duchowości poznajemy Źródło, anioły, wniebowstąpionych, a Bóg pozostaje gdzieś daleko poza nami. Konflikt oddzielenia od Źródła, czyli separacja od Boga prowadzi do utraty lub znacznego ograniczenia kontaktu z duszą, powoduje zaburzenia jasnego widzenia rzeczywistości bez zniekształceń narzuconych przez pryzmat naszego ego, oraz przyczynia się do powstawania dolegliwości na poziomie psychiki i ciała.

Wraz z wiarą w oddzielenie rozpoczęło się nasze błądzenie po ziemskim padole. Kiedy uwierzyliśmy, że to, co jest na zewnątrz nas, jest prawdą i że mamy dopasować się do zasad rządzących światem, zrzekliśmy się swojej mocy. Staliśmy się aktorami w filmie, który nadal tworzyliśmy, ale z chwilą odłączenia się od boskiej inspiracji zaczęliśmy tworzyć go nieświadomie. Działania podejmowane na oślep, często doprowadzały i nadal doprowadzają nas do poczucia wewnętrznej pustki, braku miłości, niedostatku, bólu i cierpienia.

Wszelkie poszukiwania na zewnątrz, pogoń za pieniądzem, poszukiwanie miłości, kobiety czy mężczyzny nie zaspokajają wewnętrznego poczucia braku, którego przyczyna jest często trudna do określenia. Myślimy, że może z kimś innym bylibyśmy szczęśliwsi, że może inna praca przyniosłaby nam spełnienie lub, że może, gdy będziemy mieć jeszcze więcej pieniędzy, wtedy lęk przed utratą bezpieczeństwa zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Miliony złotych na koncie bankowym, czy partner z pięknym ciałem niczego nie zmienią. Poszukiwania na zewnątrz zawsze kończą się fiaskiem. W głębi duszy wiemy, że to w nas jest Źródło wszelkiej obfitości, powtórne połączenie się z Bogiem zapewni nam poczucie wewnętrznego spełnienia, spokoju i radości. Miłość bezwarunkowa, to boska miłość.

Źródło: pixabay.com

Odnaleźć Boga w sobie

“Jestem Bogiem!
Uświadom to sobie, sobie
Ty też jesteś Bogiem!
Tylko wyobraź to sobie, sobie”

– Magik (Paktofonika)

Magik miał rację. Jesteś Bogiem. Bóg jest wszędzie, jest esencją życia i miłości. Jeżeli jest wszędzie, to jest również i w Tobie. Nieprawdaż? Kiedy przestajesz szukać Boga na zewnątrz i rozpoznajesz prawdę, konflikt oddzielenia rozpływa się niczym sen po przebudzeniu o poranku. Łącząc się z boskim prowadzeniem, zaczynasz jasno widzieć, jasno słyszeć i jasno czuć rzeczy takimi jakie są. W ludziach na ulicy rozpoznajesz siebie, cząstkę Boga. Znika potrzeba oceny i krytyki, pozostaje tylko miłość i zrozumienie.

Odrzuć wszystkie zasłony umysłu

Nim na nowo połączysz się z Bogiem – Źródłem wszystkiego, odrzuć wszelkie blokady umysłu. Pozbądź się wszystkich ograniczających przekonań, pieczęci, obietnic, ślubowań, które przekonały twój umysł o tym, że oddzielenie jest możliwe. Jeżeli jest ci ciężko, a twój umysł jest przeciążony milionem myśli, zamiast wybierać uzależniające zachowania, które tylko na krótką chwilę ukoją odczuwany ból, przyjrzyj się temu co cię boli. Ujrzysz, że u podstawy każdego cierpienia jest brak miłości.

Wybierając oddzielenie od Źródła decydujesz się na naukę poprzez ból i cierpienie. Gdy zrzucasz zasłonę umysłu i łączysz się z Bogiem na nowo, jesteś prowadzony i zaczynasz uczyć się poprzez miłość. Czy już wystarczająco się wycierpiałeś i jesteś gotów zacząć uczyć się poprzez miłość?

Może cię również zainteresować artykuł: Miłość ponad ego

Agnieszka Salwa

***

A jeśli potrzebujesz pomocy w pozbywaniu się ograniczających przekonań, pieczęci, negatywnych emocji, ograniczających wzorców; jeśli chcesz podnosić swoje wibracje, obudzić miłość w swoim sercu, otworzyć się na prowadzenie Boga i Aniołów, to skuteczne sposoby i techniki pomocne w realizacji twojego duchowego potencjału znajdziesz w licznych programach, warsztatach i kursach prowadzonych przez Wiedźmę Anję. Listę wszystkich dostępnych kursów on-line znajdziesz tutaj: www.ekademia.pl/produkty/akademiaducha

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *