Księżyc w czerwcu 2020 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów!

Księżyc w czerwcu 2020

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Czym będzie dla nas czerwcowy Księżyc w roku 2020? Czy pójdziemy za ciosem i zachłyśniemy się wolnością, która była ograniczona przez ostatnie, długie tygodnie? Czy docenimy codzienność, czy od niej uciekniemy? Czy przewartościujemy swoje życie po ostatnich wydarzeniach związanych z pandemią koronawirusa? Czy wprowadzimy zmiany w życiu rodzinnym, jeśli okazało się niesatysfakcjonujące? O tym i kilku innych rzeczach, przeczytasz w raporcie księżycowym poniżej.

FULL MOON

Pełnia czerwcowego księżyca rozpocznie się 5 dnia miesiąca o godzinie 21:12 w 15st 34 znaku Strzelca. Przed nami czas wolności, podróży, nowych kierunków, nowych pomysłów, ruchu, przemieszczania się. Zachłyśniemy się zniesionymi ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa i poczujemy zapach wolności. Zaczniemy na nowo odkrywać codzienność i cieszyć się prostymi rzeczami, które – niby oczywiste – zostały nam odebrane na kilka długich tygodni. Energię pełni księżyca poczujemy już na kilka dni przed apogeum, wraz ze zdjęciem maseczek na świeżym powietrzu, odetchniemy z ulgą!

Czerwcowy księżyc jest tym najsłodszym – mówimy na niego Truskawkowa Pełnia Księżyca. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy w okresie zbioru truskawek – słodkie, czerwone owoce dojrzewają w czerwcowym słońcu. Truskawki stanowią zapowiedź lata.

Może cie również zainteresować artykuł: Moc kamieni: Howlit – spokój ośnieżonych szczytów

Źródło: unsplash.com

Podczas tej pełni, będziemy skupieni na rodzinie, domu, relacjach intymnych. W hierarchii postawimy je wyżej, ponad pracą i karierą, która w ostatnim czasie była traktowana jakby przy okazji. Okazało się, że można odpuścić życie zawodowe i świat się nie zawali!

Spójrzmy raz jeszcze na Strzelca, który patronuje tej pełni: Strzelec jest intensywny, ciągle poszukuje siebie i swojej drogi, dąży do duchowej prawdy, nawet jeśli po drodze czekają go z tej okazji wyrzeczenia. Strzelec chce dotrzeć do swojej duchowości. Jest postrzegany jako przywódca moralny i przykład osoby, która postępuje w życiu właściwie. Jest zawsze uczciwy i uważa, że ​​nieuczciwość jest jednym z największych sposobów na skrzywdzenie drugiej osoby. Strzelec żyje życiem pełnym szacunku, zaufania, szczerości. Dlatego podczas tej pełni zadaj sobie pytania: dokąd zmierzam? Co ostatnie tygodnie zmieniły w postrzeganiu mojej wizji idealnego świata? Co zmieniło się w moim życiu i jak przetasowała się hierarchia? Zaktualizuj ją, bo to dobry moment, aby nabrać w płuca świeżego powietrza, zarówno w przenośni jak i w życiu realnym. Jak strzelec – weź strzałę i skieruj ją w stronę nieskończonego nieba.

NEW MOON

21 czerwca 2020 o godzinie 8:41 będziemy mieli do czynienia z Nowiem w Raku w 00st21 tego znaku. Co to dla nas oznacza? Po pełnej przemyśleń i zachłyśnięcia się życiem pełni, pora na uwolnienie zgromadzonych przez ostatni czas emocji. Czas zintegrowania się z sobą samym, uzdrowienia w strukturze rodziny oraz pracę na polu najbliższych relacji.

Księżyc w znaku Raka prowadzi nas w stronę wartości pielęgnujących i chroniących. Zajmuje się gospodarstwem domowym i relacjami między jego mieszkańcami. Ścisła kwarantanna spowodowała albo zacieśnienie więzi, zupełnie ich poluzowanie albo dała informację, że czas przewartościować niektóre elementy i zbudować je na nowo, bo zdążyły się zdezaktualizować. Ten nów może ci pokazać rzeczy, za którymi tęsknisz i rzeczy, które odczuwasz w nadmiernym stopniu. Być może pojawią się wyraźne sygnały, jakie sfery twojego życia wymagają przeistoczenia się.


Noś magię zawsze przy sobie – w sklepie Akademii Ducha znajdziesz biżuterię wysokowibracyjną oraz wiele innych przedmiotów wspierających dobrą energię 

sklep Akademia Ducha


Rak to znak wodny, a więc jego energia wzmoże naszą intuicję i pozwoli jeszcze mocniej odczuwać otaczające nas wibracje. Znak ten dotyczy naszych uczuć, rodziny i wychowania. Symbolizuje pragnienie miłości lub jej nadmiar, uwagę lub jej całkowity brak, uznanie, lub jego niezaspokojoną potrzebę. Jak trzeba ciebie kochać? Jak lubisz być kochany? W jaki sposób odbierasz miłość? Czy dajesz innym miłość tak, aby była dla nich satysfakcjonująca? To pytania, na które warto sobie w czasie tego nowiu odpowiedzieć.

Co jeszcze możesz zrobić w czasie nowiu?

 • Dojdź do sedna: Czy wyrażasz swoje emocje w sposób wybuchowy?
  • Czy jesteś zbyt defensywny? Jeśli tak, to dlaczego?
  • Czy szukasz miłości w nadmierny sposób, aby wypełnić pustkę?
  • Czy wiesz w jaki sposób inni mają cię kochać?
 • To czas na uzdrawianie doświadczeń, z którymi mamy do czynienia.
 • Popracuj z kamieniami runicznymi, możesz teraz poczuć ich energię.
 • Pozbądź się z domu przedmiotów, których nie używałeś przez rok, aby oczyścić energetycznie przestrzeń.
 • Spędź miło czas ze swoją rodziną.
 • Znajdź czas na medytację.
 • Otocz się ludźmi, zwierzętami i rzeczami, które kochasz.
 • Słuchaj swoich uczuć, oraz uczuć innych – szanuj je.

Może cie również zainteresować artykuł: Jak znaleźć miejsce, do którego przynależysz: Soulplace – dom twojej duszy

Nadine Lu

Źródła:
moongiant.com/moonphases/june/2020/
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-june-2020
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
almanac.com/content/full-moon-june
astrologyking.com/lunar-eclipse-june-2020/
farmersalmanac.com/full-moon-dates-and-times
crystalwind.ca/new-moon-energy/the-new-moon-in-cancer
carlamary.net/usingtheenergynewmooncancer.html
thedarkpixieastrology.com/blog/june-2020-new-full-moons-lunar-eclipse-in-sagittarius-solar-eclipse-in-cancer

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram