Księżyc w grudniu 2020 – Sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów

księżyc w grudniu

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Czy nów księżyca w znaku Strzelca pomoże nam się przygotować na spokojne spędzenie świąt w gronie najbliższych? Czy znajdziemy dla samych siebie trochę czasu, aby zastanowić się nad tym, czego naprawdę chcemy? I czy pełnia księżyca w znaku Raka będzie początkiem końca pandemicznego koszmaru, z jakim się mierzymy? Czy znajdziemy w sobie pokłady motywacji do tego, aby rozpocząć planowanie 2021 roku? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz poniżej oraz… w swoim sercu. 

PEŁNIA KSIĘŻYCA

30 grudnia 2020 o godzinie 4:28 w 8st53 znaku Raka odegra się na niebie pełnia księżyca. Chwilę przed Nowym Rokiem będziemy pod wpływem energii, która spowoduje uwolnienie emocji (zwłaszcza tych związanych z poczuciem braku miłości i opieki). Czy w tym czasie podejmiemy decyzję o wzięciu odpowiedzialności za swoje życie? Czy będziemy na tyle zmotywowani, aby skupić się na swojej rodzinie i szczęściu wspólnoty? Czy wyrwiemy się z toksycznych relacji, które wiążą nas więzami krwi? Oby, bo kolejny rok potrzebuje oczyszczenia i wywietrzonej głowy, aby mógł zostać należycie przyjęty.

W tym miesiącu Księżyc jest pod wodzą Raka – a jest to dość wygodny znak zodiaku. Każde przedsięwzięcie podjęte w tym czasie będzie komfortowe i raczej mało wymagające. Z resztą, kto dokładałby sobie zupełnie bez sensu dodatkowej pracy? Lepiej przejść po najniższej linii oporu. To może być jeden z bardziej emocjonalnych Księżyców, pełen nostalgii, wspomnień, przełożonych planów. W tym roku, w okresie okołoświątecznym, będziemy jeszcze bardziej doceniać rodzinę i wspominać ten dziwaczny rok, który nigdy nie powinien był się wydarzyć. Warto pozwolić sobie na podsumowanie, nawet, jeśli będzie smutne i wybiec w przyszłość z noworocznymi planami, nawet jeśli na dzień dzisiejszy nie ma większych perspektyw. 

Poczuj radość z tego co masz. Czy czujesz wdzięczność? Czy żyjesz w dobrym miejscu? Czy jesteś w 100% sobą i realizujesz się w swojej inkarnacji? Czy czujesz spełnienie? Czy panujesz nad emocjami? To tylko kilka noworocznych pytań, które warto sobie zadać tuż przed wejściem w nowy rok. 

Może cię również zainteresować artykuł: Rytuał odpuszczania na Pełnię Księżyca

księżyc w grudniu

Źródło: unsplash.com

 Co możesz dla siebie zrobić podczas pełni?

  1. Oczyść dom, aby wejść w nowy rok z mniejszym bagażem. Dodatkowo fizyczne porządkowanie usprawnia porządki mentalne.
  2. Przeanalizuj swoje nawyki – usuń lub przekształć te, które nie pozwalają ci czerpać z życia pełnymi garściami. 
  3. Nie kręć nosem na postanowienia noworoczne. W tym roku, nawet jeśli do tej pory była to dla ciebie obca tradycja, zrób postanowienia. To dobry moment, aby sporządzić listę swoich priorytetów i wyeliminować działania, które nie wspierają twoich celów. Poza tym… przyda ci się jakiś rozbieg w pierwszych tygodniach nowego roku.
  4. Oczyść i uzdrów swoje emocje. 
  5. Rozwiąż swoje problemy, które trzymasz ukryte z tyłu głowy.

Afirmacje dla ciebie:

“Otwieram się na moje głębokie więzi z moim życiem”.

“Łączę się ze swoim wewnętrznym ja, czuję pielęgnującą i uzdrawiającą miłość”. 

“Jestem domem”.

“Zamykam stare rozdziały i jestem gotowy na nową historię”.

NÓW KSIĘŻYCA

Ostatni tegoroczny nów będzie miał miejsce 14 grudnia 2020 o godzinie 17:16 w 23st08 znaku Strzelca. Wraz z nowiem wystąpi całkowite zaćmienie Słońca, które podbije energetykę tego wydarzenia. Czym jest grudniowy nów? To spotkanie z wewnętrzną prawdą, odrzucenie wierzeń i przekonań, wyzwolenie od tego, co nam ciąży i sprawia, że nie możemy zamknąć rozdziału. To czas wolności i rozwoju… oczywiście w takich warunkach, jakie panują obecnie – w pandemicznej rzeczywistości.

Strzelec jest radosnym optymistą o otwartym sercu i elastycznym podejściu do życia. Odzwierciedla działanie wyobraźni, pewność siebie i całą filozofię “Hakuna Matata”. Strzelec wspiera w poszukiwaniach. Bez względu na to, czego szukasz, on pomoże ci to znaleźć poprzez doświadczanie i wyciąganie wniosków. Energia ta pokazuje, że wszystko może być ekscytujące, jeśli spojrzymy na to pod odpowiednim kątem. To zaufanie, które prowadzi nas niczym za rękę do kolejnych doświadczeń wzbogacających życie. Strzelec to podróż. Nie tylko ta, której towarzyszy zmiana destynacji, ale przede wszystkim ta w głąb siebie. Czy jesteś gotowy na to, aby przejść ten nów z należytą uwagą? Być może największa podróż właśnie przed tobą. 

Księżyc w nowiu w Strzelcu służy uhonorowaniu twojego własnego światła, które w tobie jest. Wykorzystaj ten fakt i poświęć sobie kilka dni przed nowiem i czas do pełni, aby odnaleźć swoje światło i swoją przygodę.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


Co możesz zrobić podczas nowiu?

  1. To dobry moment na to, aby stworzyć tablicę manifestacji, których pragniesz w swoim życiu.
  2. To idealny czas na zasianie mentalnych nasion tego, co chcesz stworzyć w przyszłości.
  3. Zadaj sobie kilka pytań: Do czego dążę? Czy jestem gotowy do zmian? W jaki sposób mogę pomóc światu? Kogo zapraszam do swojego życia i dlaczego? 
  4. Poszukaj swojej przygody, którą masz w sobie.
  5. Zaplanuj rytuał pracy nad pozbyciem się negatywnych myśli i wibracji.

Afirmacje dla ciebie:

“Ufam życiu i wiem, że jestem jego częścią”.

“Jestem otwarty na nowe, pozwalam odejść starym przekonaniom”.

“Jestem nieograniczony i wolny i pozwalam innym na wolność”.

“Wiem, że moje myśli i czyny są nasionami mojej przyszłej karmy”. 

“Cieszę się wszystkimi moimi życiowymi przygodami”.

Może cię również zainteresować artykuł: Szczęśliwego nowego roku (numerologicznego)! Edycja 2021

Nadine Lu


Źródła:
almanac.com/content/full-moon-december
moongiant.com/moonphases/december/2020/
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-december-2020
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
lunaf.com/astrology/moon-in-zodiac/cancer/
astrologyking.com/solar-eclipse-december-2020-new-moon/
farmersalmanac.com/full-moon-dates-and-times
carlamary.net

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram