Księżyc w kwietniu 2021 – Nów w Baranie i Superpełnia w Skorpionie

księżyc w kwietniu

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku, w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Przed nami wielkie oczyszczanie na poziomie mentalnym i fizycznym. Porzućmy wszelkie wątpliwości i pójdźmy za impulsem. To doskonały moment na to, aby rozwiązać wszystkie problemy i zawirowania, i przygotować się na drogę ku ciepłym, letnim miesiącom, które przyniosą wiele dobrego do naszego życia. A przede wszystkim – energię, której tak bardzo wszystkim teraz brakuje! Zamiast walczyć z napływającymi wibracjami, warto popłynąć z prądem i wziąć na klatę to, co życie nam przygotuje. Co dokładnie wydarzy się na niebie? Czym zaskoczy nas Baran, a czym Skorpion?  No cóż, zobaczmy.

NÓW KSIĘŻYCA

Nów w kwietniu odegra się na niebie 12 dnia miesiąca o godzinie 04:31 w 22st24 znaku Barana. Przyniesie ze sobą właściwą wiośnie dzikość, impuls do działania, ogień i siłę. Księżyc w baranie jest niecierpliwy, więc wszystkie nierozwiązane problemy weźmiesz rzutem na taśmę, aby się ich pozbyć w możliwie najkrótszym czasie. Nie spiesz się jednak, zbyt szybkie tempo może sprawić, że rzeczy przestaną układać się naturalnie. Zwolnij.

To dobry moment, aby zrównoważyć osobiste wymagania i potrzeby osób najbliższych w życiu codziennym. Z początkiem wiosny warto rozpocząć nowe przedsięwzięcia wraz z nowiem, aby uzyskać niezbędne wsparcie energetyczne. Kwietniowy czas sprzyja zwłaszcza przedsięwzięciom finansowym i medycznym. Baran jest impulsywny, dlatego też decyzje, które podejmujesz mogą być dalekie od przemyślanych. To znak, który zadziała jeszcze na długo zanim to przemyśli. Skorzystaj z tej ognistej energii i zapału, i spróbuj czegoś nowego, innowacyjnego. Przejmij kontrolę nad swoim życiem, kieruj się intuicją i przeczuciem. Wyrażaj siebie takim, jakim jesteś, bez sztucznej otoczki i bez zbędnego nadymania się.

Może cię również zainteresować artykuł: Stabilne drzewo: Wierzba – symbol równowagi i uzdrawiania, doradca w niepewnych chwilach

Źródło: flickr.com

Sprawdź, w jakim obszarze twojego kosmogramu przypada księżyc w nowiu w energetyce barana. Czy to praca, dom, małżeństwo, pieniądze, dzieci? A może coś zupełnie innego? Pamiętaj, że ten obszar będzie aktywowany najbardziej i to na nim warto skupić swoje działania. Zasadź więc nasiona czegoś nowego!

Co możesz zrobić podczas nowiu?

 • Przemyśl swoje finanse, to dobry moment na ogarnięcie swoich przychodów.
 • Zasadź nasiona i przy okazji zamanifestuj swoje pragnienia.
 • Stwórz tablicę manifestacji rzeczy, których pragniesz w swoim życiu.
 • Zrób listę umiejętności, które chciałbyś przyswoić i które ułatwiłyby ci życie.
 • Kilka dni przed nowiem, podczas nowiu i kilka dni po – podejmuj małe działania, które doprowadzą cię do wielkiego celu.
 • Składaj życzenia związane z poprawnym, jasnym i klarownym wyrażaniem siebie, naśladowaniem, odwagą, pasją, przywództwem, entuzjazmem.
 • Zaplanuj prace w ogrodzie.

Afirmacje dla ciebie na ten wyjątkowy czas nowiu:

“Wybieram inicjowanie nowych, szczęśliwych relacji”.

“Nie boję się wyzwań”.

“Decyduję się podejmować decyzje w moim najlepszym interesie”.

“Słyszę i odpowiadam na wezwanie, bo tylko ja mogę wypełnić swoją część planu”.

PEŁNIA KSIĘŻYCA (SUPERPEŁNIA)

Pełnia Księżyca w Skorpionie (w 7st06) będzie Superpełnią. Wystąpi na niebie o godzinie 5:31, 27 kwietnia 2021. Ta pełnia będzie opowieścią o wewnętrznej mocy i jej niecnym wykorzystywaniu, uzdrawianiu i manipulowaniu oraz o kontroli w bliskich relacjach międzyludzkich. Pojawi się chęć posiadania władzy, seksualność, długi i pieniądze, czyli Skorpion w swojej pełnej okazałości. Księżyc w Skorpionie stwarza potrzebę zagłębienia się w swoje uczucia. Pojawia się pragnienie wymiany emocjonalnej, mimo, że staje się to trudne i wymaga wielu zmian.

Płytkie związki przestają cię satysfakcjonować, szukasz czegoś głębszego, bardziej oczyszczającego. Energia skorpiona jest potężna, warto więc korzystać z niej mądrze. Podkreśla to, co tkwi głęboko w naszej podświadomości: motywacje, pragnienia, tęsknotę, aspiracje. Musisz uzyskać kontrolę nad swoimi najciemniejszymi stronami i zagłębić się we własny byt. Uwolnij to, co się skończyło, umarło i odeszło. Oraz to, co ci nie służy. Przy tej super pełni, oczyść ciało i duszę, aby przygotować się na kolejne pływy energetyczne. Księżyc Skorpiona zajmuje się wszystkimi głęboko ukrytymi emocjami i problemami. Podświadomość wydobywa je na światło dzienne, żebyśmy mogli sobie z nimi poradzić. Ta wyjątkowa pełnia daje możliwość zobaczenia swojego cienia i otrzymania światła.


Naszyjnik z kamienia księżycowego, którego energia wzbudza uczucia i potęguje uczucie miłości, znajdziecie w naszym sklepie


Co możesz zrobić dla siebie?

 • Uwolnij na poziomie mentalnym to, co jest zakopane pod powierzchnią.
 • Zrób rytuał uwolnienia podczas pełni – zapisz pięć intencji na wyciętym z kartki papieru sercu i powiedz je głośno, wkładając w to duży ładunek energetyczny.
 • Zbliż się do wody (plaża, jezioro, a nawet wanna z wodą) i mentalnie „ugaś” poprzez symboliczne zatapianie wszystkie emocje, które blokują cię przed dobrobytem.
 • Jeśli chcesz poznać swoje zwierzę mocy, jest to dobry moment na medytowanie w tym kierunku.
 • Zadaj sobie bazowe pytania: Czym jest mój cień? Czego potrzebuję, aby się go pozbyć ze swojego życia? Co powinienem rozwijać? Co wsparłoby mój wzrost?
 • Przygotuj kąpiel w olejkach, z płatkami kwiatów, aby się oczyścić.

Afirmacje dla ciebie na ten wyjątkowy czas pełni:

“Pozwalam się odnaleźć”.

“Uznaję moc, która jest we mnie, wiedząc, że źródło jest Boskie”.

“Szanuję wszystkich innych, ufam, że są dokładnie tam, gdzie muszą być”.

“Jestem przemieniony/a i oczyszczony/a”.

“Wiem, że pokój jest podstawą mojej istoty”.

“Usuwam z życia wszystko, co mi nie służy”.

A w jaki sposób Ty przeżyjesz na poziomie energetycznym i fizycznym miesiąc kwiecień?

Może cię również zainteresować artykuł: Rytuał odpuszczania na Pełnię Księżyca

Nadine Lu


Źródła:
lunaf.com/astrology/moon-in-zodiac/aries/
lunaf.com/astrology/moon-in-zodiac/scorpio/
astrologyking.com/2021-moon-phases-calendar/
farmersalmanac.com/april-full-pink-moon-17237
carlamary.net/usingenergynewmoonaries.html
carlamary.net/UsingfullmoonScorpioenergy.html
cafeastrology.com/newmooninaries.html
cafeastrology.com/events/full-moon-on-april-26-2021/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram