Księżyc w lipcu 2020 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów!

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Czym będzie dla nas lipcowy Księżyc w roku 2020? Czy zaćmienie sprawi, że będzie to szczególny czas? Co możemy zrobić podczas pełni w znaku Koziorożca, a czym powinniśmy się zająć podczas nowiu w znaku Raka?

FULL MOON

Pełnia Księżyca w Lipcu 2020 roku odegra się na niebie 5 dnia miesiąca, o godzinie 6:44 w znaku Koziorożca (13st 37). Pełni Księżyca towarzyszyć będzie półcieniowe zaćmienie, które wzmocni energetykę tego wydarzenia.

Pełnia będzie sprzyjać odpowiedzi na pytania egzystencjalne: skąd idziemy? Czy idziemy prosto? Dokąd zmierzamy? Nawiązuje do swojego miejsca na ziemi, do oceny stanu faktycznego. Przypomina o tym, że ludzie lubią być jak drzewa: zapuścić gdzieś korzenie, czuć się jak w domu. Główny wpływ na lipcowe zaćmienie Księżyca mają gwiazdy stałe, które przynoszą szczęście i spełnienie. Dzięki nim napłynie energia optymizmu, zapanuje nastrój filozoficzny i mocno intelektualny. Dużą rolę odegra też Merkury i Uran, które przyniosą ekscytujące wiadomości, stymulujące rozmowy i nowe znajomości.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 zasad dotyczących twojego życia, które powinieneś poznać, aby żyć pełnią życia

Źródło: pixabay.com

Zaćmienie

Pełnia Księżyca jest już i tak mocnym wydarzeniem energetycznym, a Zaćmienie, które jej towarzyszy, podbije stawkę i wprowadzi małe zamieszanie. To wszystko sprawi, że tym razem ​​dom, rodzina i intymne relacje staną się ostrzejsze. Pojawią się przeciwności: dom kontra praca, rodzina konta rozwój własny, to, czego potrzebujesz naprawdę kontra to, czego chcesz całym sercem, racjonalność kontra marzenia. To wszystko powodować będzie wewnętrzne napięcie i presję, w efekcie czego, będzie prowadzić do konfliktów i kryzysów. Wbrew pozorom zaćmienie odgrywające się w lipcu jest dobre: pozwala rozwiązać problemy w relacjach i w gronie rodziny. Zadbaj w tym czasie o osobistą swobodę, aby odkryć siebie i swoje potrzeby na nowo, bo prawdopodobnie zdążyłeś się zaniedbać na tej płaszczyźnie.

Zaćmienie Księżyca z 5 lipca łączy się z zaćmieniem Słońca z 20 czerwca, tworząc fazę zaćmienia, która będzie trwać do 30 listopada 2020 roku. Zaćmienie Słońca z 20 czerwca przyniosło nierównowagę między swobodą osobistą a odpowiedzialnością, między wyrażaniem siebie a ograniczeniami, jakie stawiamy sobie sami oraz stawia przed nami świat. Zaćmienie Księżyca z 5 lipca pomoże w elastyczności i otwartości, które są potrzebne, aby dostosować się do zmieniających się aktualnie warunków.

Co możesz zrobić podczas tej pełni?

  1. Obserwuj swoje emocje. Zwróć uwagę na projekcje, które sobie tworzysz. Pracuj nad tym, aby emocje nie brały góry nad tobą.
  2. Dbaj o pozytywność w swoim życiu. Jeśli odnajdziesz ją w środku, wtedy zobaczysz jak rozlewa się na zewnątrz.
  3. Energia pełni księżyca ma w sobie coś wyjątkowego, dlatego poświęć chwilę na zagłębienie się we własną duchowość: medytuj, słuchaj muzyki, odnajdź swoje źródło. Rób to, co sprawia ci radość.
  4. Zadbaj o połączenie z innymi. Odnów kontakt, nawiąż relacje, dziel się sobą z innymi. To ważne w tym czasie, aby dbać o kontakt z bliskimi. Dawaj miłość i przyjmuj miłość.

NEW MOON

Nów, tak jak w poprzednim miesiącu, odbędzie się w tym samym znaku, ale w innym stopniu. Lipcowy nów odegra się w 28st 26 Raka, 20 lipca 2020, o godzinie 19:33. Będzie to niebieski nów, który swoją energią opowie o uwalnianiu emocji, kontaktowaniu się ze sobą i własnym źródłem, uzdrawianiu rodzinnych historii i żali, oraz pracą na stosunkach z najbliższymi.

Księżyc w Nowiu reprezentuje koniec jednego cyklu i początek kolejnego, 28 dniowego, nowego cyklu. To doskonały czas na rozpoczęcie od nowa, czegoś, o czym myślałeś już dawno – na nowy projekt, nową przygodę. To też dobry czas na zakwestionowanie starych nawyków i wdrożenie nowych.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…

sklep Akademia Ducha


Aktualnie księżyc znajduje się naprzeciw planety Saturn, a więc jest poważny, melancholijny i wyjątkowo restrykcyjny. Daje do myślenia na temat tego, że testy i wyzwania jakie pojawią się na naszej drodze, mogą przynieść frustrację, pesymizm i chwile smutku. Dlatego pracuj nad cierpliwością, własną determinacją i wytrwałością.

Nów wesprze cię, jeśli skupisz się na jednej rzeczy na raz – zacznij od początku, zrób jedno zadanie, cierpliwie i z ochotą. Masz czas do pełni księżyca, która odbędzie się 3 sierpnia.

Co możesz zrobić podczas nowiu?

  1. Spójrz na swoje życie z dystansem i podsumuj je, aby nabrać pewności, czym powinieneś zająć się w pierwszej kolejności (i dotrwać do końca!).
  2. Miej nasiona i je zasiej. To płodny moment na to, aby odkryć, co chcemy zasiać i czego plony chcemy zebrać w najbliższej przyszłości. Pamiętaj, co zasiejesz, to zbierzesz.
  3. Daj sobie czas i przestrzeń na odczuwanie i przerabianie własnych emocji. One nie biorą się znikąd, warto je umiejscowić w czasie i pozwolić im się odegrać w pełni, a potem ułatwić im odejście..
  4. Pozwól sobie na rytuał nowiu. Zrób to dokładnie tak jak czujesz. Samodzielnie lub z przyjaciółmi. Lato trwa w najlepsze, a to szczególny, płodny czas. Świętuj to! Otwórz się na energię!
  5. Pamiętaj, że sukces nie jest wynikiem wyścigu, ale wynikiem rytmu. Im bardziej szanujemy rytmiczność w naszym życiu, tym silniejsi jesteśmy. Zadbaj o swój rytm, aby sukcesywnie przesuwać się do przodu.

Może cię również zainteresować artykuł: Energetyka kobiety a energetyka mężczyzny, czyli jak zrównoważyć energię męską i żeńską, by stać się Pełnią

Nadine Lu

Źródła:
moongiant.com/moonphases/july/2020/
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-july-2020
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
almanac.com/content/full-moon-july
astrologyking.com/new-moon-july-2020/
astrologyking.com/lunar-eclipse-july-2020-full-moon/
farmersalmanac.com/full-moon-dates-and-times
crystalwind.ca/new-moon-energy/the-new-moon-in-cancer
carlamary.net/usingtheenergynewmooncancer.html
thedarkpixieastrology.com/blog/july-2020-new-full-moons-lunar-eclipse-in-capricorn-new-moon-in-cancer

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram