Księżyc w marcu 2021 – Sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów

Księżyc w marcu 2021

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Wiosna! Wiosna, ach to ty! Marzec to jeszcze ostatki zimy, ale już żyjemy tym, że za chwilę świat wybuchnie zielenią, zapachem kwiatów i świergotem ptaków. Co natomiast się dzieje na niebie? W tym miesiącu będziemy mieć do czynienia z Nowiem w znaku Ryb – z zakończeniem jednego cyklu astrologicznego i powolnym, niespiesznym rozpoczęciem drugiego. W marcu doświadczymy również mocy pełni w znaku Wagi, która to pozwoli nam skupić się na relacjach i ogólnej harmonii lub właśnie dysharmonii w różnych kategoriach życia. Na co warto zwrócić uwagę w marcu?

NÓW KSIĘŻYCA

Kiedy ujrzymy na niebie nów? Już 13 marca 2021 roku, o godzinie 11:21 księżyc wejdzie w nów w 23st03 znaku Ryb. Przed nami przedwiośnie – czas trochę śnięty i powolny. Przed nami marzenia i duchowe uniesienia, a także przedłużające się zmęczenie po długiej zimie. To dobry moment na połączenie się z wyższym ja i zajrzenie w głąb siebie.

Nów w Rybach oznacza księżyc o największej wrażliwości i spostrzegawczości mimo opóźnionej reakcji. To czas, w którym możesz odczuwać niepewność i jedyne na co będzie cię stać, to obserwacja tego, co się wydarzy. To, co będzie cię trzymało przy pozytywnej wibracji, to rozwinięta wyobraźnia, o którą dba znak Ryb. Uważaj jednak na to, co jest fikcją, a co prawdą, bo Ryby lubią przeplatać jawę przez sen.

Może cię również zainteresować artykuł: Jakim typem Wiedźmy jesteś według swojego znaku zodiaku?

Księżyc w marcu 2021

źródło: flickr.com

Ów nów będzie otwarty i współczujący. Odegra się w ostatnim znaku zodiaku, a więc będzie to ostatni odpoczynek przed nowym cyklem. Warto z niego skorzystać. Ryby są oznaką wrażliwych uczuć i emocjonalnych doświadczeń. Pomagają nam zrozumieć, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Coś jak: UBUNTU – ja jestem, bo ty jesteś.

Co powinieneś zrobić? Uwolnij się od lęku, jeśli takowy posiadasz. Będzie to dobre zakończenie cyklu i jednocześnie doskonały początek nowego. Znajdź sposoby na to, aby skierować swoją energię na rzeczy pozytywne, a nie smutne i melancholijne. Postaraj się o to, aby odkryć swoje indywidualne sposoby na odprężenie i relaks. W tym czasie emocje, które w sobie ukrywałeś wyjdą na wierzch. Mogą za sobą pociągnąć najciemniejsze doświadczenia, które wolałbyś ukryć – depresję, nałogi. Pozwól sobie na to.

Co możesz zrobić podczas nowiu?

Nów w Rybach to mimo wszystko pomysłowe, niestandardowe przedsięwzięcia, mistyczne lub duchowe ścieżki prowadzące do rozwoju, muzyka, sen i marzenia oraz wybujała wyobraźnia. To doskonały czas na to, aby poddać się procesom samouzdrawiania. Poświęć się osobistym, wyższym celom. Zregeneruj siły przed kolejnym, 12 miesięcznym cyklem astrologicznym.

Afirmacje dla ciebie:

“Znam swoją wartość i siłę, pielęgnuję ją i troszczę się o nią”.

“Uwalniam się od lęków i pozwalam emocjom wybrzmieć”.

“Szukam wdzięczności, dobra i pozytywnych wibracji”.

“Ja jestem, bo ty jesteś”.

PEŁNIA KSIĘŻYCA

Księżyc w pełni odegra się na niebie 28 marca 2021 roku o godzinie 20:48 w 8st18 znaku Wagi. To połączenie sprawi, że poczujesz silną potrzebę harmonii i równowagi. Nie będziesz mieć ochoty na szturchanie tematów trudnych i wymagających, natomiast skupisz się na tym co lekkie i miłe, aby nie zaburzać osiągniętego spokoju ducha. Powinieneś, mimo wszystko, wpuścić do siebie wszystkie emocje i uczucia, aby mogły się zamanifestować, zamiast ukrywać je w sobie. Po prostu w tym wszystkim bądź sobą – nie bój się tego, kim jesteś, bo tylko szczera prawda i zgodność z planem duszy pozwolą ci przejść z pełną satysfakcją przez inkarnację.

Energia pełni w wadze będzie dotykać bliskich relacji: z najbliższymi oraz z samym sobą. Istotne będą związki oraz równowaga w nich zachowana. Równowaga między braniem a dawaniem, satysfakcja, bycie sobą i wolność własna oraz bliskość i akceptacja. Podczas tej pełni księżyca doświadczamy wzrostu samoświadomości, samooceny i interakcji z innymi. To doskonały czas na poukładanie spraw i pożegnanie się z tymi, które powodują brak harmonii w życiu. Warto znaleźć równowagę między zaspokajaniem potrzeb osobistych a zaspokajaniem potrzeb drugiej osoby.


Lapis lazuli w formie czystego minerału lub pięknej biżuterii znajdziecie w naszym sklepie

wahadełko


Skup się na takich aspektach, jak:

 • związki,
 • małżeństwo,
 • rodzina,
 • kwestie prawne.

Co możesz zrobić dla siebie?

 • odpuść stare nawyki,
 • więcej słuchaj i mniej mów,
 • ustaw nowe budżety na kolejny rok,
 • odpowiedz sobie na pytanie: co powinienem odpuścić, aby żyć bardziej harmonijnie?
 • dowiedz się, jaki masz pogląd na małżeństwo,
 • nosić przy sobie lapis lazuli,
 • palić ciemnoniebieskie świece.

Afirmacje dla ciebie:

“Wiem, że pokój i miłość są podstawą mojego istnienia”.

“Otwieram serce na dostęp do pokoju i dzielę się nim z innymi”.

“Otwieram się na Boski Porządek, który teraz wyraża się w moim życiu”.

“Jestem w doskonałej równowadze”.

Jakie masz plany na te wyjątkowe, wczesnowiosenne marcowe dni?

Może cię również zainteresować artykuł: Znaczenie czarnych świec i magiczne rytuały dla wiedźm

Nadine Lu


Źródła:
almanac.com/content/full-moon-march
moongiant.com/moonphases/march/2021/
mooncalendar.astro-seek.com
lunaf.com
farmersalmanac.com
carlamary.net
cafeastrology.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram