Księżyc w sierpniu 2020 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów

pełnia księżyca

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie. 

W jaki sposób odegra się pełnia księżyca w sierpniu 2020? Czy wodnik wesprze nas w wakacyjnych planach? Czy nów księżyca w znaku lwa pozwoli nam wykorzystać do ostatniej kropli ten wakacyjny czas? Tego dowiemy się z artykułu poniżej. Niech moc księżyca będzie z tobą!

FULL MOON

Pełnia księżyca w sierpniu 2020 roku będzie miała miejsce w 3 dniu miesiąca o godzinie 17:59 w 11st 45 znaku Wodnika. Pełnia ta skupia się na wewnętrznym poczuciu wolności, na rozwijaniu siebie samego, na przyjaźniach i życiowej misji. Będzie to również czas podążania z miłością w stronę serca oraz poczucie, że mamy wpływ na zmianę tego świata.

Uwaga! W sierpniu spodziewaj się deszczu meteorytów. Szczególnie zwróć uwagę na niebo w dniach 11 i 12 sierpnia, bo to właśnie wtedy nastąpi szczyt tego przedstawienia na niebie.

Może cię również zainteresować artykuł: Księżycowa osobowość – sprawdź, jaki księżyc ci towarzyszy

Źródło: pixabay.com

Pełnia księżyca będzie kwadraturą do Urana, zatem czekają nas nieoczekiwane zmiany i osobliwe wydarzenia. Ta faza księżyca zapewni również elastyczność i zdolność adaptacji do sytuacji podczas których podejmowane jest ryzyko. W czasie pełni Merkury będzie naprzeciw Saturna, a więc będziemy myśleć pozytywnie, pracować ciężko i wytrwale oraz ćwiczyć cierpliwość. Dzięki temu łatwiej przebrniemy przez trudności, które na nas czekają. 

Przez kolejne dwa tygodnie szczególny nacisk energetyczny będzie nakładany na dom, rodzinę i intymne relacje. Mogą pojawić się przeciwstawne siły, które będą tworzyć wewnętrzne napięcie, takie jak:

 • praca kontra dom, 
 • to, czego potrzebujesz, kontra to, czego chcesz.

Podświadomość będzie pozwalała na bezstronne i zrównoważone spojrzenie na twoje osobiste relacje oraz na relację z samym sobą. Otwartość i elastyczność pomogą ci w dostosowaniu się do zmieniających się warunków i wykorzystać nowe możliwości.

Czas pełni to dobry moment na uzdrowienie i naładowanie baterii duszy. To też odpowiednia chwila na to, aby spojrzeć wgłąb siebie. Energia najbliższego księżyca w pełni pomoże nam w sprawach i działaniach humanitarnych. To również czas na wymianę energii z innymi osobami: jesteśmy proszeni o sprawdzenie, co musi zostać zmienione w sposobie myślenia (Wodnik) i w naszych sercach (Lew), aby stworzyć dla siebie i dla najbliższych lepszy świat. Pełnia księżyca w Wodniku daje nam szansę na emocjonalną wolność i możliwość dokonania wyboru: co zachowujemy w naszym umyśle a z czym się żegnamy?

Co możesz zrobić podczas tej pełni?

 • Wyjdź ze swojej strefy komfortu i dołącz do nowej grupy;
 • Zrób coś nowego i kreatywnego;
 • Poeksperymentuj z wizualizacjami; 
 • Pozwól sobie na zaszczepienie nowej idei świadomości tworzenia własnej rzeczywistości;
 • Zwiększaj świadomość w swojej okolicy, bo jest wiele rzeczy, o których nie masz pojęcia, a warto je poznać!
 • Zadaj sobie kilka pomocniczych pytań:
  • Czy jesteś w związku, który wspiera to, kim jesteś?
  • Jak twoje indywidualne talenty, myśli i pomysły wpływają na innych?
  • Jak twoje osobiste ambicje służą społeczeństwu?

Polecamy książkę: Kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu


NEW MOON

Nów sierpniowego księżyca odegra się na niebie 19 sierpnia 2020 o godzinie 4:42 w 26st35  znaku Lwa. Co to dla nas oznacza? Rozbudzenie wewnętrznej bestii, rozniecenie ognia witalności, wyrażanie się poprzez kreatywność i miłość, budowanie zaufania do siebie samego.

Księżyc w nowiu w znaku Lwa to czas na dobrą zabawę. Wakacyjne szaleństwo będzie wspierane przez energię walecznego Lwa, który lubi doświadczać, lubi czuć i lubi się wyrażać w wygodny dla siebie sposób. Druga połowa wakacji to dobry czas na to, aby zresetować się i naładować baterie na kolejny rok szkolny/studencki lub powrót do pracy po urlopie. Od początku roku doświadczyliśmy dość ciężkiej energii, a teraz w prezencie od Wszechświata dostajemy okienko, aby pozbyć się balastu z pierwszej połowy roku. Znajdź czas na to, co kochasz najbardziej, dla ludzi, z którymi dobrze się bawisz, i połącz się ze sobą, energią swojego serca, z duszą. Daj sobie trochę luzu! Bądź jak Lew.

Ten księżyc w nowiu będzie w koniunkcji z Merkurym w Lwie i trygonie z Marsem w Baranie. To doda pozytywnej energii temu wydarzeniu, ponieważ Merkury stymuluje nowe pomysły i działania, wspiera w planach krótkoterminowych i sprawia, że ​​jesteśmy bardziej zaangażowani i lepsi w komunikacji. Mars natomiast pomaga wnieść dodatkową energię i dążyć do tego, czego chcemy naprawdę, co pomoże nam podjąć niezbędne kroki, aby plan i cel się ziścił. Po kwarantannie i nieśmiałym powrocie do normalności, to jest to, czego potrzebujemy najbardziej. 

Co warto zrobić podczas nowiu?

W okresie poprzedzającym nów oraz do kilku dni po nim warto rozpocząć nowy projekt lub przedsięwzięcie. Istotne jest to, aby czuć całym sobą nowy, kreatywny sposób na przepracowanie energii. Taki projekt może pomóc w cieszeniu się życiem i może sprawić, że codzienność stanie się trochę mniej monotonna. Poczuj sierpień, poczuj lato i pozwól sobie na małe wakacje od życia.

Może cię również zainteresować artykuł: Cykl Jonasa, czyli ukryta owulacja kobiety (sprawdź, jak obliczyć swój cykl)

Nadine Lu 

Źródła:
https://www.moongiant.com/moonphases/august/2020/
https://mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-august-2020
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
almanac.com/content/full-moon-august
astrologyking.com/full-moon-august-2020/
https://www.farmersalmanac.com/full-moon-dates-and-times
thedarkpixieastrology.com/blog/august-2020-new-full-moons-full-moon-in-aquarius-new-moon-in-leo
astrologyhub.com/leo-new-moon-roar/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram