Jak Księżyc wpływa na nasze życie? Sprawdź to!

księżyc

Księżyc, jako najbliższe Ziemi ciało niebieskie, ma ogromny wpływ na życie mieszkańców tej planety. To fazy Księżyca od zarania dziejów wskazywały na owocne połowy, najbardziej efektywny siew i największe zbiory plonów. Księżyc, niczym zegar, odmierzał kiedyś czas na zachodzenie w ciążę, menstruację (sprawdź, jak fazy księżyca działają na Kobiety i ich cykl TUTAJ), wskazywał na idealny czas do zadbania o urodę. Luna była drogowskazem, klepsydrą i kalendarzem, a wszystkie jej fazy wskazywały na odpowiedni czas do wykonania konkretnych zadań.

NÓW

I tak – Nów, który występuje wtedy, gdy Księżyc wchodzi na horyzont wraz ze słońcem, wskazuje na idealny czas do rozpoczynania. To moment, w którym natura jest wyjątkowo płodna i wspomaga nas w podjętych decyzjach. To dobry moment na rzucenie nałogów. Kobiety w tym czasie powinny znaleźć czas na zadbanie o swoją urodę. Dobrze sprawdzą się krótkie posty oczyszczające. W ogrodzie, to idealny czas na podcinanie. w głowie natomiast, dobrze jest zaplanować kolejny rozdział swojego życia bo Nów, jak sama nazwa wskazuje, to rozpoczęcie nowego cyklu.

KIEDY KSIĘŻYCA PRZYBYWA

Moment, w którym Księżyc przybiera kształt litery D – Słońce oświetla połowę jego tarczy.

Etap magazynowania sił. To czas, kiedy ciężko pracujemy na późniejszy sukces. Doskonale sprawdzą się zabiegi nawilżające i odżywcze, farbowanie włosów oraz trwałe zabiegi na włosach. To faza Księżyca, w której możemy nieznacznie przybrać na wadze, dlatego wskazane jest ograniczanie liczby spożywanych kalorii.

PEŁNIA

Słońce oświetla całą tarczę Księżyca, stąd jego pełny, okrągły kształt. Pełnia to kulminacja i efekt. Teraz otrzymujemy wszystko to, na co zapracowaliśmy podczas ostatniego cyklu. Wszystkie podjęte działania będą długotrwałe i stabilne. To etap burzy hormonalnej i jednocześnie intensywniejszych efektów. Wszelkie zabiegi przyniosą znacznie lepsze rezultaty niż podczas innych faz Księżyca. Nasila się popęd seksualny, kłopoty ze snem, nerwowość i impulsywność. Pełnia to czas, kiedy wskazane jest zbieranie ziół. To etap kulminacji i zbioru – otrzymujemy wówczas to, do czego tak długo dążyliśmy i co z miłością pielęgnowaliśmy. Wszystko, co teraz wykonasz, będzie intensywne, długotrwałe i stabilne. Pełni towarzyszą kłopoty ze snem (pojawiają się intensywne, realistyczne sny) oraz impulsywne zachowania, o które siebie nie podejrzewaliśmy.

Źródło: pixabay.com

KIEDY KSIĘŻYCA UBYWA

Słońce oświetla połowę tarczy Księżyca, co widzimy jako literę “C”. Odpoczynek, końcowa faza i przygotowywanie się na nowy cykl. Moment refleksji i podsumowanie ostatnich trzech faz Księżyca. Widzimy efekty i dokonania na wszystkich płaszczyznach życia i racjonalnie oceniamy włożony w nie wysiłek. Gdzie zostały popełnione błędy? Jak usunąć przeszkody? W urodzie, to również idealny moment na usuwanie przeszkód – wszelkiego rodzaju depilacje będą przynosiły dłuższe efekty niż w pozostałych fazach Księżyca. To czas oczyszczania się i wzmacniania na płaszczyźnie fizycznej i duchowej. Szybciej chudniemy i chętniej podejmujemy wysiłek fizyczny. Ubywający Księżyc pomaga skupić się na pracach domowych. Nasi przodkowie w tym czasie robili zapasy, w tym przetwory.

Nie możemy jednak traktować faz Księżyca zero-jedynkowo. Księżyc wędruje po całym nieboskłonie, przy czym zahacza o wszystkie znaki zodiaków. Przebywanie Księżyca w każdym z nich przynosi coś zupełnie innego.

Księżyc w Baranie

Agresywność okraszona entuzjazmem. Dobry moment na zawody, branie udziału w protestach, skuteczne diety i rozpoczęcie wszelkich działań, które do tej pory były tylko planem.

Księżyc w Byku

Przynosi spokój i bezpieczeństwo. Sprzyja zabiegom upiększającym (w tym powiększaniu piersi) oraz wizytom u fryzjera. To dobry czas na założenie firmy, prace w ogrodzie oraz inwestowanie swojego kapitału.

Księżyc w Bliźniętach

Chaos i komunikacja, którą przynosi Księżyc w tym znaku, wzmacnia rozwój stosunków interpersonalnych, sprzyja kontaktom i nawiązywaniu znajomości.

Księżyc w Raku

Księżyc, który jest wyjątkowo romantyczny. Ułatwia znalezienie partnera, sprzyja zakochaniu. Czas wrażliwości. W tym czasie odnajdziesz się w pracach ogrodowych i w kuchni, gotując obiad.

Księżyc w Lwie

Czas, który sprzyja skomplikowanym strategiom. Szlachetność i godność oraz trafne i pewne decyzje, bez mrugnięcia okiem.

Źrodło: unsplash.com

Księżyc w Pannie

Idealny moment na porządki, zmianę nawyków, oczyszczanie naskórka. Włącza się zdrowy rozsądek i nadmierne analizowanie.

Księżyc w Wadze

Harmonia i równowaga na wszystkich planach. Dojrzała miłość, porozumienie wśród rodziny i znajomych. Dobry moment na ślub i podejmowanie poważnych decyzji w życiu pary.

Księżyc w Skorpionie

Przyjemność seksualna, pobudzenie zmysłów i oddawanie się fantazjom. To czas, kiedy nasila się podejrzliwość i ukazuje się brak zaufania.

Księżyc w Strzelcu

Szalony czas – poczucie wolności i przygody. Dobry moment na przyjęcia, podróże, spędzanie czasu z przyjaciółmi. Czas poznawania nowych ludzi.

Księżyc w Koziorożcu

Skupienie się na sobie, dogłębne poznanie siebie, odkrywanie się na nowe. Podróż w głąb siebie – mogą pojawić się stany depresyjne.

Księżyc w Wodniku

Czas improwizacji, wprowadzania zmian, zbiegów wydarzeń. Dobry moment na korzystanie z nowinek technologicznych, rozwijanie twórczości. Hasło jakie przewodzi Księżycowi w tym znaku to improwizacja.

Księżyc w Rybach

Oczyszczanie ciała i ducha. Dobry moment na medytację, otwarcie się na światło i dobro. Pojawia się zrozumienie owiane mistyką.

Zaobserwuj siebie w różnych fazach Księżyca. Jak odbierasz jego wędrówkę osobiście? Czy czujesz jego moc i silne oddziaływanie, czy wręcz przeciwnie, jesteś odporny na jego magię?

Sprawdź też:

ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH – Tutaj zacznij! (spis treści)

Nadine Lu

 

Źródła:
awakeningthegoddesswithin.net/13-moon/
www.nowaswiadomosc.pl/wplyw-ksiezyca-czlowieka.html
www.elitedaily.com/p/the-8-moon-phases-how-they-affect-your-body-mind-2754760

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *