Kult Saturna – najbardziej tajemniczej planety Układu Słonecznego

Kult Saturna

Saturn to dla większości druga co do wielkości planeta w Układzie Słonecznym. Imię to nosił także rzymski bóg rolnictwa, zasiewów i czasu, kojarzony przez niektórych ze starożytnym kultem Szatana. Czy istnieje związek między tajemniczą symboliką tej planety a kultem Szatana? Czy jest możliwe, że od wieków, całkiem nieświadomie ludzkość czciła pana piekieł? Spróbujmy zgłębić ten interesujący temat.

Kult Saturna w dawnych wierzeniach

Wydawać by się mogło, że Saturn zaczął interesować naukowców stosunkowo niedawno. Dokonali oni bardzo dokładnego pomiaru średnicy Saturna, przy pomocy najnowocześniejszych przyrządów astronomicznych i określili jego długość na 120,536 km. Jakież zatem było zdziwienie współczesnych badaczy, kiedy odkryli, że hinduscy astronomowie, już w V wieku n.e. zainteresowali się Saturnem i obliczyli jego średnicę na 119 km. Przyznajcie, że wielkość pomiarów jest bardzo zbliżona i zaskakuje fakt, że pomiar „starożytny” jest tak dokładny.

Może cię również zainteresować artykuł: Energia ciał niebieskich w Astrologii – krótki przewodnik po energetyce kosmosu

Źródło: pixabay.com

Przez wiele stuleci, Saturn był uznawany za ostatnią planetę od Słońca, ponieważ był ostatnią planetą widzianą nieuzbrojonym okiem. Wielki, gazowy olbrzym emanuje zimnem, na jego powierzchni szaleją burze, wichury i jest mroźno. Na Saturnie panuje chaos i mrok. To nie kojarzy się dobrze, kojarzy się raczej z ciemnością i złem. W przeciwieństwie do dobrego, jasnego Słońca, stanowiącego personifikacje boskości już od pradawnych czasów.
W mitologii Saturn stanowi odpowiednik Kronosa, syna Uranosa i Gai. Jak głoszą starożytne przekazy, Kronos zbuntował się i wypowiedział posłuszeństwo swemu ojcu. Uranos ukarał syna, strącając go z piedestału boskości wprost do Tartaru.

Czy historia ta nie wydaje się znajoma? Dokładnie tak samo zbuntował się Lucyfer przeciwko władzy Boga. I został strącony z nieba do piekieł. Idźmy dalej. Kronos, grecki odpowiednik Saturna, obrał za swój symbol sierp. Właśnie tym sierpem zabił swojego ojca Uranosa i przejął władzę nad „rajem” przez niego stworzonym. Sierp uznawany jest za symbol śmierci i porównywany jest do kosy ponurego żniwiarza. Nawiązaniem do pierścieni Saturna jest chrześcijańska ceremonia zaślubin i wymiana obrączek. Saturn, mimo że odległy od naszej Ziemi, bezpośrednio ingeruje w nasze życie poprzez pradawną tradycję.

Symbolika Saturna

Najpopularniejszym symbolem reprezentującym Saturna jest heksagram. Składa on się z dwóch trójkątów. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do góry symbolizuje pierwiastek męski, a trójkąt skierowany w dół symbolizuje pierwiastek żeński. Heksagram to symbol używany w okultyzmie, czarnej magii oraz kabale. Służy on do przywoływania i odpędzania demonów oraz nakładania klątw, dopełniania zaklęć i wszelakich rytuałów, zarówno tych dobrych, jak i tych mniej.

Interesujący i zaskakujący jednocześnie jest fakt, że panująca w świecie biznesu, rodzina Rothschildów, przyjęła symbol czerwonego heksagramu jako swój znak. Chwile po niej zrobili to syjoniści. Współcześnie, bardzo często ten symbol pojawia się w teledyskach oraz na występach artystów muzyki pop i jest żywo obecny w tej subkulturze. Czy to przypadek, czy celowe działanie? Istnieją teorie, które mówią, że ta symbolika na tego typu imprezach masowych to świadome działanie, mające na celu ukierunkowanie widzów na określone myślenie, co zdecydowanie ułatwia sterowanie ich poglądami i postępowaniem.

Może cię również zainteresować artykuł: Poznaj energie dni tygodnia i rządzące nimi planety

Źródło: pixabay.com

Warto wspomnieć, że Saturnowi towarzyszy liczba sześć. Jest szóstą planetą od Słońca, opiekuje się szóstym dniem tygodnia, sobotą. Na północnym biegunie Saturna zaobserwowano zjawisko, które występuje tylko tam, a mianowicie olbrzymi, sześciokątny wir polarny.

Okazuje się, że symbolika liczby sześć występuje we wszystkich najpopularniejszych religiach świata. Święte miejsce dla Muzułmanów, sanktuarium Al-Kaba w Mekce ma kształt czarnego sześcianu. Krzyż chrześcijański przypomina siatkę geometryczną sześcianu, a wyznawcy Judaizmu używają pudełeczek w kształcie sześcianu do przechowywania fragmentów Tory.

Potrójna szóstka – 666, to także symbol będący znakiem bestii z Apokalipsy Św. Jana. Czyżby mityczna bestia to nic innego jak Saturn, kojarzony ze złem, mrokiem, Szatanem, przesiąknięty złą energią? Wiele osób właśnie tak uważa.

Może cię również zainteresować artykuł: Cykl Jonasa, czyli ukryta owulacja kobiety (sprawdź jak obliczyć swój cykl)

Marlena Pietruszka
 

Źródło: tajemnice-swiata.pl/kult-saturna

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *