Kwiat Życia – symbol początku wszystkiego

Kwiat Życia

Kwiat Życia to symbol, który kojarzy wielu ludzi, choć nie każdy jest świadomy jego znaczenia. Równe koła, które zachodzą na siebie w odpowiednich proporcjach, tworzą symetryczny symbol na bazie sześciokąta. Środek każdego okręgu znajduje się na obwodzie sześciu otaczających go kół o tej samej średnicy. Symbol złożony jest z 19 pełnych okręgów i 36 częściowych łuków. Gdyby można było przedstawić perfekcję, to można by to było zrobić właśnie za pomocą Kwiatu Życia. To właśnie on w idealny sposób przedstawia mechanizm, według którego działa Wszechświat.

Symbol ten spędza sen z powiek architektom, artystom i filozofom, dzięki swoim niezwykłym proporcjom, harmonii i prostej formie. Dawniej uznawany był za podstawę świętej geometrii, ukrywającą w sobie podstawowe formy czasu i przestrzeni. Był to swego rodzaju zapis wszystkich żywych istot na świecie. To właśnie od niego zaczynało się życie – Kwiat Życia był początkiem. Wszystko we wszechświecie można opisać używając jego wzoru. Przedstawia on kreację, która wyłania się z niczego.


Talizman Kwiat Życia znajdziesz w Sklepie Akademii Ducha

kwiat życia


Całe życie w jednym symbolu

Obecnie Kwiat Życia to jeden z bardziej popularnych motywów wykorzystywanych do przedstawienia zespolenia z harmonią wszechświata. Zaczynając od tatuażu, a na nadrukach na ubraniach kończąc. Znak ten symbolizuje wszystko to, co ma w sobie głęboki sens duchowy. Jest ważnym symbolem dla wielu grup społecznych, a każda z nich znajduje w nim odzwierciedlenie swoich wierzeń i tradycji. Kwiat Życia można znaleźć w starych rękopisach, w świątyniach i na innych budowlach, a także w sztuce wielu kultur na całym świecie. Jego obecność na tak wielu płaszczyznach, na różnych kontynentach, w różnych kulturach i w różnych czasach jest zdumiewająca.

Kwiat Życia powstał z rybiego pęcherza. Pęcherz, który informował o szerokości, proporcjach i głębokości przekształcił się w doskonały okrąg. Idealne koło to powtórzony ruch, a każdy kolejny ruch to dodatkowa wiedza. Pierwszy symbol uformowany podczas tego procesu to Nasienie Życia, które symbolizuje początek stworzenia wszechświata. Kolejnym wzorem, który powstaje w dalszej części procesu, jest Drzewo Życia. Możemy w nim dostrzec hebrajską kabałę, ale prawda jest taka, że symbolizuje ono cykl życia – kolejny etap tworzenia się natury. Kolejnym krokiem jest Jajo Życia, które zostaje stworzone po drugim ruchu wirowym. To tak naprawdę figura złożona z ośmiu kul, która w Starożytnym Egipcie była nazywana Jajem Życia. Ostatnim etapem, gdzie figura jest już kompletna, to właśnie Kwiat Życia.

Kwiat Życia był badany na wszystkie strony, a jego idealny kształt stanowił zagadkę dla takich myślicieli jak chociażby Leonardo da Vinci. Należał do jednego z geometrycznych odkryć – był częścią tak zwanej świętej geometrii. Święta geometria to nauka z czasów starożytnych, a jej kluczem jest zrozumienie budowy wszechświata i sensu życia na ziemi. Stanowi połączenie między tym, co widzialne a niewidzialne. Powtarzające się wzory geometryczne wyjaśniają wszystkie elementy tego świata, zaczynając od człowieka, a na elementach natury nieożywionej kończąc. Do świętej geometrii zaliczamy mozaiki Środkowego Wschodu, Piramidy Egipskie, Kalendarz Azteków, a także Medycynę Wschodu. Podstawowym wzorem, który jest przykładem świętej geometrii, jest właśnie Kwiat Życia.

Obejrzyj proces powstawania Kwiatu Życia:

Kwiat Życia jest również znany w Polsce jako Gwiazda Heksapetalna, Rozeta Karpacka, Rozeta Tatrzańska, Rozeta Słowiańska.

Może cię również zainteresować: Pieczęć Siedmiu Archaniołów – jeden z najpotężniejszych talizmanów na świecie

Dla kogo i po co?

W wielu ludowych wierzeniach Kwiat Życia miał chronić przed złymi mocami. To dlatego zdobił większość budowli oraz drewnianych elementów na posesjach, takich jak ogrodzenia czy szopy – symbol miał chronić mieszkańców tych terenów. Oprócz tego, symbol Kwiatu Życia miał mieć właściwości energetyzujące, eliminować blokady i zapewniać nieskrępowany przepływ energii. Podobno poprawiał strukturę wody, łagodził bóle i wpływał na przebieg choroby, czyniąc ją lżejszą. Jest też naturalnym odpromiennikiem. Zalecany jest jako wsparcie w medytacji. Symbol Kwiatu Życia można stosować w każdych okolicznościach, w których chcemy aktywować pozytywną i harmonijną energię.

Kwiat Życia symbolizuje idealny porządek, perfekcyjnie przemyślany plan istnienia świata i cykliczność, która dzieje się w naszym życiu. Dąży do wszechstronnego, całościowego i optymalnego efektu. Warto zaopatrzyć się w talizman z jego wizerunkiem, aby przywoływać równowagę i piękno, a także zadbać o harmonijny przepływ energii.

Nadine Lu

Źródło:
merkaba.ezoteria.pl/Kwiat_Zycia.html
blog.royal-stone.pl/kwiat-zycia-magia-symbolu
www.tokenrock.com/explain-flower-of-life-46.html
blog.world-mysteries.com/science/the-flower-of-life
pinterest.nz/pin/159103799309739860

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram