Kwiat Życia – symbol początku wszystkiego

Kwiat Życia

Kwiat Życia to symbol, który kojarzy każdy, choć nie każdy jest świadomy jego znaczenia. Równe koła, które zachodzą na siebie w odpowiednich proporcjach, tworzą symetryczny symbol na bazie sześciokąta. Środek każdego okręgu znajduje się na obwodzie sześciu otaczających go kół o tej samej średnicy. Symbol złożony jest z 19 pełnych okręgów i 36 częściowych łuków. Gdyby można było przedstawić perfekcję, to można by to było zrobić właśnie za pomocą Kwiatu Życia. To właśnie on, w idealny sposób przedstawia mechanizm, według którego działa Wszechświat.

Symbol ten spędza sen z powiek architektom, artystom i filozofom dzięki swoim niezwykłym proporcjom, harmonii i prostej formie. Dawniej uznawany była za świętą geometrię, ukrywającą w sobie podstawowe formy czasu i przestrzeni. Był to pewnego rodzaju zapis o wszystkich żywych rzeczach na świecie. To właśnie od niego zaczęło się życie – Kwiat Życia stał się początkiem. Dokładnie wszystko we wszechświecie można opisać używając jego wzoru. Przedstawia on kreację, która wyłania się z niczego.


Talizman Kwiat Życia znajdziesz w Sklepie Akademii Ducha

kwiat życia


Całe życie w jednym symbolu

Obecnie, Kwiat Życia, to jeden z bardziej popularnych motywów wykorzystywanych do przedstawienia zespolenia się z harmonią wszechświata. Zaczynając od tatuażu, a na nadrukach na ubraniach kończąc. Znak ten symbolizuje wszystko to, co ma w sobie głęboki sens duchowy. Reprezentuje wszystkie ważne symbole dla wielu grup społecznych, a każda z nich znajduje w nim odzwierciedlenie swoich wierzeń i tradycji. Kwiat Życia można znaleźć w starych rękopisach, w świątyniach i na innych budowlach, a także w sztuce wielu kultur na całym świecie. Jego obecność na tak wielu płaszczyznach, na różnych kontynentach, w różnych kulturach i w różnych czasach jest zdumiewająca.

Kwiat Życia powstał z rybiego pęcherza. Pęcherz, który informował o szerokości, proporcjach i głębokości przekształcił się w doskonały okrąg. Idealne koło to powtórzony ruch, a każdy kolejny ruch to dodatkowa wiedza. Pierwszy symbol uformowany podczas tego procesu to Nasienie Życia. Symbolizuje początek stworzenia wszechświata. Kolejnym wzorem, który powstaje w dalszej części procesu jest Drzewo Życia. Możemy w nim dostrzec hebrajską kabałę, ale prawda jest taka, że symbolizuje ono cykl życia – kolejny etap tworzenia się natury. Kolejnym krokiem jest Jajo Życia, które zostaje stworzone po drugim ruchu wirowym. To tak naprawdę figura złożona z ośmiu kul, która w Starożytnym Egipcie była nazywana Jajem Życia. Ostatnim etapem, gdzie figura jest już kompletna to właśnie Kwiat Życia.

Kwiat życia był badany na wszystkie strony, a jego idealny kształt był zagadką dla takich myślicieli, jak chociażby Leonardo da Vinci. Należał do jednego z geometrycznych odkryć – był częścią tak zwanej świętej geometrii. Święta geometria to nauka z czasów starożytnych, a jej kluczem jest zrozumienie budowy wszechświata i sensu życia na ziemi. Stanowi połączenie między tym, co widzialne a niewidzialne. Powtarzające się wzory geometryczne wyjaśniają wszystkie elementy tego świata, zaczynając od człowieka a na elementach natury nieożywionej kończąc. Do świętej geometrii zaliczamy mozaiki Środkowego Wschodu, Piramidy Egipskie, Kalendarz Azteków,a  także Medycynę Wschodu. Podstawowym wzorem, który jest przykładem świętej geometrii jest właśnie Kwiat życia.

Obejrzyj proces powstawania Kwiatu Życia:

KWIAT ŻYCIA = W Polsce znany również jako GWIAZDA HEKSAPETALNA, ROZETA KARPACKA, ROZETA TATRZAŃSKA, ROZETA SŁOWIAŃSKA.

Może cię również zainteresować: Pieczęć Siedmiu Archaniołów – jeden z najpotężniejszych talizmanów na świecie

Dla kogo i po co?

W wielu ludowych wierzeniach, kwiat życia miał chronić przed złymi mocami. To dlatego zdobił większość budowli oraz drewnianych elementów na posesjach, takich jak ogrodzenia czy szopy – symbol miał chronić mieszkańców tych terenów. Oprócz tego, symbol Kwiatu Życia miał mieć właściwości energetyzujące, eliminować blokady i zapewniać nieskrępowany przepływ energii. Podobno poprawiał strukturę wody, łagodził bóle i wpływał na przebieg choroby, czyniąc ją lżejszą. Jest też naturalnym odpromiennikiem. Zalecany jako wsparcie w medytacji. Symbol Kwiatu Życia można stosować w każdych okolicznościach, w których chcemy aktywować pozytywną i harmonijną energię.

Kwiat  życia symbolizuje idealny porządek, perfekcyjnie przemyślany plan istnienia świata i cykliczność, która dzieje się w naszym życiu. Dąży do wszechstronnego, całościowego i optymalnego efektu. Warto zaopatrzyć się w ten talizman, aby przywoływać równowagę i piękno, a także utorować sobie przepływ energii. Na szczęście, Kwiat Życia możecie kupić w sklepie Akademii Ducha (link poniżej).

Nadine Lu

Źródło:
http://merkaba.ezoteria.pl/Kwiat_Zycia.html
blog.royal-stone.pl/kwiat-zycia-magia-symbolu/
www.tokenrock.com/explain-flower-of-life-46.html
http://blog.world-mysteries.com/science/the-flower-of-life/
www.pinterest.nz/pin/159103799309739860

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *