7 sposobów na wykorzystanie kwiatów w magii

Kwiaty to element natury, który zachwyca nas swym wyglądem. Wprowadzają do domu energię piękna i obfitości, przynoszą radość obdarowanym nimi osobom i wnoszą swoistą lekkość. Są też wspaniałymi nauczycielami i świetnie sprawdzają się w magicznych rytuałach. O tym, jak je wykorzystać, dowiecie się z tego artykułu.

Kwiaty mogłyby zostać najlepszymi nauczycielami buddyzmu lub treningu mindfulness. To one uczą nas o ulotności życia, przemijaniu i cieszeniu się z chwili obecnej. Zachwycają nas swoim pięknem, które jednak trwa kilka dni, tydzień, może dwa. I choć każdy koniec niesie ze sobą energię smutku czy straty, możemy nauczyć się akceptować ten naturalny proces początków i końców w życiu. Zamiast wspominać wczorajsze tulipany czy rozdrapywać stare rany, w nowym dniu skupiamy się na chwili bieżącej. Istnieje wiele innych cudów do odkrycia i zachwytu, rozkwitną też kolejne kwiaty. W życiu tak samo dzieje się ze wszystkim.

Kwiaty przypominają nam o cyklu życia, o kiełkowaniu pod ziemią, procesie wzrastania, pełnego rozkwitu i przekwitania, aż do ponownego powrotu do ziemi. Takie same cykle w swoim życiu przechodzimy i my, ludzie, i to wielokrotnie.

Pomyśl też o rozwoju roślin – wystarczy im woda, światło, odpowiednia gleba i intuicyjnie rosną, pną się ku górze, zachwycają. Każda roślina w swoim własnym rytmie, równie piękna jak inne. Tak samo ludzie potrafią rozkwitać w swoim własnym tempie. Zamiast porównywać się z innymi, na siłę przyspieszać swoje procesy, po prostu trwajmy i celebrujmy życie, dzień po dniu wykonując, co do nas należy.

Może cię również zainteresować artykuł: Magia w 60 sekund: 15 szybkich i łatwych magicznych zaklęć [część I]

Źródło: pixabay.com

A oto kilka propozycji, jak wykorzystywać energię kwiatów w magii

 1. Postaw kwiaty na swoim magicznym ołtarzu.

Po co? Dla podniesienia wibracji miejsca do rytuałów. Najlepiej pamiętać o tym wtedy, kiedy sami jesteśmy na zaniżonych wibracjach i nie wiemy jak lub nie mamy sił podnieść swojej energii. Energia kwiatów jest wolna od oporu, stąd wzmacnia wszelkie rytuały uwolnienia, wygnania czegoś lub zezwolenia na coś.

Świeże kwiaty na ołtarzu to również sposób na reprezentację czterech żywiołów. Koniecznie wybierz te w kolorze ognia: czerwień, pomarańcz, żółty – wtedy płatki będą reprezentować ogień. Woda reprezentuje samą siebie a kwiat jako taki, ziemię. Zapach kwiatów uosabiać może żywioł powietrza. Ta równowaga żywiołów wniesie równowagę w twoje wibracje.

 1. Wesprzyj rytualną kąpiel płatkami kwiatów.

Dobierz kwiaty pod swoje intencje i wykąp się w ich płatkach. Ich energia wzmocni twoje życzenia i magiczne zaklęcia. Dobrać je możesz na zasadzie osobistych skojarzeń i preferencji, np. stokrotki mogą prowadzać radość do twojego życia, a róże przyciągać miłość. Możesz też kierować się ich kolorystyką – fioletowa lawenda może wspierać duchową moc i wszelkie rytuały magiczne, czerwone płatki przyciągną namiętność i miłość, itd.

 1. Wykonaj kwiatową koronę.

Kwiatowe korony pozwolą ci na połączenie się z energią Matki Ziemi. Do tego zadania możesz zaprosić swoje przyjaciółki i wspólnie możecie wykonać piękne korony do swoich magicznych rytuałów. Wcześniej wybierzcie się na łąkę lub do ogrodu i pozbierajcie kwiaty, które was wołają. Oprócz kwiatów potrzebny będzie również drut i wstążka.

Tutaj można obejrzeć, jak zrobić prostą wersję kwiatowej korony:

A tutaj nieco bardziej zaawansowaną, dla wymagającej czarownicy:

 1. Wykonaj ziołowy bukiet do rytuałów.

Możesz ususzyć różne zioła i kwiaty, by wykorzystać je do oczyszczania energii w domu czy innej przestrzeni, w której chcesz przeprowadzić rytuały. Podniosą one wibracje miejsca, w którym będą się znajdować. Mogą też służyć do oczyszczania pomieszczeń z dymu po rytuałach z ogniem. Jak go wykonać? Znajdź zioła, zbierz je w pokaźny bukiet, zwiąż je na dole sznurkiem. Następnie wykonaj sznurkiem spiralę w górę i w dół wzdłuż ziół, tak by ich kwiaty pozostawały na zewnątrz. Umieść je w suchym miejscu, zawieszone do góry nogami, by się ususzyły. Gdy będą gotowe trzymaj je w pobliżu swojego ołtarzu.

 1. Wykonaj magiczny eliksir z płatków róż do rozbudzenia swojego piękna.

Do wykonania eliksiru potrzebujesz organiczne płatki róż (można kupić je na przykład w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością). Dodatkowo garnek z wodą i ewentualnie ulubiony naturalny słodzik, jak syrop z agawy, miód, ksylitol. Jeśli posiadasz krzak róży w ogrodzie, w okolicy z czystym powietrzem i masz pewność, że nie otrzymał on żadnych chemikaliów, to możesz również wykorzystać świeże płatki róż.

Sposób przygotowania eliksiru:

 1. Wlej wodę do garnka i wrzuć płatki róż do środka.
 2. Zagotuj wodę na wolnym ogniu, mieszając od czasu do czasu.
 3. Gotuj dalej eliksir przez 5 – 10 minut.
 4. Dodaj ulubiony słodzik, jeśli chcesz.
 5. Zdejmij z gazu i pozostaw do ostygnięcia.
 6. Pijąc eliksir pomyśl o pięknie róży i pozwól sobie nim przesiąknąć.

Jeżeli jesteś ciekawa, jak wkroczyć na ścieżkę magiczną – zapraszamy. Przygotowaliśmy specjalny pakiet 5 szkoleń w promocyjnej cenie: Podstawy Magii. Jak zacząć? [pakiet pięciu webinarów]

Podstawy Magii


 1. Użyj kwiatów do księżycowego rytuału.

Cykl księżycowy i cykl życia kwiatów jest podobny, dlatego możesz wykorzystać kwiaty w różnych fazach wzrostu do rytuałów związanych z różnymi fazami księżyca lub do uhonorowania jego energii na danym etapie:

Nów – nasiona kwiatów;

Pierwsza kwadra – pąk kwiatowy;

Pełnia – kwitnący kwiat;

Ostatnia kwadra – zasuszone kwiaty lub płatki więdnących kwiatków.

A oto proste zaklęcie księżycowe:

 1. Ułóż w okręgu odpowiadającą danej fazie część rośliny, by przedstawić cykliczną naturę księżyca.
 2. Pośrodku umieść białą świecę, reprezentującą światło księżyca.
 3. Usiądź w medytacji i kontemplacji ognia. Poczuj, jak pochłaniasz energię danej fazy księżyca.

Jak przygotować wodę księżycową do pielęgnacji roślin?

Umieść szklany słoik z czystą, przefiltrowaną wodą (polecamy do tego celu wodę szungitową – sprawdź tutaj) na zewnątrz w określonej fazie księżyca. Zostaw ją na noc i pozwól by księżyc naładował ją swą energią. Tak przygotowaną wodą księżycową możesz podlewać kwiaty w ogrodzie lub wypełnić nią wazon do ciętych kwiatów. Dla roślin, które są w fazie wzrostu najlepsza będzie woda z pierwszej kwadry lub pełni.

Rośliny możesz również wzmacniać wodą naładowaną energią kryształów. Dla lepszego wzrostu zastosuj cytryn. Na magicznym lub medytacyjnym ołtarzu świetnie sprawdzą się kwiaty podlewane lub trzymane w wazonie z wodą naładowaną kwarcem lub ametystem. By naładować wodę kryształami, po prostu włóż do naczynia z wodą dany kamień i poczekaj minimum 30 minut. Po tym czas możesz wyciągnąć kryształ, a wodę wykorzystać do wazonu lub do podlania doniczkowych kwiatów.

Kwiaty mogą wzbogacić niemal każdy rytuał, ponieważ uosabiają energię piękna, wolność od oporu, spokój i wdzięczność. Nie tylko ozdobią twój rytualny ołtarz, ale też podniosą wibrację miejsca. Wesprą magiczne rytuały i będą działać na twoją korzyść. Naucz się słuchać intuicji i zaproś energię kwiatów do swoich magicznych zaklęć.

Może cię również zainteresować artykuł: Magiczne (i nie tylko) rytuały, które pomogą ci odkryć twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno

Arunika


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


Źródło:thetravelingwitch.com/blog/7-ways-to-use-flowers-in-your-magic

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram