Kyanit – niebieski kamień, który pozwala widzieć rzeczy takimi, jakie są

Kyanit

Kyanit jest jednym z dwóch kamieni szlachetnych na świecie, które nie gromadzą ani nie zatrzymują negatywnej energii. Pomaga przetrwać i pokonać przeszkody osobiste. Naprawia zniszczone relacje, otwiera nowe ścieżki komunikacji oraz sprzyja rozwiązywaniu wszelkich sporów i nieporozumień.

Kyanite jest kamieniem, który posiada niesamowite przewodnictwo energetyczne. Niebieski minerał znany jest ze swojej zdolności do harmonizowania wszystkich czakr. Przede wszystkim nie pochłania ujemnej energii. Dlatego jest tak wyjątkowy, nigdy nie będzie potrzebował oczyszczenia. Posiada on także zdolności do zwiększania wibracji osoby, która nosi go przy sobie. Jego posiadacz bez problemu będzie potrafił osiągnąć wyższy stan świadomości. Łączy także emocjonalne przestrzenie między ludźmi i pomaga w wysyłaniu informacji telepatycznych. Przywraca równowagę energetyczną, a to sprzyja zjednoczeniu narządów i elementów ciała.

Pochodzenie i zastosowanie niebieskiego kamienia

Kamień ten został odkryty dopiero w XIX wieku, jego złoża znajdują się między innymi w Szwajcarii, Brazylii i niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych. Chociaż kyanite nierzadko występuje w innych kolorach i odcieniach niż niebieski, znaczenie jego nazwy wywodzi się od greckiego słowa, które oznacza właśnie „niebieski”. Zazwyczaj przybiera interesującą strukturę krystaliczną, która wyłania się w formie przeróżnych kształtów i odmian. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości metafizycznych. Największe korzyści z jego posiadania będą czerpać osoby spod znaku Barana, Byka i Wagi. Powiązany jest z naturalnym elementem powietrza. Minerał ten swoje zastosowanie ma również w przemyśle. Stosowany jest w ceramice, materiałach dekoracyjnych ścian i armaturach łazienkowych.

Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)

Kyanit i jego metafizyczne właściwości

Niebieski kamień przede wszystkim przywraca równowagę energetyczną czakr. Bez jakichkolwiek świadomych myśli i intencji potrafi wytworzyć błyskawiczne połączenia energetyczne. Natomiast nakierowany myślą właściciela, nie tylko jeszcze bardziej przyśpieszy proces ale także go wzmocni i spotęguje efekt. Kyanit rozwija również intuicję i podnosi świadomość osoby, która nosi go przy sobie.

  • Relacje:

Kyanit rozsiewa energię dobrej komunikacji, wznosi niewidzialny pomost pomiędzy rozmawiającymi osobami, zwiększa telepatię i rozwiązuje niedomówienia. Inspiruje posiadacza do lojalności i sprawiedliwego traktowania osób trzecich. Naprawia uszkodzone relacje, wypełnia lukę między ideami i wierzeniami. Przede wszystkim zachęca do mówienia prawdy i wyrażania siebie.

  • Ochrona:

Kamień ten chroni posiadacza przed niekorzystną energią, tworząc swoistą tarczę wokół jego aury. Przywołuje marzenia oraz wzmacnia siłę duchową, otwiera bramy do kontaktu z przewodnikiem duchowym. Podczas podróży astralnej ochrania niewidzialne ciało przed złymi istotami astralnymi i groźnymi energiami. Kyanit odpycha negatywne myśli, smutek, złość, stres oraz nudę. Jego moc zachęca do spokoju i pomaga się w pełni zrelaksować.

  • Medytacja:

Niebieski minerał łączy podświadomość z wyższymi wymiarami. Nie tylko jest niezastąpioną pomocą podczas medytacji. Rozluźnia blokady i przesuwa energię eteryczną przez ciało fizyczne oraz oczyszcza ścieżki i meridiany. Umieszczony na czole przywołuje dalekie wspomnienia z dzieciństwa, a gdy znajdzie się przy gardle odkrywa głęboko ukrytą prawdę. Najwięcej korzyści przynosi, kiedy używany jest w czakrze serca, ponieważ jest ona centralną czakrą ciała.

  • Wewnętrzna siła:

Częstotliwość jaką nadaje kyanit zachęca do badania wszystkich aspektów siebie, nakłania do rozwoju zainteresowań, umiejętności i wiedzy. Powoli wytwarza tożsamość, która na ścieżce Życia i Duszy znajduje swoje powołanie. Zachęca do słuchania intuicji podczas podejmowania decyzji. Skłania także do zdecydowanego działania i logicznego myślenia.

  • Duchowość:

Kyanit likwiduje idee ślepego losu lub nieubłaganej karmy. Uzewnętrznia rolę odgrywaną przez posiadacza w tworzeniu przyczyn i związków w swoim życiu. Kieruje w działaniach niezbędnych do zrównoważenia i transformacji przeszłości.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz energii kyanitu….kyanit


Moc uzdrawiania nieprzeciętnego minerału

Niebieski minerał pomaga tkankom i nerwom uszkodzonym poprzez uraz, operację, złamania kości czy głębokie skaleczenia szybciej się zregenerować. Tworzy nowe ścieżki nerwowe w mózgu po udarze lub urazie głowy. Kyanit pomaga zwalczyć wszelkiego rodzaju bóle, obniża ciśnienie krwi, a także wspiera leczenie kręgosłupa, tarczycy, gardła oraz układu moczowego. Poprawia sprawność ciała, wspomaga reakcje motoryczne, jak i koncentrację.

Kyanit może towarzyszyć nam każdego dnia. Krystaliczne wisiorki i pierścionki są piękne, urocze, a przede wszystkim dają naszemu ciału i duszy mnóstwo korzyści. Biżuteria połączona z kamieniem tworzy potężne narzędzie metafizyczne. Noszenie kamienia przy sobie rozwija przede wszystkim zdolności psychiczne. Można również trzymać kawałek w kieszeni lub pod poduszką – zwiększą się nasze szanse na spokojny, relaksujący sen, ale także na świadome marzenia senne.

Terapia kamieniami szlachetnymi jest dość ciekawą i rozwijającą się na nowo formą leczenia. Wiele osób zwraca się z prośbą o pomoc do minerałów w trudniejszych, chorowitych czasach. Każdy kamień ma jakąś własną mistyczną właściwość, ale bardzo niewiele skał szlachetnych jest tak samo użytecznych i wszechstronnych jak niebieski Kyanit.

PS

Źródła:
www.healing-crystals-for-you.com/blue-kyanite.html
www.crystalvaults.com/crystal-encyclopedia/kyanite
crystalbenefits.com/kyanite-gemstone-meaning-properties-uses
mycrystalpedia.wordpress.com/b/blue-kyanite/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Kyanit – niebieski kamień, który pozwala widzieć rzeczy takimi, jakie są


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram