Kybalion: 7 Uniwersalnych Praw Wszechświata – musisz je znać!

Kybalion

W Kybalionie spisano 7 Uniwersalnych Praw Wszechświata. Praw, które trzeba znać, aby odnaleźć swoje życiowe “dlaczego”, “jak”  i “po co”. Nieznajomość praw nie sprawia, że nas nie obowiązują. Nie znając ich jesteśmy duchowymi ignorantami, a współpracując z nimi możemy łatwiej realizować plan duszy.

Kybalion to traktat hermetyczny spisany w 1908 roku przez trzech anonimowych autorów. Jak z każdej filozofii, tak i z hermetyzmu możemy wyciągnąć coś dobrego dla nas.

Pierwsze trzy Prawa są niezmienne i nie mamy na nie wpływu. Istniały od zawsze i będą istnieć na zawsze. Kolejne cztery prawa to prawa zmienne, a więc możemy z nich korzystać na naszą korzyść. Nie możemy ich ignorować, możemy jedynie wpływać na to, jak bardzo będą miały wiele do powiedzenia w naszym życiu.

7 PRAW WSZECHŚWIATA

Według Filozofii Hermetyzmu

  1. Prawo mentalizmu

Tak naprawdę wszystko jest umysłem. Wszechświat składa się z myśli, a z myśli tworzą się idee. Wszystko co przeżywamy, jest pomysłem. Źródło = duch = wszystko – jest w nas, jest dookoła nas. Mamy element wszystkiego w sobie, co oznacza, że możemy po części działać tak samo jak Źródło. Najpierw powstaje myśl, potem idea, a potem wibrujemy w kierunku spełnienia tego pomysłu. Wchodzimy na częstotliwość, która prowadzi nas prosto do osiągnięcia celu. Wibracja zaczyna nabierać kształtów, gęstnieje. Energia włożona w tą wibrację kształtuje pomysł w coś fizycznego. To prawo wyjaśnia prawdziwą naturę energii, mocy i materii, oraz przedstawia dlaczego podlegają one władzy umysłu.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo mentalizmu

  1. Prawo powiązania

Tak jak na górze tak i na dole, tak jak na dole, tak i na górze. Istnieją 3 główne płaszczyzny: fizyczna, mentalna i duchowa. Jeśli coś dzieje się na jednej płaszczyźnie, wtedy automatycznie widzimy odzwierciedlenie tego na innych płaszczyznach. Wpływając na psychikę, możemy wpływać na ciało i odwrotnie. Widzimy to choćby w przypadku uczucia strachu: kiedy denerwujemy się i odczuwamy strach, wtedy mogą pojawić się nieprzyjemne sny, a fizycznie czujemy ból. Uświadomienie sobie tego powiązania, pomaga nam rozwiązać wiele problemów w naszym życiu – kierując się zasadą, że idziemy od znanego do nieznanego, jesteśmy w stanie wyleczyć się z wielu przypadłości na każdej z płaszczyzn.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo zgodności

Źródło: unsplush.com

  1. Prawo wibracji

Wszystko wibruje. Każde wydarzenie, którego doświadczamy jest ruchem. Takie rozumowanie zmienia perspektywę, bo patrzymy na rzeczy w formie wibracji. To, co myślimy, może nam pokazać jaka będzie nasza przyszłość, bo myśli krystalizują się, a wkładanie w nie dodatkowej energii przyspiesza proces ucieleśnienia. Różnice w dysproporcjach między płaszczyznami wynikają z różnych poziomów wibracyjnych. Patrząc na swoje myśli widzimy czego będziemy więcej doświadczać w życiu. Zrozumienie tej zasady, pozwala kontrolować własne wibracje mentalne i ułatwia kreowanie życia.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo wibracji

  1. Prawo biegunowości

We wszechświecie panuje dualizm – wszystko ma dwa bieguny. Wszystko ma swój plus i minus – przeciwieństwa są tą samą rzeczą, ale o różnym stopniu/natężeniu. Np. jeśli czujesz nienawiść, wtedy zależy ci na tym, aby tej osobie przydarzały się pewne rzeczy. Jeśli kochasz kogoś – to również zależy ci na tym, aby tej osobie wydarzyły się konkretne rzeczy. To jest to samo uczucie, ale o innym stopniu natężenia/biegunowości. Łatwo przekształcić jedno natężenie w drugie – np. miłość w nienawiść.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo biegunowości 

  1. Prawo rytmu

Wszystko wznosi się i opada. Wszystko ma swoje cykle – kiedy czujesz się szczęśliwy to wiedz, że czeka cię spadek nastroju. Kiedy czujesz się gorzej, możesz być pewny, że będzie lepiej. Jeśli żyjemy zgodnie z naturalnym procesem (np. cztery pory roku), wtedy możemy przewidywać to co się wydarzy i przygotować się na to. Rytm dąży do wyrównania, a życie przypomina wahadło.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo rytmu

Źródło: pixabay.com

  1. Prawo przyczyny i skutku

Każda przyczyna ma swój skutek a każdy skutek – przyczynę. W związku z czym nie istnieją przypadki, a jedynie konsekwencje podjętych decyzji. Nie istnieje łut szczęścia – to tylko suma działań z przeszłości. Wszystko, co się dzieje teraz, to kontynuacja poprzednich wydarzeń. Jeśli żyłeś w danych warunkach, to automatycznie będziesz przyjmować to do siebie – jeśli wychowałeś się w danej kulturze, to całe twoje życie będzie podyktowane jej naukami. Jak kierować prawem przyczyny i skutku? Warto wiedzieć, że przyjmując dobre wibracje, przyciągamy więcej dobrych i jeszcze lepszych wibracji. I odwrotnie – otaczając się niskimi wibracjami, zazwyczaj wibrujemy w dół.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo przyczyny i skutku

  1. Prawo płci

Wszystko we Wszechświecie ma swoje męskie i kobiece pierwiastki. Żeby pojawiła się twórczość, musi spotkać się element męski z kobiecym, musi dojść do zapłodnienia i ukształtowania. Męska energia to obiektywność, działanie i decyzyjność. Kobieca energia to tworzenie i kształtowanie. W każdym z nas znajduje się pierwiastek męski i kobiecy.

Chcesz zglebić temat? Czytaj więcej w artykule: Hermetyczna matryca. Prawo rodzaju

Nadine Lu

 

Źródła:
kybalion.org/kybalion.php?chapter=II
solaris-rozwojosobisty.pl/7-uniwersalnych-praw-wszechswiata/
pistis.pl/biblioteka/Kybalion.pdf

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Kybalion: 7 Uniwersalnych Praw Wszechświata – musisz je znać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram