Larimar – kamień Ery Wodnika i mistycznej Atlantydy

Larimar

Larimar, zwany również Kamieniem Atlantydy, to rzadki minerał (wartościowa odmiana pektolitu) występujący tylko w jednym miejscu na świecie – na Karaibach, w Republice Dominikany. Ma niezwykłe właściwości, jest unikatowy i trudny do zdobycia, stąd wyróżnia się również wysoką ceną. Czy warto w niego inwestować? Dowiedz się, jakie korzyści przyniesie ci Kamień Atlantydy.

Jak głosi lokalna legenda w 1974 roku niejaki Miguel Mendez i wolontariusz Korpusu Pokoju Norman Rilling widząc piękne, błękitne kamienie na plaży, wyruszyli w górę rzeki Rio Bahoruco, spływającej z masywu o tej samej nazwie i tam odnaleźli złoża larimaru, słynnego dziś na cały świat. Nazwa pochodzi od połączenia imienia córki Miguela, Larissy, której uroda skojarzyła się tacie z błękitem niebieskiego morza Karaibskiego – stąd doszło słowo mar.

Jak można zauważyć kamień ten odkryto stosunkowo niedawno i jest on nazywany również kamieniem Ery Wodnika, gdyż pozwala przystosować swoje wibracje do nowych czasów.

Ciekawostka: jakość kamienia zależy od jego koloru! Im bardziej jest błękitny, tym droższy.

Może cię również zainteresować artykuł: Kamień słoneczny – oczyszcza, energetyzuje i wspiera zdrowie

Filipinas Larimar Mine, Los Checheses, Sierra de Baoruco, Barahona Province, Dominican Republic

Właściwości błękitnego kamienia

Zawiera wapń, sód, krzem, mangan, siarkę, miedź i żelazo. Działa na organizm leczniczo. Usprawnia pracę mózgu, pobudza organizm do samoleczenia, jest przydatny w walce z przeziębieniami, wirusami i bakteriami. Pomaga również na układ kostny: wzmacnia kości, stymuluje ich wzrost u dzieci, łagodzi ostre zapalenia stawów. Harmonizuje pracę wątroby i żołądka i zmniejsza alergię na kurz.

Jest talizmanem przyciągającym drugą połówkę. Pomaga w rozwoju duchowym i na ścieżce samorealizacji, otwiera na nowe wymiary, dostosowuje wibracje do nowych warunków, jak i je podnosi. Ułatwia kontakt z aniołami i duchowymi przewodnikami. To nie wszystko. Pomaga też odkryć Zwierzę lub Roślinę Mocy i skontaktować się z nią.  Pobudza zdolności paranormalne – telepatię, jasnowidzenie, samouzdrawianie, podróże astralne. Umożliwia poznanie poprzednich wcieleń. Umożliwia rozpoznawanie czy dane miejsce jest pozytywne, czy też negatywne. Chroni przed fałszywymi ludźmi i pomaga rozpoznać intencje innych osób.

Uspokaja i wycisza, pozwala opanować emocje. Łagodzi i leczy depresje, fobie, napady lęków, niweluje stres.

Stymuluje następujące czakry: gardła, trzeciego oka i korony. Dzięki temu łączy nas z naszym wyższym ja oraz z wyższą wiedzą. Emanuje energią miłości i uzdrowienia. Uwalnia od traum, pomaga w przebaczaniu, leczeniu emocjonalnych ran i otwieraniu serca. Wspiera proces powrotu do dziecięcej energii zabawy i radości. Usuwa blokady energetyczne i leczy wszelkiego rodzaju bóle w ciele. Uwalnia też od ograniczeń, które same sobie nałożyliśmy i pomaga duszy odnaleźć swoje powołanie. Rozwija kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, konstruktywnego myślenia i jasność umysłu.


Larimar w formie pięknej bransoletki możesz znaleźć w sklepie Akademii Ducha


Dla kogo polecany jest larimar?

Poleca się go osobom spod znaku lwa oraz kobietom w ciąży. Chroni przed depresją poporodową i pomaga w rodzicielstwie. Poleca się go również osobom zajmującym się handlem – przyciąga klientów. Również przedsiębiorcze osoby będą zadowolone z jego działania – wspomaga finansowo i ułatwia realizowanie celów. Sprawdzi się dla zawodów pracujących z głosem – ułatwia wyrażanie siebie, poprawia komunikację i koi ból gardła. Podaruj go również komuś, kto dużo się zamartwia. Ten kamień ukoi go i pomoże mu przestać się tak martwić. Przyda się tym, którzy są na drodze rozwoju duchowego, jak i tych, którzy dążą do odnalezienia swojego powołania. Ci, którzy ustalili wysokie cele mogą skorzystać z jego właściwości ułatwiania ich realizacji.

Jak spojrzeć na szereg jego właściwości, tak naprawdę ten kamień przyda się każdemu z nas! Nic, tylko jechać na Dominikanę i przypadkiem odkryć go na plaży. Albo otrzymać w prezencie. Oczywiście można też uznać ten zakup za inwestycję i kupić go w prezencie dla samego siebie!

Może cię również zainteresować artykuł: 4 niezwykłe minerały wspomagające delikatne dusze

Arunika

Bibliografia:
goforworld.com/szukajac-larimar/
magicznagaleria.pl/kamien.php?id=767
greenharmony.pl/pozostale-mineraly/2137-larimar-brylka-naturalna-unikat.html
kuzniasrebra.pl/info/poradnik-kamienie-w-naszej-bizuterii-larimar.html
lastomine.com/2017/04/23/larimar-kamien-mistycznej-atlantydy/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram