Moc Kamieni: Lepidolit

Lepidolit

Lepidolit jest różowo-śliwkowym kamieniem, najbardziej bogatym w lit wśród wszystkich minerałów. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa lepis, czyli łuska oraz lithos, czyli kamień, co odnosi się do formy w jakiej występuje. Ciężko go dostać w innej postaci niż ta naturalna, ponieważ jest bardzo kruchy i szybko ulega pęknięciom przy jakiejkolwiek obróbce.

Żywiołem lepidolitu jest woda dlatego jednym z jego obszarów działania są emocje. Spełnia on przede wszystkim funkcje uspokajające i pozwala pozbyć się napięć, na które narażeni jesteśmy w życiu codziennym. Redukuje stres i natrętne myśli, zmniejsza rozdrażnienie. Trzymany już przez chwilę w ręku obdarzy nas swoją delikatnością i spokojem, zahamuje gniew, nauczy cierpliwości i optymizmu, przyniesie nadzieję w najbardziej mrocznych chwilach. Za pomocą lepidolitu można uspokoić nerwową atmosferę panującą nawet w całym domu. W tym celu kawałki lepidolitu należy ułożyć dookoła różowej świeczki.

Lepidolit to również kamień przemiany. Wspomaga każdą transformację w życiu, pomaga przejść przez nią ufając, że wszystko zakończy się w korzystny dla nas sposób. Wspomaga nas w uwalnianiu i reorganizacji starych zachowań i przyzwyczajeń, subtelnie wprowadzając zmiany i przygotowując nas na nie emocjonalnie.

Lepidolit

źródło: www.enciklopedijakristala.blogspot.com

Ze względu na swoją barwę i wibracje nadaje się także do pracy duchowej i medytacji. Odblokowuje czakry górnej części ciała. Stymuluje poczucie porozumienia z własną Duszą, ułatwia podróże astralne, świadome śnienie i dostęp do Kronik Akashy. Ułatwia pozyskiwanie i rozumienie wiedzy płynącej ze Źródła.

Lepidolit często występuje w połączeniu z różowym turmalinem tworząc wzbudzające podziw formy geometryczne. Taka forma może być stosowana, aby przyciągnąć prawdziwą miłość lub uspokoić kłótnie w obecnym związku – jest to bowiem kamień pojednania. Uczy także miłości do samego siebie. W wyżej wymienionych celach powinien być nakładany na czakrę serca.

Zdrowotnie lepidolit pomaga w wychodzeniu z nałogów, depresji, nerwic, wszelkiego rodzaju traum i choroby dwubiegunowej. Lit w nim zawarty często dodawany jest do tabletek stabilizujących nastrój. Regularna praca z nim uspokaja układ nerwowy i przynosi emocjonalne uzdrowienie. Stosowany jest we wspomaganiu leczenia zapalenia nerwu kulszowego i nerwobóli. Ze względu na swoją delikatną i zrównoważoną wibrację, jest to idealny kamień dla kobiet w ciąży i tych przechodzących menopauzę. Ma również silne działanie odtruwające organizm, oczyszcza go z toksyn oraz ze smogu elektromagnetycznego. Świetnie nadaje się we wszelkich zaburzeniach snu. Jeżeli cierpisz na bezsenność, możesz położyć go obok głowy, pod poduszkę lub otoczyć nim łóżko. Powinien wtedy ułatwić zaśnięcie i zmniejszyć ilość wybudzeń w ciągu nocy.

O niezwykłych właściwościach innych minerałów przeczytasz TUTAJ.

Zapraszamy również do sklepu Akademii Ducha, w którym co prawda, jeszcze nie znajdziecie Lepidolitu, jednak wierzymy, że wybierzecie coś dla siebie – a jest w czym wybierać – z myślą o mniej doświadczonych osobach, stworzyliśmy specjalne zestawy kamieni, tak by suma potencjałów starannie dobranych kamieni, tworzyła synergiczną moc wspierającą wybrany aspekt rzeczywistości, najlepiej jak to możliwe. Sami sprawdźcie co to za zestawy, klikając w link: sklep.akademiaducha.pl/pl/c/Mineraly

Zuzanna Jenssen

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *