Linia Miecza Świętego Archanioła Michała

Linia Miecza

Przypadkowe połączenie w linie kilku znanych miejscowości na mapie czy też święta linia miecza będąca alegorią Miecza Świętego Michała? Legenda? Nie wiadomo, ale historia jest tak interesująca, że postanowiłam się nią z wami podzielić.

Całkiem niedawno odkryto, że siedem miejsc na świecie, oddalonych od siebie nawet bardzo daleko, a będących klasztorami i sanktuariami pod wezwaniem Świętego Archanioła Michała, łączy się w jedną linię prostą. Odległości między sanktuariami są duże, a w trzech przypadkach są identyczne. Czy to przypadek, czy może zamierzone działanie Siły Wyższej? Kto i co chciał nam przekazać? Może to działanie sprawcze samego Archanioła Michała?

Legenda o mieczu Archanioła Michała

Legenda mówi, że linia Świętego Michała symbolizuje cios miecza, jaki zadał Archanioł Michał samemu Lucyferowi, przywódcy buntu Aniołów, kiedy strącił go z Nieba. Niesamowite jest to, że wszystkie siedem klasztorów tworzy idealną linię prostą. Jeszcze bardziej zdumiewający jest fakt, że trzy największe klasztory oddalone są od siebie o dokładnie taką samą odległość: piękne i słynne opactwo Mont Saint-Michel, na granicy francuskich regionów Normandii i Bretanii; Sacra di San Michele, we włoskiej dolinie Susa, Piemont oraz sanktuarium Monte Sant’Angelo na włoskiej górze Gargano, w regionie Apulia.

LINIA ŚW. ARCHANIOŁA MICHAŁA:Linia Miecza

Punkt I

Swój początek Linia Świętego Michała ma w Irlandii, a dokładniej na bezludnej wyspie Skelling Michael (Świętego Michała). Najprawdopodobniej właśnie tam Archanioł Michał ukazał się przyszłemu patronowi Irlandii, Świętemu Patrykowi, i pomógł mu uwolnić „zielony kraj” od demonów. Właśnie tam, w VI wieku założono klasztor składający się z zabudowań zewnętrznych (dolny i górny ogród) oraz wewnętrznych, w skład których wchodzi kościół św. Michała, dwa oratoria oraz siedem kamiennych cel w kształcie uli.

Punkt II

Drugim punktem Linii jest Anglia, Góra Świętego Michała (St. Michael’s Mount) na wyspie u wybrzeży Kornwalii w zatoce Mount’s Bay. Miejscowa legenda głosi, że w 495 r. właśnie w tym miejscu Archanioł Michał objawił się grupie rybaków. Bernardyni zamieszkujący wyspę zbudowali w XII wieku kaplicę pod wezwaniem Archanioła Michała. Kaplica ta uległa zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi, ale została odbudowana w końcu XIII wieku.

Punkt III

Dalej tajemnicza linia biegnie do Francji, na Wzgórze Świętego Michała (Mont Saint-Michel) w południowo-zachodniej Normandii. Legenda mówi, że w tym miejscu, w 709 r., Święty Michał ukazał się Świętemu Aubertowi i poprosił o wybudowanie kościoła na skale. Mieszkańcy wyspy natychmiast przystąpili do budowy kościoła. Jego budowa trwała dwa wieki. Sanktuarium ukończono dopiero w IX wieku. Do dzisiaj jest ono jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc we Francji przez turystów.

Punkt IV

1000 km od Wzgórza Świętego Michała, już na terenie Włoch, leży czwarte sanktuarium poświęcone Michałowi, w Dolinie Susa w Piemoncie. Klasztor Sacra di Sant Michele znajduje się na szczycie góry Pirchiriano. I z jego powstaniem wiąże się legenda, która głosi, że klasztor wybudował na polecenie Archanioła Michała pustelnik św. Giovanni Vincenzo w X wieku. Na przestrzeni wieków sanktuarium było rozbudowywane.

Punkt V

Dokładnie 1000 km dalej, w linii prostej, na Półwyspie Gargano, mieści się piąte sanktuarium. Jego budowę rozpoczęto w roku 490 r., kiedy to prawdopodobnie Archanioł Michał ukazał się po raz pierwszy biskupowi Siponto – świętemu Lorenzo Maloriano i wypowiedział następujące słowa:
„Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie. Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego”. Grota na Mone Gargano nazywana jest Niebiańską Bazyliką. Zasłużyła sobie na taką nazwę, ponieważ wydarzyło się w niej wiele cudów, słychać było w niej śpiewy anielskie. Ciekawostką jest fakt, iż jest to jedyna na świecie świątynia, która nigdy nie została poświęcona ludzką ręką. Od 1996 roku Grotą opiekują się polscy księża ze Zgromadzenia Świętego Michała zwani michalitami.

Punkt VI

Kolejne, szóste miejsce kultu poświęcone Archaniołowi Michałowi leży na greckiej wyspie Simi w miejscowości Panormitis. Świątynia słynie z jednej z największych na świecie wizerunków Archanioła Michała. Jego figura ma wysokość ponad trzech metrów. Zgodnie z miejscową legendą, pielgrzymi proszący o łaskę Archanioła Michała, muszą mu w zamian coś obiecać lub ofiarować.

Punkt VII

Linia kończy się w Izraelu, w klasztorze na Górze Karmel w Hajfie. Głównym zabytkiem klasztoru jest katedra, wewnątrz której znajduje się jaskinia Proroka Eliasza, patrona Hajfy. Wewnątrz jaskini znajduje się figura proroka. Pielgrzymi przychodzą do świątyni, by modlić się do wielkiego świętego, zostawić notatki i komentarze na ścianach jaskini, a także, tradycyjnie, zapalić świece.
To sanktuarium, jako jedyne z siedmiu, stanowiących „linię miecza” nie jest poświęcone samemu Archaniołowi Michałowi. Jest to jednak niewątpliwie święte miejsce dla chrześcijan-katolików.

Przekaz Linii Miecza

Siedem niezwykłych miejsc, siedem miejsc kultu religii katolickiej połączonych linią prostą, trzy z nich w identycznej odległości między sobą. Czy to tylko przypadek, zwykła geometria geograficzna? Czy może jednak nie jest to przypadek, a dokładnie zaplanowane dzieło Archanioła Michała? Przeczytaj artykuł: Archanioł Michael. Co nam chciał przekazać sam Archanioł Michał? Ano chciał nam powiedzieć, żebyśmy respektowali prawa boskie i kierowali się w życiu dobrem. A gdybyśmy o tym zapomnieli… to zawsze On i Jego miecz może nam o tym przypomnieć. W dość swobodnej interpretacji można to odczytać: uważajcie i bądźcie dobrymi ludźmi, bo ja na Was patrzę 🙂

Interesujące jest także to, że w dniu przesilenia letniego tajemnicza linia idealnie zrównuje się z zachodzącym słońcem.

A więc przypadek, czy raczej nie… Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że to Archanioł Michał pokazał nam swoją moc w materii…. bo tak najlepiej do nas trafiają niektóre przesłania, namacalnie 🙂 To moje zdanie, Wy kochani możecie na to spojrzeć z zupełnie innej perspektywy : )

Marlena Pietruszka

Żródła:
odkrywamyzakryte.com/linia-sw-michala-archaniola/
Grafiki:
http://digart.img.digart.pl/data/img/vol1/20/35/download/4733837.jpg
aleteia.org/2017/05/31/7-sanctuaries-linked-by-a-straight-line-the-legendary-sword-of-st-michael/

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *