Lista rzeczy do zrobienia przed końcem roku (sprawdź, jak dobrze zakończyć ten rok!)

lista rzeczy

Grudzień. Oprócz świątecznej atmosfery, podarunków i prezentów, to także czas podsumowań oraz szykowania się na kolejny rok. Nowe plany, marzenia, postanowienia, które każdego roku zapisujemy na grzbiecie pachnącego nowością kalendarza, i ta siła, i energia, że tym razem będzie inaczej, lepiej, i na pewno się uda.

Często w grudniu skupiamy się na przygotowaniach do świąt, a przygotowania do Nowego Roku odkładamy na bok, bo już i tak za późno na jakiekolwiek zmiany. Błąd!

Zanim wpadniesz w euforię kolejnej czystej kartki, jaką jest Nowy Rok, zrób porządki ze swoim życiem – zobacz, co warto zrobić do końca grudnia, aby zacząć od nowa wraz z wybiciem 2019 roku.

Po pierwsze: Podsumuj swój ostatni rok. Możesz w tym celu zajrzeć do listy postanowień noworocznych na 2018, albo po prostu poświęcić sobie jeden wieczór, zaparzyć czystek, zapalić świecę i przemyśleć ostatnie 12 miesięcy. Co się wydarzyło? Co się miało wydarzyć? Czy jest jeszcze coś, co mogę zrobić do końca roku kalendarzowego, żeby mieć poczucie wykonania dobrej roboty? Uczcij swoje sukcesy! Każdy, nawet najmniejszy, wart jest kubka kakao z piankami albo kieliszka szampana.

Po drugie: Oczyść przestrzeń. W ramach porządków świątecznych zrób czystki w swoich rzeczach. Wyrzuć wszystko to, co nie jest ci potrzebne i zrób miejsce na nowe – bardzo często zagracona przestrzeń uniemożliwia nam wpuszczenie nowej, świeżej energii do naszego życia. Dbaj o jej przepływ i regularnie porządkuj swoje cztery kąty. Pozbywaj się zbędnych, zniszczonych i bezsensownych klamotów, a zobaczysz, że poczujesz powiew świeżości. A na koniec wykonaj rytuał okadzania, np. białą szałwią – dostępną w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.pl

Po drugie i ½: Oczyść wirtualną przestrzeń! Zrób porządek nie tylko w strefie materialnej, ale zadbaj również o komputer i telefon. Porządki przydadzą się i tutaj – od przyszłego roku sam zobaczysz jak wielka to będzie zmiana i komfort, startować na uporządkowanym i wyczyszczonym sprzęcie.

Po trzecie: Lista wdzięczności. Przypomnij sobie wszystkie dobre momenty za które jesteś wdzięczny/a. To pozwoli Ci jeszcze raz przejść przez ostatni rok i zebrać dla siebie wszystko to, co najlepsze. Kiedy się zastanawiasz nad tym, które momenty sprawiają, że czujesz wdzięczność – automatycznie zapisujesz je na dysku twardym, dzięki czemu łatwiej wrócić do nich we wspomnieniach.

Po czwarte: Medytacja. Zafunduj sobie przynajmniej jedną, a najlepiej serię medytacji, podczas których pobędziesz z własnymi myślami. Wsłuchaj się w siebie, oczyść głowę. Pozwól myślom przepływać, a potem ciesz się słodkim uczuciem pustki.

lista rzeczy

Po piąte: Powiedz, że kochasz, tym których kochasz. Świąteczna atmosfera temu sprzyja – powiedz wszystkim osobom, które są dla Ciebie ważne, jak istotną rolę odgrywają w twoim życiu. Ten mały gest będzie dla nich najlepszym prezentem gwiazdkowym, a dla ciebie najlepszym, co możesz sobie podarować w tym roku. Wysyłaj światło!

Po szóste: Zrób porządek z kontaktami. Poważnie zastanów się nad ludźmi, którzy są w Twoim życiu i nie wnoszą do niego niczego wartościowego, a często nawet wprost przeciwnie – marnują twoją energię i zasoby. Podejmij decyzję o  zerwaniu kontaktów, jeśli jest taka potrzeba. Zrób porządek w liście kontaktów na telefonie oraz na portalach społecznościach. Od razu zrobi się luźniej!

Po siódme: Sprawdź, na co poświęcasz za mało czasu. Zastanów się nad wszystkimi  istotnymi dla ciebie sferami życia i wyłuszcz te, które wymagają od ciebie szczególnej troski – to świetny wstęp do postanowień noworocznych, dlatego wyciągnij kartkę, długopis i zacznij od narysowania koła życia: narysuj okrąg i podziel na tyle części, aby każda z nich była ważną na ciebie częścią życia, a następnie określ stopień, w jakim czujesz tą strefę właśnie dziś. Bez oszustw – nie ma sensu oszukiwać samego siebie.

Po ósme: Zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądało twoje życie za rok o tej porze – gdzie wtedy będziesz? Kim wtedy będziesz? Co chcesz wspominać? Czego chcesz się nauczyć? O czym będziesz pamiętać? Odpowiadając sobie na te pytania, będziesz mieć solidne podstawy do postanowień noworocznych.

Po dziewiąte: Zaplanuj pierwszy dzień nowego roku. Celebruj go dokładnie tak jak chcesz: zrób wszystko, aby ten dzień przeniósł magię i energię na każdy kolejny.

Zanim wyruszysz na podbój nowego roku, poświęć chwilę na podsumowanie siebie w działaniu przez ostatnie miesiące. A potem… A potem leć przed siebie i przeżyj kolejne 12 miesięcy, dokładnie tak, jak sobie tego życzysz.

Nadine Lu

***

ZAPLANUJ ROK 2019 W ENERGIACH RAZEM Z AKADEMIĄ DUCHA

Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają cię do wzięcia udziału w niezwykłych warsztatach:

 Zaplanuj ROK 2019 w Energiach *** Mapa Marzeń ***

Na warsztatach będziemy się uczyć między innymi jak odnaleźć ścieżkę swojej Duszy i nią podążać, jak inwestować i wykorzystywać swoją energię, by osiągnąć w życiu sukces, jak komunikować się z Aniołami i wiele więcej… Nie może cię zabraknąć. Uczyńmy rok 2019 rokiem wysokich energii i wspaniałych osiągnięć!

Dołącz do nas stacjonarnie w Warszawie lub on-line z dowolnego miejsca na świecie.

mapa marzeń
Zdjęcia: unsplash.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *