Listopadowy Księżyc 2019 – sprawdź co niesie za sobą pełnia i nów!

Listopadowy Księżyc

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie. Co przyniesie dla nas Księżyc w listopadzie 2019 roku? Dlaczego Księżyc w Pełni to Księżyc Bobra? Jakie działania warto podjąć, a jakie warto porzucić podczas Nowiu w znaku Strzelca? W jaki sposób skorzystać z energii i mocy Luny podczas kluczowych listopadowych wydarzeń? Na te i inne pytania, odpowiedź znajdziemy poniżej.

NEW MOON

Listopadowy Nów przypada na 26 dzień miesiąca. O godzinie 16:05 księżyc uzyskuje Nów w 4st 03 znaku Strzelca. Czym jest dla nas to wydarzenie? Nów przede wszystkim rozbudza wewnętrzną mądrość poprzez skonfrontowanie nas z własną prawdą. To czas, kiedy możemy odrzucić wierzenia i przekonania, kiedy możemy pożegnać się z tym co nam nie służy i uwolnić się od ciążących nad nami zobowiązań.

Nów to czas odrodzenia i nowego początku. Wszystkie istotne przygody warto rozpoczynać w okolicach nowiu lub tuż po, w imię świeżego startu. Wtedy mamy pewność, że gwiazdy nam sprzyjają. Nów w Strzelcu to odpowiedni czas na to, aby zaangażować się we własny rozwój, rozłożyć na czynniki pierwsze cele osobiste. Okres jesienno-zimowy sprzyja temu, aby zagłębić się we własne ja, odkryć swoje powołanie i popracować nad sobą.

Znak Strzelca jest znakiem zmiennym, co oznacza, że transformuje jedną energię w inną. Dzieje się to w formie procesu – poprzez transformację szykuje nas do zmiany. Strzelec zamienia jesień w zimę. Strzelec, czyli pół-koń i pół-człowiek (centaur) to pomieszanie dwóch energii: wytrzymałego konia i zawodowego strzelca. Najlepiej spełnia się na otwartej przestrzeni, kiedy ma okazję, miejsce i czas na dokonanie zmian i wprowadzenie do życia czegoś nowego. Strzelec ma nienasycony apetyt: pragnie ekspansji, wędrówki, wzrostu, inspiracji, ekscytacji. I właśnie tym będzie obdarowywać nas podczas Nowiu.

Może cię również zainteresować artykuł: Fazy Księżyca, a cykl menstruacyjny kobiety – co mają ze sobą wspólnego?

Co ten nów szykuje dla ciebie?

 • Zwiększenie samo zrozumienia i samoświadomości.
 • Odwagę w kierunku poszerzenia horyzontów i nowych sposobów myślenia.
 • Większą pewność siebie w drodze do celu.
 • Świadomą pracę nad czystymi, pozytywnymi myślami.
 • Nowości: nauka, kursy, szkolenia, podróże.
 • Zdrowe podejście do oczekiwań – wyzbycie się ich.

FULL MOON

Pełnia Księżyca przypada na dzień 12 listopada 2019 roku, godzinę 14:34. Pełnia dokona się w znaku Byka, znaku obfitości i pracy, która do tej obfitości prowadzi. Pełnia w Byku to również seksualność, uzdrawianie związków, uzdrawianie relacji i własnych, niezrozumiałych emocji.

Każdy ze znaków przyjmie indywidualnie tą pełnię, ale szczególne znaczenie będzie miała dla Raka, Panny, Koziorożca, Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika.

Listopadowy Księżyc to Księżyc Bobra. Skąd ta nazwa? Listopad to miesiąc, w którym Bobry zaczynają szukać schronienia na zimę i budują tamy. Mają już wystarczające zapasy żywności, aby przetrwać zimowe miesiące. W czasach handlu futrami, to był dobry moment na to, aby złapać bobra, który ma już grubą, gotową na zimę skórę.

Księżyc Bobra to ostatni Księżyc przed przesileniem zimowym. W wielu kulturach ściśle związany jest ze śmiercią i utratą na poziomie realnym i symbolicznym. Nic dziwnego, w końcu w Listopadzie obchodzimy Święto Zmarłych.

Jeśli do 12 listopada zasialiśmy lub wypracowaliśmy sobie efekty, wtedy po pełni możemy zacząć się nimi cieszyć. To właśnie wtedy dojdziemy do wniosku, czy warto dalej podążać obraną drogą czy jednak nie.

W listopadzie Księżyc znajduje się w Byku, a słońce w zupełnie przeciwnym znaku, w Skorpionie. Księżyc pragnie bezpieczeństwa i wygody, natomiast jego słoneczny odpowiednik – mocy i emocji. Przygotuj się więc na miesiąc charakteryzujący się jednocześnie stabilnością i nieładem.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: Rytuał Odcięcia od Dowolnej Osoby Lub Sytuacji – DZIAŁANIE NATYCHMIASTOWE!

rytuał odcięcia


Czego możemy się spodziewać?

 • Pełnia w znaku Byka zachęci cię do usunięcia balastu, który nosisz ze sobą oraz do wyeliminowania problemów, które cię przytłaczają.
 • Księżyc Bobra przynosi łatwość we wprowadzaniu nowych nawyków. Jeśli takowy się pojawi, nie pozwól mu odejść i pracuj nad nim dwa razy ciężej.
 • Księżyc może sprawić, że będziemy pogłębiać nawet najmniejsze problemy. Nie reaguj przesadnie na niepowodzenia bo urosną do rangi gigantycznych problemów.
 • Staraj się unikać zatargów i odkładaj niepowodzenia na bok. W tym czasie angażuj się tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
 • Dobra wiadomość jest taka, że po krótkim okresie zmienności nastąpi stan słodkiej rutyny. Przeczekaj to!

Co zamierzasz zrobić w czasie pełni i nowiu w tym miesiącu? A co zamierzasz… odpuścić?

Może cię również zainteresować artykuł: 8 Rytuałów na pełnię księżyca!

Nadine Lu

Źródła:
almanac.com/content/full-moon-november
moongiant.com/fullmoons/2019/
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
moongiant.com/fullmoon/november/
timeanddate.com/astronomy/moon/beaver.html
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-november-2019
my.astrofame.com/astrology/article/full-moon-november
cafeastrology.com/newmooninsagittarius.html
chaninicholas.com/new-moon-sagittarius-means-free/
themoonwoman.com/astro-forecast/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram