Lustra i zwierciadła – ich magiczne, ezoteryczne, metafizyczne właściwości i wykorzystanie

lustra

Lustro, każdy z nas posiada chociażby jedno w domu. Przeglądamy się w nim, poprawiamy urodę lub krytykujemy swoje niedoskonałości. Jednak, oprócz użytku codziennego, lustro jest nadzwyczajnym przedmiotem magicznym, które od zarania dziejów kojarzone jest z czarownicami. Jako niezwykle silne narzędzie, które odbija i skupia światło, nadaje się do wielu zaklęć, ochrony jak i klątw. Dzięki swojej niezwykłej mocy rzucane zaklęcia czy uroki posiadają podwójną moc, a energie i historie odebrane przez zwierciadło tkwią w nim, aż do momentu zniszczenia.

Od bardzo dawna wierzono, że odbicie w lustrze nie tylko przedstawia nasz codzienny wygląd, ale i charakter oraz osobowość. Przeglądając się w zwierciadle zobaczymy naszą skórę jak i całe wnętrze. Posiada ono magiczny związek z naszą duszą, możemy w nim odnaleźć również alternatywny świat, świat duchów oraz rzeczywistość równoległą. Magiczne moce tego przedmiotu znane są od wieków, używano i używa się je we wróżbiarstwie, białej jak i czarnej magii. Lustro nadaje obraz, który żyje, w dodatku przedstawia naszego sobowtóra.

Może cię również zainteresować artykuł: Onejromancja, krystalomancja, ceromancja i kartomancja – techniki przepowiadania przyszłości

Źródło:. unsplash.com

Magiczna, ezoteryczna i metafizyczna właściwość lustra

Zwierciadło posiada ogromną moc. Wiele jego zdolności pozostaje tajemnicą, której nikt nie umie rozwikłać. Tafla odbijająca obraz potrafi skupić w sobie otaczające energię jak i zapisać widziany przez siebie obraz. Niemyte, stare lustro przekazuje moc oraz historię nowym właścicielom. Zwierciadło ma również zdolność uwięzienia ludzkiej duszy. Oczywiście jest ona bezpieczna gdy przebywa w ciele, jednak w momencie, w którym oddziela się, może zostać złapana w pułapkę i być więziona latami. Zaradzić temu można jedynie okrywając zwierciadło ciemną, najlepiej czarną tkaniną. Lustro stanowi również portal między światem żywych, a umarłych. Na co dzień nie dostrzeżemy w nim nic nadzwyczajnego, jednak czasem nasze spojrzenia z duchem po drugiej stronie mogą się spotkać.

Mimo wielu niewyjaśnionych tajemnic, odbijająca powłoka w dalszym ciągu używana jest do odbijania uroków i złych klątw, a nawet odpędzania koszmarów. Swoją moc wiąże ze zdolnością księżyca, który tak jak lustro jest w stanie odbijać promienie słoneczne. Dlatego też podczas rytuałów używa się okrągłych luster, przypominających satelitę Ziemi podczas pełni. Zwierciadło staje się jedną z najlepszych broni podczas ochrony. Nie tylko nas uratuje i zabezpieczy, ale i odbije urok w stronę atakującego. Wtedy to wróg zostanie porażony swoim czarem. W magicznym zwierciadle możemy dostrzec nie tylko rzeczy fizyczne, możemy zobaczyć w nim naszą przyszłość, wartości wyższe, wspomnienia jak i wydarzenia dziejące się w tym samym czasie w innym miejscu. Używane są niejednokrotnie we wróżbach z pomocą odpowiedniego rytuału, świec i przygotowania. Jednak, aby zobaczyć odbicie swojego przeznaczenia wymagane jest duże doświadczenie, skupienie i umiejętności. Sztuka magiczna, w której wykorzystywane jest lustro, nazywana jest katoptromancją. Zwierciadło jak każde inne narzędzie magiczne można wykorzystać w dobrym lub złym celu, można użyć mocy lustra do czynienia ładu, bądź komuś zaszkodzić. Jednak w przypadku stosowania zwierciadła należy bardzo uważać, jest ono w stanie odbić natychmiast energię w kierunku osoby, która go właśnie używa.


Jeśli chcesz poznać Magię głębiej i zacząć praktykować ją w codziennym życiu, zapisz się na szkolenie on-line: Jak wejść na ścieżkę magiczną – część I i II


Jak powinniśmy obchodzić się z lustrem?

Zwierciadło, które chcemy zawiesić w domu powinno być całe, nie może posiadać rys, ani pęknięć, nie może mieć również poczerniałych miejsc. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

  1. Lustro bez ramy – żadne zwierciadło nie powinno być zawieszane bez ramy. Lustro nie posiadające obramowania rozprasza swoją energię bezwładnie po całym pomieszczeniu. Aby temu zaradzić najlepiej jest wybrać lustro z ramą metalową.
  2. Symbole, pozytywny obraz przed lustrem – niezwykła moc lustra potrafi podwajać siłę widzianego obrazu. Dlatego też, dobrym rozwiązaniem może być powieszenie ochronnych lub pozytywnie działających symboli, jak i obrazów o przychylnym dla nas znaczeniu naprzeciwko zwierciadła.
  3. Lustra zawieszone naprzeciw siebie – nie powinno się wieszać luster naprzeciw siebie. W momencie, w którym lustra odbijają swój obraz wielokrotnie, tworzą “energetyczny przeciąg”, który narusza energetyczną strukturę całego domu jak i wszystkich ciał będących w pobliżu.
  4. Stare lustro – zwierciadło posiadające nieznaną historię nie powinno znaleźć się na naszej ścianie. Lustro potrafi “zapisać” widziany obraz jak i energię, która go otaczała. Wieszając lustro z przeżyciami możemy zesłać do domu nieproszoną złą moc lub niewłaściwe wydarzenia, których było świadkiem.
  5. Lustro w sypialni – nie powinno wieszać się zwierciadła w sypialni i nad łóżkiem, ponieważ może ono działać jak pułapka dla naszego ciała astralnego, które wybierze się w podróż gdy śpimy.
  6. Tyłem do lustra – do lustra nie należy siadać tyłem, gdyż siadając plecami w stronę zwierciadła narażamy się na naruszenie naszych sił duchowych jak i życiowych.
  7. Czystość lustra – zwierciadło powinno się regularnie czyścić. Potrafi ono zebrać i zatrzymać otaczające energię, niekoniecznie te pozytywne. Czyste lustro oznacza czystość duszy oraz klarowność zamiarów właściciela.
  8. Rozbite lustro – gdy rozbijemy lustro jak najszybciej zbieramy jego wszystkie odłamki i zawijamy je w ciemną tkaninę. Podczas zbierania nie powinniśmy przeglądać się w rozbitych odłamkach, możemy w ten sposób “rozkruszyć” nasz los. Lustro owinięte szmatką zakopujemy w odosobnieniu, gdzie rzadko przebywają ludzie. W miejscu, w którym lustro uległo uszkodzeniu, nie powinniśmy wieszać nowego zwierciadła.

Do zwierciadła powinniśmy podchodzić z szacunkiem, nawet jeśli nie wierzymy, że jest ono łącznikiem ze światem zmarłych, potrafi zebrać otaczającą energię, czy zapamiętuje widziane historie. Prawda jest taka, że jest ono bardzo silnym artefaktem magicznym, nawet jeżeli nie jesteśmy przesądni.

Może cię również zainteresować artykuł: Wybierz klucz i odblokuj swoją wewnętrzną magię

Aniela Frank

 

Źródła:
magia.onet.pl/artykuly/wokol-magii/lustro-jakie-magiczne-moce-posiada/6f8w4pe
czary.pl/magia/magia-luster.php
magiaiokultyzm.blogspot.com/2017/05/magia-luster.html
ezowymiar.pl/artykul/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=145&cHash=9804774ce9c179f0b79b6a47d1dbb6e3
occultopedia.com/m/mirror.htm
domczarow.blogspot.com/2016/11/przedmioty-mocy-lustro.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram