Magia ziół od kuchni – warsztaty

Co łączy ze sobą magię i zioła? Otóż, wiele! Od wieków wiadomo, że tych dwoje łączy gorący i namiętny romans. Matka Ziemia, w swej łaskawości, wyposażyła człowieka we wszystko to, co niezbędne do życia. Dostaliśmy w prezencie powietrze, które krąży w naszych płucach, wodę, która gasi pragnienie i oczyszcza, a także rośliny, które karmią oraz leczą. Wszystkie te dary miały zapewnić rodzajowi ludzkiemu długie i zdrowe życie. Dzięki żyznej ziemi, czystej wodzie oraz energii gorącego Słońca, nasza Matka Ziemia obradza w cudowne rośliny o wielu właściwościach i szerokim zastosowaniu. 

Rośliny oraz zioła, a dokładniej ich leczniczy wpływ na człowieka, znany jest od wieków. Ludzie, poprzez doświadczenia zdobywane przez lata, poznawali działanie różnych ziół oraz ich wpływ na ludzki organizm. Wiedza ta, przekazywana z pokolenia na pokolenie, wzbogacała tę dziedzinę wiedzy, jaką jest obecnie ziołolecznictwo, czyli zielarstwo. Magiczne działanie ziół potwierdza również współczesna wiedza. Zioła zbierane o określonych porach roku oraz fazach księżyca charakteryzują się bogactwem składników, wykorzystywanych w terapii. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich przechowywania oraz receptura sporządzania naparów – to wszystko ma na celu zachowanie właściwości leczniczych najwyższej klasy.

Posiadanie wiedzy na temat ziół, sposobu ich zbioru oraz przyrządzania to nasz największy skarb. My – współcześni ludzie, zdominowani przez przemysł farmaceutyczny i wielkie koncerny – zapomnieliśmy o tej prastarej wiedzy. Czas ją odpamiętać i zdmuchnąć kurz z półek prastarych bibliotek naszych babek. To jest ten czas, kiedy ziołolecznictwo posłuży nam jako broń w walce z systemem, który w najmniejszym stopniu nie służy długiemu, zdrowemu, szczęśliwemu życiu – zioła natomiast tak! Dlatego też Akademia Ducha mocno ukochała tę dziedzinę wiedzy. W naszych szeregach gościmy Ewę Mirowską – osobę, która na ziołach zna się jak mało kto. Jej wieloletnie doświadczenie oraz praktyka, a także prawdziwe umiłowanie natury, czyni ją profesjonalistką w swoim fachu. Zioła są jej pasją i życiem, dlatego też stwarza nam możliwość, aby dzielić się swoją wiedzą w dziedzinie zielarstwa, czyli magicznego zastosowania ziół.

Magia ziół od kuchni – Spotkanie warsztatowe.

Słoiki, szafki i strych pełen ziół zebranych latem. Niektóre z nich od razu po zebraniu poddane obróbce, inne czekały dotychczas na swoją kolej. Przyjrzymy się niektórym z nich, zobaczymy, co ciekawego można z nich zrobić, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. Sporządzimy klasyczną nalewkę, dowiemy się, czym różni się od intraktu, zrobimy macerat olejowy i wodny, nauczymy się, czym różni się napar od odwaru i jak łatwo zrobić domowy, skuteczny syrop na kaszel. Zrobimy własną maść nagietkową i krem leczniczy – słowem nauczymy się podstaw tego wszystkiego, co kiedyś, nie tak dawno, ledwie sto lat temu, umiała każda szanująca się zielarka we dworze czy na wsi, a i niejedna pani domu.

***

Jeśli pogoda pozwoli, warsztat poprzedzimy małym spacerem, obejrzymy te surowce zielarskie, które są dostępne późną jesienią. Jeśli nie, oprzemy się wyłącznie na surowcach przywiezionych przez Ewę. Jej głównymi bohaterami będą żywokost i nagietek.
Uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą wszystkie przygotowane przez siebie ingrediencje.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 5.11.2017, godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Akademia Ducha, ul. Kleczewska 114, Warszawa (tuż przy stacji metra Stare Bielany)
Prowadząca : Ewa Mirowska

Zapisy i informacje szczegółowe: ewelina@akademiaducha.pl

Zapraszamy!
Ewa Mirowska i Akademia Ducha

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *