Magnetyt – magnetyczny minerał obecny w naszych mózgach

Magnetyt jest jednym z najbardziej niezwykłych minerałów w całym królestwie kryształów, ze względu na swoje właściwości przyciągania. Ta magnetyczna substancja pozwala wykryć pole elektromagnetyczne Ziemi, zapewnia stabilność równoważąc intelekt z emocjami, jak również utrwala więzi i łagodzi negatywne emocje.

Ten ciemny, nieprzezroczysty kamień składa się głównie z żelaza, jednego z najpowszechniejszych pierwiastków Ziemi. Magnetyt to ciężki minerał, zazwyczaj przybierający kolor srebrny, czarny lub brązowo-czarny z metalicznym połyskiem. Jak sama nazwa wskazuje, jest najbardziej magnetycznym kryształem na świecie, powszechnie występującym w środowisku. Uważa się, że to właśnie magnetyt zapewnił starożytnym cywilizacjom pierwsze wprowadzenie do magnetyzmu i jego potężnych sił. Niegdyś nazywany kamieniem Herkulesa, uważany za kamień zesłany przez bogów, ze względu na jego magiczne moce i niezwykłe właściwości lecznicze, bowiem miał leczyć bóle mięśni, skurcze i łagodzić ból.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć swój magiczny kamień spełniający życzenia

magnetyt

Magnetyt – właściwości i moce

Magnetyt to bardzo potężny kamień, który aktywuje cały system czakr, ze szczególnym oddziaływaniem na czakrę podstawy. Praca z tym kamieniem pomaga wyrównać czakry i usunąć wszelkie blokady, które mogą pojawić się między nimi. Dodatkowo wpływa na ciała subtelne i eteryczne. Wszystko to za sprawą jego głębokich i silnych wibracji, które łatwo dostrajają się do naszych osobistych pól aury. Kamień ten będzie harmonijnie współdziałać z naszymi energiami i przyniesie pożądane rezultaty. Magnetyczna siła minerału pomaga także w uziemieniu i połączeniu ze światem fizycznym. Działając jak kamień uziemiający, posiadając silną biegunowość, z powodzeniem przyciągnie wspierające wibracje i odepchnie niekorzystne siły zapewniając tym samym kojącą energię i ukojenie. Sprawi, że będziemy silni i odważni wśród wyzwań życia oraz pomoże zneutralizować natarczywe myśli i wszelkie toksyczne idee. Magnetyt pomaga również przyciągnąć energię, która pozwoli spojrzeć na siebie i dotychczasowe problemy z innej perspektywy, dostarczając tym samym dowodów i motywacji potrzebnych do wprowadzenia zmian. Ponadto minerał ten jest bardzo silnym narzędziem wspierającym manifestację, które pomoże nam dosięgnąć głęboko skrywanych marzeń i pragnień. Oprócz przyciągania pozytywnych energii, magnetyt wzmocni każdą naszą, nawet nieświadomą, intencję. Jego posiadanie pomaga podążać ścieżką pragnień, jednocześnie zachowując koncentrację i skupienie na celu.

Uważa się, że magnetyt łagodzi negatywne emocje, takie jak złość, strach i żal, jednocześnie promując pozytywne cechy, takie jak wytrwałość i wytrzymałość. Przyciąga również miłość, zaangażowanie i lojalność. Równoważąc intelekt z emocjami wzmacnia zaufanie do własnej intuicji. Pomaga zmniejszyć ciężar emocjonalny i go złagodzić, niosąc dla nas w prezencie siłę i wytrwałość. Kiedy rozpoczniemy pracę z magnetytem, nie stanie nam na drodze nic, czego nie będziemy mogli pokonać, by osiągnąć zamierzone cele.

Ów kamień jest również ochronnym minerałem, który rozprasza wszelkie negatywne lub szkodliwe energie. Jest idealny do noszenia na co dzień, ponieważ zapewni nam stalową kurtynę wokół naszej aury, nie pozwalając tym samym dostać się do nas żadnej niekorzystnej i negatywnej istocie czy sile. Dzięki swojej nadzwyczajnej magnetycznej mocy posiada lecznicze właściwości – wzmocni nasz układ krążenia, umożliwi przepływ większej ilości krwi w całym ciele i zwiększy ilość tlenu w organizmie. Ponadto działa przeciwzapalnie i pobudza do działania spowolnione narządy.


Surowy Magnetyt można kupić w naszym sklepie


Magnetyt nie tylko wydobywany z ziemi

Magnetyt wydobywany jest na naszej planecie z wnętrza Ziemi, jednak ludzka ciekawość i badania udowodniły, że w naszych mózgach znajdują się maleńkie, skrystalizowane fragmenty magnetytu. Szokujące było odkrycie, że ta wysoce magnetyczna substancja została zsyntetyzowana przez nasze ciało i chociaż wiemy dokładnie, jaką funkcję pełni w aktywności mózgu, pojawiło się dodatkowo wiele interesujących teorii. Niezwykły minerał zakorzeniony w mózgu pozwala wykrywać pole magnetyczne Ziemi. Dzięki temu ludzie, jak i zwierzęta, wiedzą, w którym kierunku należy migrować lub podróżować, aby dotrzeć do obranego celu. Dodatkowo, gdy jesteśmy zsynchronizowani z polem Ziemi, mamy możliwość wyczuć nadchodzące zdarzenia pogodowe i zjawiska psychiczne. Uważa się, że nasza zdolność telepatii opiera się właśnie na magnetycie zamkniętym w naszych mózgach. Rozwijając tę zdolność możemy pracować z częstotliwościami planety i jej czakrami. Możemy tym samym wykorzystać ukrytą i zapominają moc, połączyć się z zagubioną mądrością, która dawno została zapomniana.

Odkrywajmy to, co zaoferowała nam Matka Natura. Na swojej drodze mamy jeszcze wiele niewykorzystanych potencjałów, które czekają na swoje ujawnienie. Magnetyt jest jednym z tych przykładów, który pokazują, że natura nie jest niczym ograniczona, za to doskonale zaplanowana i wykorzystywana w niekończącym się kręgu życia.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 najbardziej skutecznych kryształów wzmacniających energię pełni księżyca

Aniela Frank


Źródła:
foreverconscious.com/magnetite-the-crystal-in-our-brain
realclearscience.com/blog/2019/06/11/why_is_there_magnetite_in_the_human_brain.html
gaia.com/article/could-tiny-crystals-in-our-brain-unlock-psychic-powers
laptrinhx.com/news/magnetite-the-crystal-in-our-brain-MxNm77Q/
antiquebizu.pl/magia-czarnego-magnetytu/
firemountaingems.com/resources/encyclobeadia/gem-notes/j239 https://meanings.crystalsandjewelry.com/magnetite/
thecrystalcouncil.com/crystals/magnetite

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram