Mantry – dlaczego i którą warto praktykować? (Spis popularnych Mantr wraz z przykładami)

mantry

Mantra – wibracja dźwiękowa, która ma za zadanie wznosić umysł na wyższe częstotliwości. Samo słowo “mantra” oznacza wibrację, która chroni umysł.

W mantrę możemy się wsłuchiwać, powtarzać ją w myślach lub na głos. Oddając się całkowicie tej praktyce, możemy odczuć oczyszczanie się serca i umysłu. Regularnie praktykując wyciszenie z towarzyszącą mu mantrą, zbliżamy się do własnej duszy i odkrywamy naszą prawdziwa tożsamość. Już po pierwszej praktyce, wyraźnie można odczuć poprawę nastroju i samopoczucia oraz zadowolenie z życia.

Na Mantry składają się sylaby ze świętych ksiąg hinduskich. Są one o tyle interesujące, że każda z nich ma charakterystyczną wibrację i w charakterystyczny sposób wpływa na otoczenie oraz osobę, która ją praktykuje. Mantry to nie modlitwy – prawdę powiedziawszy nigdy koło modlitwy nawet nie stały, ale to coś dużo potężniejszego, samouzdrawianie poprzez wibracje. Z tego względu, że każda z sylab ma swoje wyjątkowe znaczenie, możemy recytować mantry bezwiednie, nie skupiając się na ich znaczeniu i działaniu. One i tak będą robić swoje, energia, którą emanują wpłynie na nas i nasze otoczenie we właściwy dla siebie sposób.

Może cię również zainteresować artykuł: Czym są AGMY? Poznaj Mantry Słowiańskich Bogów

Najpopularniejsza, znana chyba każdemu to Mantra OM, która odpowiada wibracji wszechświata. OM w połączeniu z NAMO NARAYANAYA to Mantra recytowana ku chwale boga.

O czym mówią najpopularniejsze mantry i które warto wprowadzić do swojego życia? 

OM MANI PADME HUM

MANI oznacza klejnot, czyli symbol czystej mądrości. PADME to symbol współczucia, kwiat lotosu. Praktykując mantrę rozwijamy w sobie mądrość i współczucie – podczas recytowania, przywołujemy formy współczucia wszystkich Buddów. Recytując z intencją na kogoś, na kim nam zależy, przynosimy tej osobie spokój i torujemy drogę do oświecenia.

OM NAMAH SHIVAYA

Mantra, która jest wsparciem w budowaniu wewnętrznej siły i pewności siebie. Opowiada o tym, że wszystko jest energią i nie różnimy się od siebie tak naprawdę niczym. W wolnym tłumaczeniu oznacza: Kłaniam się przed Sziwą.

ARDAS BHAEE

Ardas Bhaee Amar Das Guru, Amar Das Guru, Ardas Bhaee, Ram Das Guru, Ram Das Guru, Ram Das Guru, Sachee Sahee – to modlitewna mantra łącząca wszystkie sfery życia człowieka – umysł, duszę i ciało. Taka recytacja mantry łącząca wszystkie elementy egzystencji ludzkiej, wprowadza harmonię, spokój i radość.

AAD GURAY NAMEH

W całości brzmi: Aad Guray Nameh, Jugaad Guray Nameh, Sat Guray Nameh, Siri Guru Dav-vay Nameh. Mantra, która ma za zadanie przewodzić i ochraniać w drodze do celu. Najpopularniejsza jest trzykrotna recytacja po mantrze: Ong Namo Guru Dev Namo.

EK ONG KAR

Mantra, która mówi o tym, że wszystko jest wszystkim: jesteśmy stwórcami i kreatorami życia i jesteśmy potężni na tyle, na ile wierzymy, że jesteśmy.

HAR

Har oznacza nieskończoność. To medytacja dobrobytu i powodzenia oraz nieskończonej kreatywności. Powtarza się ją aby przyciągnąć pieniądze, dostatek i powodzenie.

SAT NAM

Mantra stosowana na powitanie lub pożegnanie – oznacza “jestem prawdą”. Recytowana od jednego do trzech razy. Warto praktykować w celu upewniania się w słuszności podjętej decyzji.

AKAL

Mantra mówiąca o nieśmiertelności. Intonowana zwykle wtedy, gdy mamy do czynienia ze zmianami (nawet ze śmiercią kogoś bliskiego). Jej recytacja pomaga udać się duszy w dalszą podróż, bez względu na to czy po śmierci, czy wybierając inną drogę życia w tej inkarnacji. Pomaga duszy się oderwać i popłynąć, luzuje ziemskie węzły, pomaga pozbyć się strachu.

RA MA DA SA SAY SO HUNG

Mantra uzdrawiająca – siebie, innych, otoczenie, w zależności od intencji, jakiej użyjemy podczas medytacji. Prastara mantra, której działanie czuć już po pierwszym wykonaniu. Jedna z najsilniejszych i najpotężniejszych mantr. Pozwala zaakceptować siebie oraz sytuacje, a także oczyszcza relacje międzyludzkie.

WAHE GURU

Mantra opowiadająca o zachwycie. Oznacza dla recytującego naukę podziwu i naukę bycia podziwianym. Mantra otwiera na wszystko co nowe i piękne, pozwala doświadczać życia w inny, pełniejszy sposób. To zachwyt nad boskością życia, pozwolenie sobie na poczucie życia w innym kontekście.

ONG NAMO GURU DEV NAMO

Mantra, którą należy intonować trzykrotnie. Praktykowanie jej otwiera na tajniki kundalini. Pozwala połączyć się z nieskończoną mądrością. W wolnym tłumaczeniu oznacza: kłaniam się nieskończonej energii wszechświata, kłaniam się sobie i energii wszechświata, która jest we mnie.

Może cię również zainteresować artykuł: 3 sposoby na wzmocnienie czakry splotu słonecznego i odnalezienie siły osobistej

Nadine Lu

 

Źródła:
agnieszkamaciag.pl/ra-ma-da-sa-mantra-uzdrawiajaca-i-otwierajaca-serce/
elephantjournal.com/2015/07/10-powerful-kundalini-yoga-mantras/
wyciszalnia.pl/mantra-project/co-to-jest-mantra-140.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram