Od marzenia do spełnienia – pigułka dla marzycieli 

marzenia

Marzenia… bardzo często pozostają tylko marzeniami, bo co nam zostanie po ich spełnieniu? Tego boimy się najbardziej – a prawda jest taka, że po ich spełnieniu zostanie nam po prostu więcej miejsca na kolejne, nowe pomysły, a my będziemy szczęśliwsi, bardziej zadowoleni z życia. Poza tym – po to tu przyszliśmy, żeby się realizować, a nie marzyć. Ale…

MARZENIA TO PIERWSZY KROK 

(potem zaczyna się życie, które musimy wziąć za rogi).

KROK  NUMER 1: Konkrety – ustal czego chcesz od życia. Czym jest twoje marzenie? Sformułuj je i zapisz – stwórz listę wszystkich swoich marzeń, a kiedy uznasz, że już czas, albo poczujesz, że to jest właśnie to, co warto wcielić w życie, wybierz jedno z nich. Za każdym razem, kiedy spełnisz kolejny punkt ze swojej listy – wykreślaj. Nasz mózg lubi widzieć postępy!

KROK NUMER 2: Zamień marzenie na cel. Jak wiemy, marzenia same się nie spełniają – w zasadzie nic samo się nie robi (nawet bałagan!). Aby zrealizować swoje marzenie, trzeba poświęcić czas na jego zaplanowanie, a potem cierpliwie realizować swój plan. Cierpliwie to słowo klucz – zazwyczaj zniechęcamy się w momencie, gdy nie widzimy efektów teraz, natychmiast.

Jak planujemy realizację marzenia? W pierwszej kolejności zamieniamy marzenie na cel. Najlepiej jest zastosować do tego metodę SMART:

S – Nasz cel musi być Szczegółowy, czyli musimy dokładnie, ze starannością uwzględnić wszystkie szczegóły, które wchodzą w jego skład. Precyzyjnie musimy ustalić co chcemy, w jaki sposób i jakimi metodami.

M – Nasz cel musi być Mierzalny, czyli musimy łatwo zmierzyć jego realizację. Tutaj przydatne będzie podzielenie go na porcje – jeśli chcesz napisać książkę, musisz wiedzieć ile stron będziesz realizować każdego dnia, aby móc ocenić, w jakim stopniu cel został wykonany. Podejdź poważnie do tej części określania celu, bo zdecydowanie ułatwi to i przyspieszy pracę nad jego realizacją.

A – Nasz cel musi być Atrakcyjny, czyli musi sprawiać, że na samą myśl o jego realizacji czujemy motyle w brzuchu. Atrakcyjność celu to kwestia indywidualna – powinno to być dla ciebie interesujące wyzwanie, którego podejmiesz się z ochotą!

R – Nasz cel musi być Realistyczny, czyli możliwy do zrealizowania. Jeśli nigdy nie odwiedziłeś siłowni, to nie ma szans, żebyś w ciągu roku został kulturystą. Za to zupełnie realne będzie osiągnięcie świetnej formy (czym jest dla ciebie świetna forma?), masy mięśniowej na wybranym poziomie (czyli jakim?) i zmiana rozmiaru na rozmiar mniej. Jeśli ustalimy cel, który będzie niemożliwy do zrealizowania, bardzo szybko damy sobie z nim spokój.

T – Nasz cel musi być Terminowy, czyli określamy dzień rozpoczęcia jego realizacji oraz dzień jego zakończenia – czyli konkretna data, kiedy spełnimy swoje marzenie. Data końcowa powinna być wybrana w zgodzie z planem działania – za tydzień nie staniemy się mistrzyniami tańca towarzyskiego, ale za rok, podczas którego będziemy ciężko pracować, jest to już możliwe.

marzenia

Źródło: Unspalsh.com

KROK NUMER 3: Zaplanuj jego realizację. Kiedy mamy już cel określony metodą SMART, wtedy rozpisujemy kroki milowe i notujemy je w kalendarzu. Każdy duży cel dzielimy na części, bo słonia owszem, można zjeść, ale po kawałku. Nikt jeszcze nie spełnił swojego marzenia przy jednej posiadówce przy stole.

Zaczynamy od ustalenia celów długoterminowych i krótkoterminowych – to nasze kamienie milowe. Koniecznie trzeba je zapisać, bo zanotowanie to pierwszy krok do manifestacji naszego pragnienia – w przeciwnym razie, cel w dalszym ciągu będzie tylko odległym marzeniem. Plan działania projektujemy do własnych potrzeb, zwracając uwagę na czas, który możemy poświęcić każdego dnia na jego realizację. Musisz wiedzieć co, gdzie i kiedy, a potem konsekwentnie się tego trzymać. Nie ma już odwrotu, decyzja została podjęta! Wszechświat uzyskał informację, teraz będzie cię wspierał w dalszej drodze.

KROK NUMER 4: Publiczne zobowiązanie. Kiedy publicznie się zobowiążemy, znacznie trudniej będzie nam się wycofać z realizacji celu – głupio się przyznać przed przyjaciółmi i rodziną, że plany, owszem, były wielkie, ale nic z tego nie wyszło. Jeśli najbliżsi to nie jest loża, przed którą wstydzisz się ponieść porażkę, wtedy wypróbuj presję szerszej publiczności – załóż bloga, na którym będziesz się dzielić swoją drogą. Jeśli marzenie jest wyjątkowo szalone, wtedy czytelnicy chętnie będą cię dopingować.

KROK NUMER 5: Odpowiednie nastawienie. Niezwykle istotne jest odpowiednie nastawienie. W pierwszej kolejności wykreślamy ze słownika słowa “nie umiem”, “nie da się”, “nie potrafię”, “nie mam czasu”. Jeśli się “nie da” i “nie potrafimy”, wtedy szukamy kogoś, kto doszedł już tam gdzie zmierzamy i po prostu pytamy go o drogę. Jeśli nie mamy czasu to – przepraszam bardzo – to kwestia priorytetów. Czas jest, pytanie tylko czy przeznaczamy go na rzeczy istotne dla nas?

W utrzymaniu odpowiedniego nastawienia z pewnością pomoże znajomość Prawa Przyciągania. Wizualizowanie celu, utrzymywanie wysokich wibracji i prawidłowa praca z podstawowym Prawem Wszechświata to klucz, jeśli chodzi o torowanie sobie przyjemnej, wygodnej i krótkiej drogi do spełnienia marzenia. Koniecznie zapoznaj się ze ściągą z Prawa przyciągania (kliknij tutaj) i zapisz się na webinar, gdzie Wiedźma Anja opowiada o tym jak wykorzystywać naszą moc do spełniania marzeń. Bo marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia! Link do webinaru: www.ekademia.pl/kurs/marzeniasiespelnia

Nadine Lu

 

Źródła:
marzeniawcele.pl/jak-zaczac-spelniac-swoje-marzenia/
marzeniawcele.pl/wyznaczanie-celow-metoda-s-m-a-r-t/
purestyle.pl/jak-spelniac-marzenia-7-krokow-do-urzeczywistnienia-twoich-marzen/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *