Medytacje ze Zwierzętami Mocy – żółw

Przekładasz się z boku na bok, a wskazówki zegara pokazują Ci jedynie, ile snu właśnie straciłeś? A może zasypiasz o świcie ze świadomością, że masz jedynie cztery godziny snu? W obydwu sytuacjach wyobraź sobie, że siedzisz na olbrzymiej pustyni z popękaną od Słońca ziemią. Ta ziemia może zamienić się w zielony pagórek z olbrzymimi głazami otulonymi walijskim mchem, które iskrzą w blasku Księżyca. Oddaj wszystkie sprawy, które w jakikolwiek sposób ograniczają Cię, spinają i zabierają niepotrzebnie czas. Po prostu połóż dłonie na skorupie Ziemi i wypuść to z siebie. Wszystko.

Poczuj, jak ta ziemska skorupa rusza się i okazuje się, że to olbrzymi żółw. To Mag Czasu, który – jeśli tylko powiesz „tak” – zabierze Cię w podróż do Bezczasu. Będziesz tam mógł odpocząć tyle, ile chcesz, by się zregenerować na każdym poziomie swojego Ja. Poproś go jedynie o to, co potrzebujesz.

loggerhead-turtle-123402_1280Kiedy żółw poczuje, że emocje lub myśli nie pozwalają Ci na jakże niezbędny relaks ciała, umysłu i Ducha, zabierze Cię w podróż na Galapagos. Pod wodę Oceanu. Poczuj wtedy jak każda cząsteczka wody ochładza Cię, spływa po Tobie oczyszczając ze smutku, rozczarowań i innych niepotrzebnych emocji. Jak powoli stajesz się czysty i lśniący jak diament lub kryształ górski. Jak zaczynasz lśnić i błyszczeć samym sobą. Poczuj jak na grzbiecie żółwia płyniesz do tafli wody w stronę Światła. Zmienia się krajobraz i zamiast wody czujesz wokół siebie rześkie powietrze, takie z wyżyn górskich. Doświadczasz nieograniczonej przestrzeni. Czujesz ją w płucach, w każdej cząsteczce siebie, każdej komórce i każdym neuronie. Każdym płatku Duszy, który Ciebie tworzy. Jesteś wolny, wiecznie wolny. Poczuj to, doświadcz i z tego poziomu świadomości, z poziomu Duszy, poszukaj miejsca na odpoczynek. To może być łąka z kolorowym kwiatami, to może być najpiękniejsze łóżko lub łódka na środku spokojnego oceanu. Może Ci towarzyszyć inne Zwierzę Mocy, do którego przytulisz się z ufnością. Ułóż się tam najwygodniej. Poproś Matkę Ziemię o kołysankę, która utuli i ukołysze. Usłyszysz śpiewy, czy to syren, czy ptaków. Zamknij oczy, wtul się w najbardziej wygodną strukturę wszechświata. Jesteś Dzieckiem Wszechświata. Zaopiekowanym, przytulonym, ukołysanym. Śnij i nie martw się więcej. Jestem przy Tobie.

Dora Rosłońska

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *