Co masz do zrobienia? Misja i lekcja żywiołu a znaki zodiaku

znaki zodiaku

Jeśli przyjmiemy, że ułożenie gwiazd świadczy o naszej misji na ziemi – co z punktu widzenia Astrologii jest logiczne – poprzez znak zodiaku możemy ustalić co nas na ziemię sprowadza i co musimy przerobić, aby żyć pełnią życia.

Przyjmuje się, że pozycja słońca, gwiazd, księżyca i planet w czasie narodzin człowieka kształtuje jego osobowość, wpływa na jego relacje międzyludzkie i pozwala na spojrzenie w przyszłość. To co większość ludzi wie o Astrologii to swój znak zodiaku – czyli znak, w którym znajduje się słońce w chwili urodzenia. Nie jest to oczywiście kompletny opis osobowości i misji na ziemi, ale punkt, na którym można się zaczepić. Ustalanie pozycji słońca to najprostsza forma, tak zwany horoskop gazetowy. Jest tak bardzo uproszczona, że wynik, który dostajemy jest jedynie ogólny, symboliczny i domyślny.

No dobrze, ale idźmy dalej:

W astrologii występują cztery żywioły: Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. W każdym z żywiołów znajdziemy po trzy znaki zodiaku. Żywioł określa system przekonań, jakim dysponujemy w tym życiu. Jeśli zaakceptujemy i pogodzimy się z lekcjami, które na nas czekają, wtedy nasze życie będzie pełne, spełnione i kompletne. Dlatego warto zapoznać się z lekcją i misją, którą zagwarantował nam słoneczny znak.

ZIEMIA

Żywioł ziemi

Źródło: pixabay.com

Ziemskie znaki dążą do stabilności. Lubią, kiedy wszystko jest ułożone, zaplanowane, ustrukturyzowane, działa według strategii i ustalonego planu. To przedsiębiorcze znaki, pracują pilnie, inwestują i panują nad swoimi finansami. Ziemia to silne uziemienie, zrównoważony rozwój. Nie wierzy w ego. Uczy siebie i otoczenie jak osiągnąć sukces ciężką pracą i uczciwością. Potrafi zachwycać się małymi rzeczami. Lubi prostotę i minimalizm.

Koziorożec (22 grudnia – 20 stycznia)

Koziorożec nie lubi zmian. Ciężko mu się zgodzić ze zmianą jego planów, nawet jeśli cel jest obiecujący. Koziorożec musi nauczyć się płynąc z prądem i odpuszczać. Kurczowe trzymanie się znanych systemów sprawi, że będzie nieszczęśliwy, przytłoczony i będzie miał poczucie zmarnowanego czasu.

Byk (20 kwietnia-20 maja)

Byk szuka argumentów, zanim podejmie decyzję. Lubi mieć rację, ale powinien uświadomić sobie, że nie zawsze musi ją mieć i jego życie będzie znacznie lżejsze i piękniejsze, jeśli czasem zdecyduje się przegrać. Odpuszczanie to trudna sztuka, ale długoterminowo warta praktyki.

Panna (24 sierpnia – 23 września)

Panna ma wysokie oczekiwania, bardzo często zbyt wysokie, a wręcz nierealistyczne. O ile posiadanie wysokich standardów jest dobre, tak brak elastyczności w wyborach i ślepe podążanie za celem może przysporzyć problemów. Elastyczność pomaga uniknąć rozczarowania i przytłoczenia.

Więcej o żywiole ziemi przeczytasz w artykule: Żywioł Ziemi – żywioł odpowiedzialny za sprowadzenie życia do materii

OGIEŃ

żywioł ognia

Ogniste znaki zodiaku nie mają w zwyczaju się poddawać. Walczą dotąd, aż wyczerpią każdą możliwą drogę dostania się do celu. Wierzą, że czeka ich wszystko to co najlepsze. Mają marzenia, wielkie ambicje. Uczą jak walczyć i wypatrywać okazji, jak patrzeć na przeciwności i swój własny strach. Potrafią wierzyć w siebie tak bardzo, że zawsze znajdą odpowiedź. Są wytrwałe, nieustraszone i waleczne.

Baran (21 marca-19 kwietnia)

Baran to ambicje i pracowitość. Niestety, jest tak zaabsorbowany swoim celem i potencjalnymi osiągnięciami, że zapomina o ważnych relacjach, które również wymagają pielęgnowania. Jego celem życiowym jest znalezienie balansu między pracą a życiem poza nią.

Lew (23 lipca-23 sierpnia)

Lew buduje swoje poczucie wartości na opinii innych. To męczące i często powoduje wahania nastroju, bo nie mamy wpływu na opinie ludzi z zewnątrz. Lew powinien nauczyć się budowania poczucia własnej wartości na innych fundamentach niż otoczenie. Wartość człowieka nie zależy przecież od innych.

Strzelec (23 listopada – 21 grudnia)

Strzelec zawsze jest w ruchu – to poszukiwacz przygód, osoba, która nie może usiedzieć w miejscu. Ma skłonność do uciekania od zobowiązań i niewygodnych sytuacji. Powinien w pierwszej kolejności nauczyć się brania odpowiedzialności za siebie i rozwiązywania swoich spraw od początku do końca przed wyruszeniem w kolejna wyprawę.

Więcej o żywiole ognia przeczytasz w artykule: Żywioł Ognia – żywioł przemiany, odwagi, pasji i temperamentu

WODA

Znaki żywiołu Wody wierzą w dobro i dobre intencje. Często są wolontariuszami w schroniskach dla zwierząt. To głównie introwertycy o pięknych i bogatych duszach. Rozwijają swoje życie duchowe, wiele czują. Uczą nas, że  swoje uczucia można realizować na wiele sposobów – bez krzywdy, bez przemocy i bez łez. To znaki wodne rozprzestrzeniają wiedzę o tym, że czystość jest piękna i może zrobić na świecie wiele dobrego.

Rak (21 czerwca-22 lipca)

Rak uczy i uświadamia – lubi być nauczycielem i wychowawcą. Skupia się na najbliższych, zupełnie zapominając o sobie. Lubi swoja strefę komfortu i właśnie z tego względu powinien z niej wychodzić jak najczęściej i jak najdalej. Tylko wychylanie się poza to co znane i lubiane, może dawać wzrost, rozwój i spełnienie.

Skorpion (24 października-22 listopada)

Skorpion daje nauczkę każdemu kto wejdzie mu za skórę. Trzyma urazy głęboko w sobie, wywleka je przy każdej możliwej okazji. Skorpion powinien nauczyć się wybaczać i odpuszczać urazy, uświadomić sobie, że trzymając krzywdy w środku, krzywdzi przede wszystkim siebie.

Ryby (19 lutego-20 marca)

Ryby uważają, że wszyscy na około chcą im zaszkodzić. To przekonanie sprawia, że Ryba żyje w ciągłym poczuciu niebezpieczeństwa i nie może się w pełni zrelaksować. Misją tego znaku jest odpuszczenie i uświadomienie sobie, że strach generuje sobie sama i nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością.

Więcej o żywiole wody przeczytasz w artykule: Żywioł Wody – pierwiastek o odwiecznej pamięci

POWIETRZE

żywioł powietrza

Źródło: pixabay.com

Powietrzne znaki wierzą w rozwój i osiąganie wyższych poziomów. To intelektualiści, humaniści, mistrzowie charyzmy. Kochają wystąpienia publiczne, są wiarygodne i wzbudzają zaufanie. Dobrze czują się na planecie ziemia, łatwo nawiązują relacje i umieją odnaleźć się w każdej sytuacji. Znaki powietrzne szukają i dowiadują się – lubią poznawać wszystko to co ich otacza. Uczą jak się bronić i chronić, jak odnaleźć się w społeczeństwie, jak oswajać lęki.

Wodnik (21 stycznia-18 lutego)

Wodnik jest oderwany od rzeczywistości. Dość szalony i spontaniczny. Jego problem to nawiązywanie głębokich, emocjonalnych relacji z innymi ludźmi. Powinien nauczyć się wyrażać miłość, poznawać ludzi bez osądzania ich, nauczyć się kochać i przede wszystkich pozwolić innym na pokochanie siebie.

Bliźnięta (21 maja-20 czerwca)

Bliźnięta z kolei świetnie radzą sobie z relacjami międzyludzkimi, potrafią dostosować się do rozmówcy i tym samym zdobyć jego serce. Niestety, Bliźnięta są tak zaabsorbowane byciem w centrum, że nie zauważają, że często marnują czas na relacje, które nie są tego warte. Bliźnięta powinny nauczyć się odpuszczać nierentowne znajomości i skupić się na tych, które mogą przynieść coś dobrego.

Waga (24 września-23 października)

Wagi są troskliwe i bezinteresowne. Są nad wyraz sprawiedliwe i szukaj równowagi w życiu. Lubią rozwiązywać problemy innych i często skupiają się na nich, zamiast na swoich. Wagi powinny nauczyć się zaspokajać swoje potrzeby w pierwszej kolejności, zanim zaczną ingerować w życie innych. Takie zachowanie rodzi frustracje i wyczerpanie.

Więcej o żywiole powietrza przeczytasz w artykule: Żywioł Powietrza – wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji

Nadine Lu

***

Prezentujemy 5 Rytuałów z naszego cyklu Pierwotna Alchemia. Każdy Rytuał jest przeprowadzony przez Wiedźmę Anję Annę i poświęcony jest pracy z innym Żywiołem: Pierwotna Alchemia – 5 Rytuałów

Źródła:
entertainment.howstuffworks.com/horoscopes-astrology/question749.htm
lifecoachcode.com/2018/05/15/most-important-life-lessons-each-zodiac-sign-has-to-learn/
yourtango.com/2018319462/most-important-life-lessons-zodiac-signs-four-elements-fire-earth-air-water-astrology

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram