Moc Kamieni: Amazonit – wsparcie dla kobiet

amazonit

Piękny mleczny kamień, który przynosi same dobre wiadomości – przynosi szczęście i dobrobyt. Szczególnie dobrze odnajduje się w towarzystwie kobiet, jest dla nich wsparciem i pomocą. Dlatego jeśli borykasz się z problemami natury kobiecej, koniecznie sięgnij po… AMAZONIT.

Amazonit – stosunkowo rzadki minerał, który występuje w kwaśnych skałach magmowych głębinowych. Mówią na niego kamień Amazoński – nazwa myląca, bo Amazonit nie występuje w Amazonii. Najłatwiej go spotkać w Brazylii, Rosji, Madagaskarze, Norwegii, Austrii, Mozambiku i USA. W Polsce również znajdziemy złoża Amazonitu (Dolny Śląsk, Karkonosze, Góry Izerskie), jednak kamienie są niewielkie i foremne – mają wielkość zaledwie kilku centymetrów. Amazonit ma piękny, zielony wpadający w morski kolor. Ta barwa sprawia, że jest pożądany przez kolekcjonerów niespotykanych kamieni i twórców niepowtarzalnej, wyjątkowej biżuterii.

Dla kogo?

Amazonit jest dedykowany pisarzom, muzykom, tancerzom, malarzom i rzeźbiarzom. Daje nie tylko upust kreatywności, ale też przynosi szczęście hazardzistom – Amazonity przyciągają pieniądze i dobrobyt finansowy. Dla każdego, kto jest zdecydowany podjąć ryzyko, będzie dużym wsparciem, bo przyciąga powodzenie i spektakularne sukcesy.

Może cię również zainteresować artykuł: Muszla Abalone – remedium dla osób mających problem z relacjami

Źródło: pixabay.com

Właściwości

Kamień półszlachetny służy do odpędzania zmartwień, niepowodzeń i wszystkiego, co przywodzi strach oraz inne, niesprzyjające, niższe wibracje. W starożytności wierzono, że Amazonit ma właściwości odmładzające, dlatego ochoczo noszono kamień młodości na szyi, aby przeciwdziałać naturze. Dzięki takiemu zabiegowi, osoba nosząca kamień na długo zachowuje świeży, młody wygląd.

Amazonit jest kamieniem półszlachetnym, który jest wsparciem w negatywnych emocjach – jeśli nie wiemy jak poradzić sobie z natłokiem zmartwień i ogarniającym nas strachem, wtedy warto przeprowadzić medytację z udziałem kamienia. Minerał pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, co sprawia, że w trudnych sytuacjach życiowym wspomaga uzyskanie równowagi. To symbol nadziei, wiary i optymizmu – jeśli czujemy, że nie ma w naszym życiu większego sensu i celu, wtedy warto wesprzeć się Amazonitem.


Jeśli w swojej magicznej kolekcji jeszcze nie masz tego kamienia mocy, to możesz go nabyć w naszym sklepie:

 Amazonit w sklepie Akademii Ducha


Kobiety w okresie menopauzy i huśtawek hormonalnych powinny nosić Amazonit jako część biżuterii. Systematyczne noszenie kamienia pozwala utrzymać równowagę wapniową w organizmie. Takie działanie wspiera też system nerwowy. Dlatego kobiety z wahaniami nastrojów, wahaniami w strefie hormonów, będą wdzięczne za możliwość stałego kontaktu z minerałem. Dla kobiet, Amazonit może być też medalionem, który kojarzony jest z Amazonkami. Daje podobną siłę woli, moc, niezależność i stanowczość. Z tego też względu kamień zachęca do prowadzenia życia na własną rękę, z pełną odpowiedzialnością za swoje decyzje. Jeśli uświadomimy sobie, że sami jesteśmy kreatorami własnego losu, wtedy życie stanie się pełniejsze, piękniejsze i bardziej kolorowe, a my będziemy czuć, że żyjemy pełną piersią.

W zdrowiu, Amazonit ma właściwości wspomagające przemianę materii, odtruwa organizm, działa korzystnie na cerę, reguluje hormony, wspiera system limfatyczny, oczyszcza gardło, reguluje tarczycę oraz układ nerwowy.

Moc Amazonitu

Aby wyzwolić moc kamienia, warto nosić go w biżuterii na co dzień (kolczyki, naszyjnik, bransoletka). Można go również włożyć do balsamu, kremu czy wazeliny na okres 48 godzin, aby bazowy produkt przybrał właściwości kamienia. Takim kremem można robić masaże lecznicze. Kamień można również stosować w medytacji. Tym sposobem ułatwiamy sobie dojście do własnego ja, łączymy się z własną duszą, pozwalamy sobie na śmielsze wędrówki w sferze duchowej. W przypadku przewlekłej lub nieuleczalnej choroby, Amazonit będzie doskonałym wsparciem w leczeniu objawów. Minerał pracuje w zgodzie z czakrą trzeciego oka oraz z czakrą korony. Wspiera żywioł ziemi i powietrza, dlatego każdy kto utożsamia się z tymi żywiołami, doskonale dogada się z kamieniem.

Może cię również zainteresować artykuł: Jesteś empatą? Sprawdź, które kryształy są dla ciebie najlepsze!

Lech Darski [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Amazonit przekształca niesprzyjające i niskie wibracje w kreatywność. Tym sposobem pozwala uwolnić się złym emocjom, przekształcając je w coś z korzyścią dla innych.

Kamień ułatwia komunikację między ciałem emocjonalnym i eterycznym, wspomaga uwalnianie zatrzymanych emocji, które nas krzywdzą, co sprowadza się do rozwiązywania emocjonalnych problemów. Poprawia intuicję, łagodzi problemy, daje spokój i długi, regenerujący sen; pozwala zajrzeć w głąb siebie.

Z energetycznego punktu widzenia, wspiera, wzmacnia i chroni aurę oraz stabilizuje ciało astralne.

Pielęgnacja kamienia

Aby oczyścić kamień, wystarczy włożyć go pod bieżącą wodę lub rozładować przy pomocy hematytów. Aby naładować Amazonit i czerpać z niego najczystszą moc, trzeba wystawić go na poranne promienie słoneczne.

Nadine Lu

Źródła:
chicochica.pl/amazonit-kamien-do-odpedzania-strachow-i-zmartwien-aid-114.html
pozytywnaenergiakamieni.blogspot.com/2013/03/amazonit.html
pl.altarta.com/12_19/wlasciwosci-lecznicze-i-magiczne-amazonit/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *