Na’auao Ola Hawaii. Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia

Hawajskie zasady

Każdy kraj ma swoją mentalność, swoją kulturę i swój przepis na szczęście i powodzenia. Jeśli zagłębimy się w triki na szczęśliwe życie, z pewnością natkniemy się na europejskie Hygge czy japońskie Wabi-Sabi. Hawajczycy natomiast słyną z tego, że ich cały styl życia jest jednym wielkim przepisem na szczęście, czymś, co wprowadzone do naszego zabieganego świata chociażby w niewielkich dawkach, sprawi, że życie stanie się prostsze, piękniejsze i szczęśliwsze. Bez większego wysiłku, wprowadzając jedynie niewielkie, hawajskie zasady do codzienności, możemy zmienić w zasadzie wszystko.

Sprawdź też te artykuły: 

– Wabi-sabi – japońska odpowiedź na hygge

– Krótki przewodnik po HYGGE, duńskiej filozofii szczęścia…

Poniżej 6 słów, które warto wprowadzić do swojego słownika i codzienności. Praktykując tylko kilka z nich, możemy oczyścić energetykę, na nowo pokochać życie, wyciągnąć siebie oraz bliskich z problemów… aż w końcu: możemy zacząć cieszyć się życiem. Dlatego zapisuj, wymawiaj i bierz je sobie do serca.

Oto sekret szczęśliwego życia Hawajczyków:

MANAWA – bo czas jest TERAZ

Życie rozkłada się na trzech liniach. Jedną z nich jest przeszłość, drugą – teraźniejszość, a trzecia to przyszłość. Hawajczycy są zdania, że najważniejsza jest linia środkowa, która tyczy się “tu i teraz”. Są zdania, że przeszłość to jedynie doświadczenia, na podstawie których możemy się uczyć, a nie wymówka, która tłumaczy aktualne niepowodzenia. Czas na działanie jest teraz i to teraz mamy możliwość zmienić w życiu dokładnie WSZYSTKO. Zawieszanie się w przyszłości to strata czasu, bo tracimy energię, którą możemy zainwestować w tu i teraz.

źródło: Pixabay

MAKIA – energia płynie za uwagą

Myśli i intencje to skupienie się na pewnym celu, a cel sprawia, że energia, którą dysponujemy, idzie w określonym kierunku. To na czym się skupiasz to miejsce, które ładujesz swoją energią. Jeśli poświęcasz większość uwagi negatywnym rzeczom w swoim życiu, wtedy pozwalasz im się ładować. Jeśli jednak skierujesz swoje poczynania na uczucie wdzięczności i poświęcasz się temu, co kochasz najbardziej, wtedy zauważasz jak wszystko w twoim życiu się zmienia i dostajesz jeszcze więcej rzeczy i sytuacji za które możesz być wdzięczny i które możesz pokochać.

NIELE – włącz ciekawość!

Hawajczycy wierzą w to, że każdy ma odgórnie nałożony na swoje życie cel. Niezwykle istotne jest to, aby być otwartym i elastycznym, wykazać ciekawość świata i życia, dzięki czemu pozwalamy nowym sytuacjom przyjść do nas i całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Jeśli żyjesz wierząc, że szukasz swojej drogi i swojego życiowego celu, wtedy pozwalasz sobie na ekscytujące i pełne wrażeń życie, a co za tym idzie, spełnienie.

MAHALO – przede wszystkim WDZIĘCZNOŚĆ

Mahalo to słowo, które w ogólnym rozrachunku oznacza “dziękuję”, jednak na głębszej płaszczyźnie to najpiękniejszy wyraz wdzięczności. Hawajczycy praktykują wdzięczność, bo ona jest kluczem do pięknego i pełnego życia. Jeśli czujemy się wdzięczni, otaczamy się czystą i piękną wibracją, dlatego odczuwajmy wdzięczność w każdej sekundzie i za wszystko – za każdy oddech, za każdy gest, każdą relację i okazję, która nas spotyka. Hawajczycy są w ciągłym stanie podziękowania, co sprawia, że są najszczęśliwszymi i jednocześnie “najbogatszymi” ludźmi.

HAMAU – wpuść ciszę

Hawajczycy kiedy tylko mogą, odcinają się od zgiełku i hałasu, pozwalają sobie na ciszę i na bycie w tej ciszy. Wierzą głęboko, że wszystkie odpowiedzi są w człowieku, a żeby je usłyszeć, trzeba się w siebie wsłuchać, czemu nie sprzyja technologia, bycie w ciągłej akcji i hałas. Tylko milcząc i otaczając się ciszą, możemy się połączyć z intuicją i naszym wewnętrznym “ja”.

źródło: Pixabay

HO’OPONOPONO – Sekret przebaczenia

Kocham, przepraszam, wybacz mi, dziękuję – to najczystsze wibracyjnie słowa, które potrafią uleczyć. Powtarzanie ich z pełną wiarą w ich moc, pozwala na naładowanie się piękną energią o fantastycznej, wysokiej częstotliwości. Jeśli potrzebujesz się oczyścić i wyrównać energetykę, wystarczy, że powtórzysz cztery razy słowa: kocham, przepraszam, wybacz mi, dziękuję. Poczujesz odprężenie, czystość i zauważysz, że zdenerwowanie i negatywna energia cię opuszczają. Więcej na temat praktykowania Ho’oponopono przeczytasz w naszych poprzednich artykułach – kliknij tutaj

W sklepie Akademii Ducha znajdziesz książkę, która pomoże ci się zagłębić w styl życia Hawajczyków, odzyskać równowagę, uleczyć duszę i ciało. Być może hawajska mądrość stanie ci się bliska i całkowicie zmieni twoje życie? Fenomen szczęśliwej hawajskiej ludności zadziwia – sprawdź jak żyją hawajczycy w książce pod tytułem: Na’uao Ola Hawaii. Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia, gdzie rdzenny Hawajczyk dzieli się swoją wiedzą i koncepcjami zaczerpniętymi z hawajskich praktyk.

 Na’auao Ola Hawaii. Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia w sklepie Akademii Ducha

Nadine Lu

 

Źródła:
ldsliving.com/5-Secrets-for-Happiness-We-Can-All-Learn-From-Hawaiians/s/85063
forbes.com/sites/jordilippemcgraw/2018/02/27/hawaii-secret-to-happiness/#7b9d11f93c7f

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram