Runa Nauthiz – Twoje potrzeby też są ważne

Nauthiz

Nauthiz to dziesiąta runa w Futharku i jednocześnie druga z drugiej ósemki. Odpowiada literze N. Podstawowe znaczenie runy to potrzeba lub przymus. Wskazuje na siłę manifestującą się w świecie fizycznym pod wpływem nacisku lub konieczności. Bardzo często towarzyszy jej przypływ adrenaliny, dzięki której człowiek funkcjonuje w trudniejszych warunkach. Runa zaznacza, że odpowiednie dbanie o potrzeby innych, powinno być poprzedzone zaspokojeniem potrzeb własnych. Symbol runy przedstawia dwa drewna pocierane w celu rozniecenia ognia.

Nauthiz to pośpiech, konieczność, ograniczenia z zewnątrz. Przy tej runie, jak przy żadnej innej wychodzą nasze niezaspokojone potrzeby oraz potrzeby innych, które wymagają od nas poświęcenia. Może się utożsamiać z nieumyślnością, przeznaczeniem (tym interpretowanym jako coś złego, niepożądanego), obowiązkiem. Osoba naznaczona Nauthiz, robi to co jest konieczne, a nie to, co chciałaby robić w rzeczywistości. Mimo tych cech, runa przyciąga osoby życzliwe i pomocne, które mają za zadanie wskazać nam nasze niezaspokojone potrzeby.

Znaczenie runy Nauthiz

Runa Nauthiz opowiada o ćwiczeniu cierpliwości. Jakiekolwiek przyspieszenia spraw są niepożądane i zaburzają naturalny porządek rzeczy. Jeśli pozwolimy iść życiu własnym torem, wtedy możemy się mile zaskoczyć – opóźnienia lub scenariusz niezgodny z naszymi oczekiwaniami nie oznacza porażki. Dobrze jest być elastycznym i modyfikować swoje plany. Pojawiająca się w rozkładzie runa, wraz z runami sąsiednimi, wskazuje na nasze niezaspokojone potrzeby. Jakakolwiek zmiana sytuacji będzie możliwa tylko wtedy, gdy uświadomimy sobie, czego sami sobie nie dajemy, a co jest naszym kluczowym obowiązkiem. Często Nauthiz oznacza nadchodzące problemy, opóźnienia, zwlekanie, kłopoty. Coś, co musimy pokonać, aby popchnąć nasz rozwój na kolejny poziom. Jeśli zaakceptujemy cierpienie i trudne momenty w życiu, wtedy otworzymy się na nowe możliwości. Każdy, kto cierpliwie przetrwa czas runy, wyjdzie z niego zahartowany i mocniejszy na przeciwności losu.

Możemy ją powiązać z rozterkami i brakiem zdecydowania przy podejmowaniu decyzji. Runa zmusza nas do ruszenia naprzód i zobowiązania się, w którym kierunku idziemy. Jeśli czegoś chcemy doświadczyć w życiu, to nie należy jedynie o tym myśleć, ale trzeba działać! Każdy krok to kolejny krok, który przybliża nas do celu, należy o tym pamiętać.

Runa na pierwszy rzut oka jest runą negatywną, ale długoterminowo przynosi pozytywy. Nauthiz pozwala wziąć los we własne ręce i zmienić na korzyść to, co wydawało się na pozór beznadziejne. Pomaga ruszyć z miejsca tym, którzy kręcą się w kółko. Runa ta jest dobrym, ale surowym nauczycielem, który dużą wagę przykłada do tego, aby wyciągać sensowne wnioski z nauk i doświadczeń, jakie się prowadzi w tym wcieleniu. Należy wziąć sobie do serca to, że wszystko co nas spotyka (każda zła historia, każdy zakręt życiowy), służy naszemu rozwojowi i prowadzi nas do miejsca, w którym ostatecznie chcemy się znaleźć. Czasem oznacza to tyle, że trzeba coś porzucić, kompletnie zawrócić lub zboczyć z trasy, którą brało się za pewniaka. Pokazując się w rozkładzie zaznacza, że właśnie jesteś w miejscu w życiu, które powinno się zmienić.

SILNA AFIRMACJA

“Pozwalam się prowadzić życiu, bowiem ono wie co jest dla mnie najlepsze”.

“Mówię życiu >>tak<< i daję się prowadzić intuicji. Wszystkie rewolucje w moim życiu służą mojemu wzrostowi”. 

“Biorę los w swoje ręce i organizuję życie według planu mojej duszy”.

“Otwieram się na zmiany, pozwalam odpaść wszystkiemu co mi nie służy i przyjść temu, co jest dla mnie najlepsze, bo właśnie na to zasługuję”.

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

W ezoteryce, losując runę Nauthiz dostajemy odpowiedź twierdzącą – dostaniemy dokładnie to, czego oczekujemy, ale musimy pamiętać, że może nie być to dokładnie tym, czego potrzebujemy tak naprawdę. Runa otwiera nas na nowe doświadczenia, które prowadzą ku wzrostowi. Nie mamy wpływu na to, co dzieje się wokół nas, ale mamy wpływ na to w jaki sposób to odbierzemy i jak na to zareagujemy – odpowiedź należy do nas. Jako talizman pozwala być wytrwałym, i obronną ręką wychodzić z sytuacji beznadziejnych. Pomaga w określeniu potrzeb. Chroni przed lekkomyślnością, pozwala się zastanowić nad kierunkiem, w którym zmierzamy. Osoby z nieprzepracowaną runą to męczennicy, którzy widzą wszystko w ciemnych barwach i obchodzą szerokim łukiem rozwiązania problemów.

Nauthiz w pozycji prostej

Wylosowana runa w prostej pozycji oznacza wyjście z kryzysu – z problemami, bólem i cierpieniem, ale jednak obronną ręką. W finansach warto ograniczyć wydatki i przeanalizować swoje priorytety. Przed podjęciem decyzji trzeba się porządnie zastanowić. W relacjach oznacza kryzysy i chęć wyzwolenia się z toksycznego związku. W zdrowiu – przewlekłą chorobę. W karierze objawia się trudnościami, kiepsko płatną pracą, przejściem na rentę lub emeryturę. To ograniczenia i serie wydarzeń, nad których rozwiązaniem trzeba pomyśleć. Nie zaleca się wszczynania spontanicznych działań. Konieczne jest ustalenie priorytetów i dyscyplina.

Nauthiz w pozycji odwróconej

Jeżeli w odpowiedzi na pytanie uzyskamy Nauthiz w pozycji odwróconej, wtedy możemy się spodziewać ciężkiego okresu w życiu. Może się to objawiać na wielu płaszczyznach równocześnie. Może nam doskwierać brak pieniędzy, złe samopoczucie, choroba, zły nastrój, niechęć do życia. W związkach – możliwe zdrady i nieporozumienia, a nawet rozstania. Na płaszczyźnie zdrowia wypadki i choroby przewlekłe. Kariera – zwolnienia lub niemożność wykonywania pracy. W edukacji możliwość wydalenia ze szkoły lub dobrowolna rezygnacja. Żyjąc w życiowym dołku uczymy się cierpliwości, mądrości i rozwijamy swoją drogę duszy.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/naudiz/
www.magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/nauthiz/
www.zyciowedrogowskazy.pl/narzedzia-magiczne-talizmany-amulety/runy-isa/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *