Nawyki dobrego życia, czyli 12 punktów, dzięki którym życie stanie się lepsze

nawyki

Nawyki. Życie składa się z nawyków – drobnych czynności, które z przyzwyczajenia wykonujemy bezwiednie każdego dnia. To one decydują o jakości naszego życia i o poziomie szczęścia. W dużej mierze to także od nich zależy nasza produktywność oraz perspektywa na sukces. Jak to mówią? Jeśli codziennie wykonujesz te same rzeczy, nie spodziewaj się innych rezultatów. Jeśli więc praktykujesz nudne, nieuważne i nieszczęśliwe życie, to nic się nie zmieni, jeśli nie zmienisz wszystkich drobnych kroków, na które składa się twoja codzienność.

Nawyki dobrego życia

12 punktów, które prowadzą do szczęścia, harmonii i sukcesu

1. Zaczynaj od tego, co najważniejsze

Zjedz tę żabę! Kiedy patrzysz na listę obowiązków, zawsze zaczynaj od najważniejszego i/lub najtrudniejszego, który będzie krokiem milowym w drodze do twojego sukcesu. Mamy w zwyczaju robić rozbiegówkę, która polega na tym, że zaczynamy dzień od rzeczy szybkich i łatwych, a to bardzo często prowadzi do tego, że trudne zadania zostawiamy na nigdy nienadchodzące jutro.  Naucz się startować skokiem na główkę i zawsze na wstępie zjadaj żabę – muszki owocówki zostaw sobie na deser.

2. Ruch fizyczny

Ciało jest domem duszy, a zaniedbane, ospałe i ociężałe nie jest szczególnie przytulnym i wygodnym gniazdkiem. Nawet jeśli to tylko miejsce zamieszkania duszy, tymczasowe przebranie i coś, co porzucisz po kilkudziesięciu latach, warto zadbać o to, aby było w dobrej kondycji. Serwuj ciału przynajmniej 3 razy w tygodniu porządną dawkę ruchu, praktykuj częste spacery i żyj aktywnie – zrezygnuj z samochodu na rzecz roweru, zapomnij o windzie, organizuj rodzinne aktywności na świeżym powietrzu.

3. Medytacja

Oprócz aktywności, nasze życie powinno być też wspierane przez porządną dawkę regeneracji. Zwykle najbardziej zaniedbujemy w tej kwestii umysł – on też wymaga odpoczynku! Idealnym środkiem do celu jest medytacja. Znajdź swój sposób, swój styl, swój czas i rozpocznij praktykę medytacyjną, aby dogadać się ze swoją duszą, wyostrzyć intuicję i odpocząć od zgiełku rzeczywistości.

4. Praktykowanie wdzięczności

Aby dostać więcej, należy być wdzięcznym za to, co już się posiada. Praktykowanie wdzięczności, oprócz pozytywnego nastrajania się i podnoszenia wibracji (sprawdź: jak podnieść swoje wibracje ) ma też właściwość, która ułatwia cieszenie się życiem. Praktykowanie wdzięczności ułatwia tworzenie w głowie klatek codzienności, których zazwyczaj nie zauważamy. Oprócz natychmiastowych zmian, które polegają na podniesieniu poziomu samopoczucia, wyrażanie wdzięczności to wspomagacz Prawa Przyciągania.

5. Aktualizowanie listy priorytetównawyki

Szczęśliwi ludzie wiedzą dokąd zmierzają i jakie mają kamienie milowe na swojej drodze. Znają sens swojego życia i wiedzą co chcą w nim osiągnąć, w związku z czym mają plany i cele, na podstawie których te plany nakreślają. Szczęśliwi ludzie regularnie sprawdzają kalendarz i aktualizują swoje plany. Sprawdzają jak ma wyglądać ich dzień, ich tydzień, miesiąc i rok. Pod wpływem doświadczeń niektóre plany mogą ulec zmianie, warto więc w porę obrać inny kierunek, niż bez sensu brnąć w stronę nieaktualnych celów.

6. Utrzymywanie porządku

Przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie, produktywność i radość z życia. Jeśli przebywamy w nieuporządkowanej przestrzeni pełnej popsutych i niepotrzebnych przedmiotów, sami sobie robimy krzywdę. Warto popracować nad porządkiem i zagospodarować swoją przestrzeń według zasad feng shui.

7. Poranne rytuały

Zebranie porannych rytuałów, które nastrajają na cały dzień jest kluczowym nawykiem, który powinien być wdrożony w pierwszej kolejności. Wczesne wstawanie, dobre śniadanie, kilka chwil dla siebie (w połączeniu z czytaniem, medytacją, aktywnością fizyczną, listą zadań itp.) i każdy dzień jest rozpoczęty w poczuciu pełnej kontroli nad życiem.

8. Wieczorne rytuały

Wieczorne rytuały mają na celu wprowadzenie w tryb “noc”, który z kolei jest idealnym wstępem do zdrowego i dobrego jakościowo snu. Przy wieczornych rytuałach sprawdza się wyciszenie i tryb offline – warto wypracować swoje punkty składające się na rytuał, aby odnaleźć w tym przyjemność i odpowiednio przejść w objęcia morfeusza.

9. Dbanie o życie towarzyskie

Jeśli jesteś samotnikiem, ten punkt nie będzie dla ciebie szczególnie ważny. Ale jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez ludzi dookoła siebie, warto, żebyś regularnie pracował nad utrzymywaniem i pielęgnowaniem kontaktów towarzyskich. Cykliczne spotkania, podczas których można naładować baterie i oczyścić się poprzez szczerą rozmowę są na wagę złota!

10. Dbanie o siebie

A przede wszystkim: dbanie o swoje samopoczucie. Na samopoczucie składa się komfort psychiczny (decydowanie o sobie, niezależność, asertywność)  oraz komfort fizyczny (odpowiednia dieta, nasłonecznienie, dawka świeżego powietrza). Istotne jest również poczucie komfortu w kontaktach międzyludzkich oraz swoboda w otoczeniu. Dbaj o siebie i swoje samopoczucie, bo nikt za ciebie o to nie zadba. Jeśli jesteś kobietą, koniecznie przeczytaj artykuł: Ukochaj swoją kobiecość.

11. Czytanie

Czytanie rozwija  i pomaga wejść w buty osoby, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Czytaj, żeby się uczyć, inspirować, dla rozrywki. Poznawaj życiorysy innych ludzi, którzy doszli od zera do sukcesu. Czytaj o rozwoju duchowym – być może natkniesz się na zdanie lub słowo, które odmieni całe twoje życie. Największe przełomowe momenty i przekliki w głowie pojawiają się właśnie pod wpływem przeczytanych książek.

12. Działanie zgodnie z celem duszy

Zajrzyj głębiej i dowiedz się, czego chce twoja dusza, a potem idź za tym co ci podpowiada. Dusza mówi sercem – wszystko to, co idzie z poziomu serca jest podyktowane celem duszy na tą inkarnację. Do dzieła! O tym jak odnaleźć cel swojej duszy przeczytasz w artykule: Odkryj cel swojej duszy!

Powodzenia w drodze ku dobremu i pełnemu życiu.

Nadine Lu

 

Źródła:
http://www.wyspainspiracji.pl/codzienne-nawyki-ktore-warto-wprowadzic/
http://zwierciadlo.pl/psychologia/zlotodajne-nawyki-co-robia-ludzie-suksuce
https://andrzejtucholski.pl/2016/25-nawykow-lepsze-zycie/
https://zmianywzyciu.pl/artykul/7-nawykow-szczesliwych-ludzi-629
Zdjęcia: unsplash.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram