Niedzielny rytuał otwierający na obfitość i miłość do siebie

niedzielny rytuał

Żyjemy w coraz większym pośpiechu. Czas to najcenniejsza waluta. Jednocześnie społecznie akceptowalny, wręcz pożądany jest stan wypełnienia grafiku po brzegi i braku czasu. Potrzebujemy jednak choćby jednego dnia odpoczynku, kontaktu ze sobą i otwarcia się na wszelkie dobra płynące do nas od Wszechświata. Takim dniem dla wielu osób może być niedziela.

Niedziela, ostatni dzień tygodnia, najczęściej dzień wolny. Zaobserwuj jak się czujesz, kiedy twój grafik na ten dzień jest pusty. Być może odczuwasz niepokój, niezadowolenie lub presję wypełnienia go czymś? Zamiast uciekać w kolejne zadania lub pracę, a nawet spotkania, spędź czas ze sobą! I oczywiście, jeśli chcesz i możesz, z ukochanymi osobami.

1. Wyśpij się

W tygodniu możemy nie mieć czasu na wystarczającą ilość snu, choć oczywiście lepiej byłoby, aby taka sytuacja nie istniała. Jeśli jednak należysz do tych zabieganych osób, uświęć niedzielę dniem świętym dla twojego odpoczynku! Wyłącz budzik, wprowadź telefon w tryb samolotowy i śpij tyle, ile potrzebujesz. Rano zamiast zrywać się z łóżka, rozciągnij się, poczuj swoje ciało, wyraź poranną wdzięczność, poślij intencję na ten dzień. Możesz przesunąć też ubranie się na nieco późniejszą porę. Poranne pidżama party to świetne zwolnienie tempa. Zacznij dzień od medytacji i intuicyjnego tańca, rozśpiewaj się przy przygotowywaniu śniadania i zachwyć się sobą oraz pięknem świata o poranku.

2. Dokończ obowiązki maksymalnie do soboty

Jeśli potrzebujesz posprzątać swój dom, zrobić pranie lub zakupy, przygotować się na wyjazd w tygodniu, lub wyrobić się z zaległymi obowiązkami – wykorzystaj na to sobotę.

Niedziela to czas dla siebie. Domknięcie jednego tygodnia i zaplanowanie nowego. Regeneracja, zamiast dalsza zadaniowość.

3. Święta przestrzeń domu

Jeśli twoja domowa przestrzeń ginie pod stosem przedmiotów, ubrań i mebli, pora to zmienić. Wprowadź harmonię do swojego domu. Im mniej, tym lepiej. Na koniec tygodnia sprawdzaj też ilość nowych śmieci – nie tylko odpadów, ale też niepotrzebnych już rachunków, list zadań, paragonów, zużytych ubrań itp. Postaraj się, aby sypialnia służyła wyłącznie do spania i relaksu, a nie pracy i kłótni. Stwórz też przestrzeń tylko dla siebie.

Pamiętaj również oczyszczać energię domu paleniem białej szałwii lub palo santo.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 sprawdzonych metod usuwania całej negatywnej energii z domu

Źródło: pixabay.com

4. Sanktuarium dla duszy

Stwórz przestrzeń tylko dla siebie, w najbardziej przytulnej przestrzeni domu, dającej  poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej, gdyby mógł to być osobny pokój. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, postaraj się o swój wyjątkowy kącik dla duszy, z dużą dawką promieni słonecznych. Zadbaj o wystrój, o rośliny, o świece i oleje zapachowe. Miej na półce wspierające cię i rozwijające książki, piękny notes do zapisywania myśli. Może twój instrument, sztalugę lub inną formę do twórczej ekspresji. Powieś zdjęcia wnoszące radość do twojego życia, czy motywujący plakat. Przyda się również mata do jogi i dzbanek z pyszną, zdrową, domową lemoniadą. W niedzielę przebywaj jak najwięcej w tej przestrzeni!

5. Planuj grafik z myślą o sobie

Zanim zaplanujesz nowy tydzień obowiązków i spotkań, wpisz w grafik czas dla siebie. Sesje jogi, czas na medytacje, spacer offline, aktywność sportową, może wizytę w salonie SPA, albo wyjście na koncert lub inną, ulubioną formę rozrywki. Zaplanuj też czas na nicnierobienie! Bez odpoczynku i zabawy, nie osiągniesz sukcesu. Przepracowanie i przebodźcowanie to najszybsza droga do wypalenia zawodowego i chorób.

6. Rozpieszczaj swoje zmysły

Kiedy, jak nie w niedzielę, jest idealny czas na rozpieszczanie siebie? Zadbaj o aromaterapię, kolorowe i smaczne posiłki, które naładują cię energią i wzmocnią twój organizm, o koktajle, odpowiednią muzykę, kontakt z naturą. Zapal w domu świece i pochowaj wszystko, co przypomina o nieprzyjemnych obowiązkach. Przygotuj dla siebie słodki deser, który będzie równocześnie zdrowy – na przykład budyń jaglany z owocami i syropem klonowym, na mleku roślinnym. Ubierz się w ubrania w których czujesz się dobrze, komfortowo i ładnie. Zadbaj o siebie, może maseczka lub kawowy peeling całego ciała?

7. Niech niedziela wypełni cię światłem

Większość z nas marzy o harmonijnym życiu w pełni. Jednak na co dzień jest to tylko marzenie, ginące pod górą lodową obowiązków, powinności, codziennych wyborów.

Życie w pełni, to życie w zgodzie ze swoją duszą. To wybieranie aktywności, które wypełniają światłem i miłością. To odwaga do realizowania swoich celów, bez względu na społeczne trendy. Jeśli na razie nie możesz żyć w taki sposób 7 dni w tygodniu, żyj tak w niedzielę. Aż któregoś dnia całe twoje życie stanie się pełne światła, miłości i radości, drogą twej duszy.

8. Zweryfikuj swoje finanse

To idealny moment, aby sprawdzić swoje wydatki, otworzyć się na nowe pomysły zarobkowe, poszukać na spokojnie rozwiązań. Cotygodniowa kontrola i rozplanowanie twoich wydatków pozwolą też uniknąć długów i pomnożyć twój dobrostan. Tylko pamiętaj o wyrażeniu wdzięczności!

9. Odkryj swoje talenty

Czas wolny to dobry moment na poszukiwanie talentów. Próbuj różnych opcji, przypomnij sobie, co sprawiało ci radość w dzieciństwie i obudź swoją kreatywność. A może masz już pasję, tylko nie masz czasu jej rozwijać? Niedziela to dzień dla twoich zainteresowań i pasji!


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: BUDZENIE TALENTÓW – odkryj Talenty i Dary, z którymi przyszedłeś na świat!


10. Rozmawiaj ze sobą

Tego dnia możesz prowadzić pamiętnik i opisywać miniony tydzień. Możesz zadawać sobie pytania i szukać odpowiedzi w sobie. Możesz wrócić do trudnych momentów i uwolnić emocje lub przeanalizować raz jeszcze sytuację i wynieść z niej lekcje. Zapytaj siebie, czy jesteś na właściwej drodze, czy ludzie wokół ciebie są dla ciebie odpowiedni, jak możesz otworzyć się na obfitość i miłość, realizować pragnienia swojej duszy? Pytaj o wszystko, co uznasz za ważne!

11. Zapisz trzy intencje

Ostatni dzień tygodnia to idealny moment na zasianie intencji na nowy tydzień. Wybierz trzy najważniejsze na ten moment. Postaraj się wyjść poza strefę swojego komfortu. Nie ograniczaj się tylko dlatego, że coś w tym momencie wydaje się nieosiągalne. Pozwól sobie na wzrost, ale też zaufaj Wszechświatu!

12. Spędź czas z ludźmi, którzy kochają cię bezwarunkowo

Oczywiście nie musisz cały dzień siedzieć samotnie. Bliskie relacje rozwijają nas, wspierają, uzdrawiają, wypełniają radością, poczuciem sensu i miłością. Spotkaj się z najbliższymi. Porozmawiajcie szczerze na ważne dla was tematy, bez rozpraszaczy technologicznych i chaosu obowiązków. Popatrzcie sobie w oczy, pośmiejcie się, może zróbcie coś razem dla samej przyjemności i dobrej zabawy.

13. Ukochaj siebie

A na koniec najważniejszy krok – ukochaj siebie. Powiedz sobie rano i przed snem “kocham cię, akceptuję cię”, powiedz sobie ”jestem miłością i światłością, zasługuję na bezwarunkową miłość, obfitość to mój naturalny stan, życie mnie wspiera, zawierzam sobie i życiu”. Przytul siebie. Wmasuj naturalny olej w ciało, z miłością i uważnością. Wyobraź sobie jak obmywa cię zielone światło miłości, prosto od nieskończonego źródła.

A może masz inny pomysł? Wybierz to, co najlepsze dla ciebie. Dostosuj niedzielny rytuał pod osobiste preferencje. Zasada jest prosta – to ma być czas dla siebie, wnoszący światło i miłość do twojego życia, bez stresu, obowiązków i nastawienia na zadaniowość.

Baw się dobrze!

Może cię również zainteresować artykuł: Jak przygotować dom na działanie Prawa Przyciągania? 6 wskazówek

Arunika

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram