Niezwykłość samca Omega: co czyni go lepszym od samca Alfa

omega

Większość z nas słyszała o samcach alfa, ale czy wiesz, czym jest samiec omega? Ten typ faceta nie zwraca na siebie uwagi, ale i tak jest niesamowity.

Zwykle, gdy myślimy o gatunku męskim, myślimy o sile, rywalizacji, dominacji i przywództwie. Jednak istnieje wiele rodzajów facetów, którzy nie pasują do tych stereotypów. I z tego powodu nie mówi się o nich zbyt często.

RODZAJE MĘŻCZYZN

Nie wszyscy mężczyźni i nie wszystkie kobiety są takie same, chociaż społeczeństwo chciałoby, abyśmy tak myśleli. Dlatego bardzo ważne jest dla nas wszystkich poznanie różnych niuansów, które czynią ludzi bardziej wyjątkowymi, niezależnie od ich płci. Porozmawiajmy więc o dwóch podstawowych typach mężczyzn przedstawianych i rozróżnianych przez społeczeństwo.

#1 Mężczyzna Alfa

Typowy samiec alfa jest stereotypowym facetem typu „jaskiniowca”. Chce wyróżniać się w tłumie i być tym, na kogo wszyscy zwracają uwagę. Musi być najsilniejszy, najszybszy, najmądrzejszy i ogólnie najlepszy. Krótko mówiąc… konkuruje ze wszystkimi. Pomyśl o stadzie wilków –  „wilk na szczycie” to wzorowy samiec alfa.

Może cię również zainteresowaćartykuł: Energetyka kobiety a energetyka mężczyzny, czyli jak zrównoważyć energię męską i żeńską, by stać się Pełnią

Źródło: pixabay.com

CHARAKTERYSTYKA SAMCA OMEGA

#2 Mężczyzna Omega

W przeciwieństwie do samca alfa, mężczyzna beta unika ryzyka i konfrontacji. W stosunku do alfy może czuć nawet trochę niechęci i niesmaku. Chociaż może wykazywać pewność siebie, odwagę i siłę podobną do samca alfa, to nie ma bezustannej potrzeby demonstrowania tego. Jest usatysfakcjonowany swoją skromnością, nie musi wyróżniać się i konkurować z innymi samcami, by być najlepszy.

Niestety, ludzie w znacznym stopniu czczą mężczyznę alfa. Na przykład, kto jest najlepszym i najpopularniejszym graczem w drużynie piłkarskiej? Rozgrywający? Nie. Jest nim napastnik. Choć to rozgrywający jest mózgiem wszystkich akcji. Wszyscy znają nazwę napastnika, a rozgrywającego już prawdopodobnie nie.

To smutne. I nie chodzi tu tylko o sport, ponieważ samce alfa są w centrum uwagi i ich rola jest gloryfikowana. Ale samiec omega ma również niesamowite cechy. Rzućmy okiem na niektóre z tych cech, które wpływają na wyjątkowość mężczyzny omega.

1. Introwertyczny

Zazwyczaj samiec omega jest mniej lub bardziej introwertyczny. W przeciwieństwie do swojego męskiego odpowiednika alfa, nie musi być królem życia i rozkręcającym każdą imprezę. Nie potrzebuje być w centrum uwagi. W rzeczywistości bycie w tłumie lub osobą, na którą wszyscy zwracają uwagę, wyczerpuje jego energię.

Zamiast tego samiec omega woli być sam przez większość czasu. Energii nabiera w samotności lub w bardzo wąskim gronie najbliższych przyjaciół, najlepiej robiąc to, co jest jego pasją, a nie wśród ludzi próbując na każdym kroku udowadniać, że jest się najlepszym. Po prostu go to nie interesuje.

2. Wyluzowany

Samiec alfa jest ekstrawertyczny, charyzmatyczny i przebojowy. Za to mężczyzna omega jest znacznie bardziej wyluzowany i zrównoważony. Nie unosi się i nie denerwuje za szybko. Pozwala życiu toczyć się własnym tempem, nie próbuje walczyć z każdym pojawiającym się problemem, podchodzi do nich z dystansem i rozwagą. A gdy jest zbyt trudny, by go rozwiązać, po prostu wzrusza ramionami i podąża w inną stronę.3. Delikatny

Ponieważ nie jest tak dominujący i na pozór wypełniony testosteronem, jak samiec alfa, ma tendencję do bycia bardziej łagodnym w związkach. Może to być facet, który znajduje ukojenie w twoich ramionach po ciężkim dniu pracy, albo będzie się z tobą przytulał na kanapie i oglądał twój ulubiony film. Jest łagodny, wrażliwy, a czasem i bardzo romantyczny.

4. Uprzejmy i pomocny

Samiec omega nie jest zajęty próbowaniem popisywania się i bycia „gościem honorowym”, więc jest bardziej skoncentrowany na innych ludziach. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy w życiu, powinnaś poprosić mężczyznę omega.

On ci nie pomoże, ponieważ chce być postrzegany jako bohater, ale raczej dlatego, że jest dobry. Pomoże zarówno starszym kobietom przejść przez ulice, jak i odegra rolę najlepszej niani dla twojego dziecka. Czy to nie słodkie?

5. Empatyczny

Bycie empatycznym oznacza, że ​​osoba potrafi identyfikować się z tym, przez co przechodzi inna osoba. I nie chodzi tutaj o wspólne użalanie się. Zamiast tego samiec omega ma znacznie lepszą zdolność, polegającą na umiejętności lub chociażby szczerej chęci zobaczenia rzeczywistości oczami drugiej osoby. Tej cechy nie posiada zbyt wielu samców alfa.

6. Preferuje głębokie relacje

Samiec omega nie będzie miał mnóstwa przyjaciół. Ponieważ jest zamknięty w sobie i woli spędzać dużo czasu samotnie, prawdopodobnie nie będzie miał długiej listy znajomych na swoich kontach w mediach społecznościowych, jeśli w ogóle na nich jest.

Lubi długie, głębokie rozmowy. Preferuje godnych zaufania, długoletnich przyjaciół, o których wie, że może na nich liczyć.

Może cię również zainteresowaćartykuł: Dwa oblicza miłości – jaką relację chcesz tworzyć?

Źródło: pixabay.com

7. Woli pracę indywidualną

Samiec omega będzie miał przyjaciół i bliskich znajomych, ale lubi pracować sam. Niezależnie od tego, czy chodzi o jego profesję, czy o bardziej osobisty poziom, nie lubi należeć do kliki czy grupy. Skoro nie chce być liderem czy wyróżniać się, po co zawracać sobie głowę przynależnością do grupy?

8. Niezbyt dużo ego

Życie samca alfa w dużej mierze uzależnione jest od tego, jak postrzegają go inni i jest to dla niego kwestia bardzo ważna. Z tego powodu zawsze dąży do wzmocnienia swojego ego. Obejmuje to chwalenie się swoimi osiągnięciami i wszystkim, co z tym związane. Ale samiec omega o to nie dba.

Omega może osiągać takie same rezultaty jak alfa (lub nawet i większe), ale inni ludzie mogą nigdy się o nich nie dowiedzieć. Mężczyzna omega raczej nie będzie chwalić się sukcesami na Facebooku, ani rozpowiadać o nich każdemu, kogo spotka. I może nawet nie powie swoim najbliższym przyjaciołom. Nie potrzebuje rozpoznania ani rozgłosu, by dodać wartości swojemu ego.

Zarówno mężczyzna alfa, jak i omega są sobie równi, a cechy obu są tak samo wartościowe, cenne i przydatne. Żyjemy jednak w czasach i kulturze, która najczęściej wyżej ceni cechy alpha-męskie, umniejszając cechom mężczyzny omega. Szkoda, ponieważ jak widać po wymienionych wyżej cechach, samiec omega może być wspaniałą osobą, z którą można się zaprzyjaźnić lub stworzyć wartościowy związek.

To, że ktoś nie wyróżnia się z tłumu, nie oznacza, że ​​jest mniej ważny lub mniej wartościowy. Samiec omega jest niesamowitym facetem, więc wypatruj go w swoim otoczeniu i wpuść go do swojego życia, a może okaże się bratnią duszą, której szukasz.

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

3 thoughts on “Niezwykłość samca Omega: co czyni go lepszym od samca Alfa


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram