NÓW KSIĘŻYCA 01.04.2022
🍀🌟Odwaga Nowego Życia🌟🍀

Na ten Nów Niebo ścisnęło się w jednej cząstce Zodiaku. 😜 Planety znajdują się kolejno w Wodniku, Rybach i Baranie, do tego znajdziemy dwa orzeszki w Byku i Plutona w Koziorożcu na szarym końcu. Kiedy Niebo układa się w taki ciąg o (prawie) równych odległościach, Znak za Znakiem, dostajemy od Kosmosu wzór na energetyczną płynność, jak w naturalny sposób przeskakiwać kolejne szczeble rzeczywistości. W tym przypadku skupiamy się na energiach ognistych, Baranich początków i przełomów, by już na dobre wyskoczyć z Zimy. 😉

Zapraszamy, celebruj z nami ten szczególny czas – https://www.facebook.com/events/343260497858278

Bez dwóch zdań to czas, by skupić się na sobie, a to przez to, że wszystkie obecne Znaki kierują naszą uwagę na to, jak się ma nasze „ja”. Czego ja pragnę, co jest moje i chcę tego jak najwięcej, a co zostawiam w domenie Przeszłości, jak ja się czuję wśród ludzi, co mogę zmienić, co Nowego chcę zacząć dla siebie. To cudowne połączenie z naturalnymi pływami życia, odpuszczającej Zimy, a zwycięskiej Wiosny, jest jak skok w energetyczny nurt, w którym nabieramy rozpędu i ruszamy nasze sprawy naprzód. Jeśli czuliśmy, że ciągle coś nam blokowało przepływ, szło jak po grudzie, albo jakoś nie mogliśmy się rozkręcić, to teraz jest idealna szansa, by ruszyć z miejsca. Taka energetyczna autostrada. 😉 Ale nie tak szybko.
Najpierw przyjrzyjmy się, kto dołącza do Nowiu – u Barana zamieszali się Merkury i Chiron. Chiron to taki Uzdrowiciel, który pokazuje nam nasze rany, a im bardziej odwracamy od niego wzrok, tym głośniej i boleśniej. Przypomina co ja jeszcze potrzebuję uzdrowić, gdzie jeszcze boli, a potrzebuję się z tym po prostu skonfrontować. Co wymaga Transformacji, bym mógł piąć się wyżej przez życie – zgodnie z Wolą Duszy. Ścisła obecność Chirona w Nowiu mówi, aby zabrać się za swoje traumy i największe strachy w iście Baranim stylu – w bezpośrednim starciu.
Oto nadchodzi lekcja i zarazem sprawdzian dla naszej Asertywności i Odwagi. Boisz się podejmować decyzje? Jak często czujesz się z sobą niepewnie? Kibicujesz sobie, czy strzelasz gole do własnej bramki? Wierzysz w siebie? A może w drugą stronę, za nic w świecie nie pozwolisz, by było inaczej, jak po Twojej myśli? Czy Twoja asertywność nie przeradza się w czystą agresję? Zreflektuj się nad tym, bo Twoje decyzje w czasie Nowiu nadają energię całemu nowemu Cyklowi Księżyca. Merkury na pewno pomoże nam poukładać sobie to wszystko w głowie, a im szybciej tym lepiej. No tak, Baran nie należy do tych cierpliwych. Tu też możemy popracować, nad odrobiną cierpliwości i wyrozumiałości. Mars, władca Barana nadal jest w Wodniku, a za moment zderzy się z Saturnem – ten aspekt do łatwych nie należy, łatwo tu o frustrację, Mars chce pędzić do przodu, zdobywać Świat… a Saturn mówi stop. Oj tak, cierpliwość to wielka cnota. 😉
Ważną rolę w tym Nowiu gra Pluton, który aspektuje Kwinkunksem do Baranków, potęgując moc, presję, determinację i pośpiech… tak, jakby z daleka docierały do nas odgłosy burzy. Jakby zawisły chmury, nam się wydaje, że zaraz coś się stanie i te wszystkie nasze strachy wywali na wierzch. Nawet jeśli, to nie ma czego się bać, bo nic nie dzieje się bez przyczyny. W taki oto sposób dostajemy od Świata szansę na Rozwój i Uzdrowienie Chironowych lekcji o asertywności i Wiary w siebie. Nikt nie obiecał, że będzie nam w tym od początku do końca milutko i przyjemnie. Z reguły Chiron do przyjemnych nie należy, a dodając do niego Plutona, pana głębokiej, ukrytej Mocy… jeśli przez masę czasu uciekałeś przed sobą, a szczególnie przed podejmowaniem własnych decyzji – będzie gorąco.

Nów, jak zawsze, jest wspaniałą okazją na zasianie Nowego i odcięcie się od zeszłego, zużytego. Skoro w tym miesiącu obecność Chirona i Plutona potęguje temat Oczyszczenia, Transformacji i Odwagi – wybierzmy, co zasiejemy w zamian w te miejsce, bo może go być dużo. W tym roku na pewno będziemy zderzali się z echem swoich decyzji, które teraz podejmujemy, także naprawdę nie zalecam przespać tej Wiosny. 😉 Oto Czas, byśmy powstali niczym Baran – Ogniście, w Odwadze i Decyzyjności – naprzeciw wszystkim hałasom w nas i dookoła. Dajmy sobie tędy wspaniały, Nowy początek. Dajmy sobie rozpoznanie, po prostu poczujmy, czego tak naprawdę życzymy sobie samym na cały Rok.
Powoli zbliża się wspaniałe wydarzenie, którego przedsmak możemy odczuwać już teraz – koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach – szczegóły wkrótce.

kulminacja Nowiu o 08:23 dla Warszawy.

Powodzenia!!!

Agata Pituła
Astrologika
kontakt:
ap.astrologika@gmail.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram