5 prostych rytuałów na pierwszy nów księżyca w roku

nów księżyca

Czas nowiu, jak sama nazwa wskazuje, to czas, kiedy księżyc jest zupełnie nowy. Zarówno w astrologii  jak i symbolicznie, nów księżyca to nowe narodziny marzeń, idei, wizji, nowej mądrości i odwagi. Czas od nowiu do pełni księżyca to czas wzrastania. W rolnictwie biodynamicznym to czas siewu. Podczas nowiu bywamy bardziej introwertyczni, niekiedy bardziej niż zazwyczaj zmęczeni czy wręcz rozbici. Nów to świetny czas na zasianie swoich intencji, planów, marzeń, kreowanie i wizualizowanie.

JAK MOŻEMY TO ZROBIĆ?

  1. Oczyszczenie, stworzenie własnej bezpiecznej przestrzeni

Zanim wypowiemy swoje intencje warto oczyścić naszą przestrzeń, poprzez sprzątanie, a potem oczyszczenie mieszkania np. białą szałwią, palo santo (do kupienia tutaj)

  1. Wprowadzenie się w spokojny, pozytywny nastrój

Bez względu na to, gdzie jesteś, gdzie i jak żyjesz, w jakim domu przebywasz, czy masz dom i co to słowo dla ciebie znaczy, najważniejszy dom masz w sobie. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów. Z każdym wydechem wypuść to, co ci nie służy, czego już nie chcesz w swoim domu – w sobie. Nie wszystko dzieje się od razu, ale to, na co każdy zawsze ma wpływ, to własny nastrój.

  1. Medytacja

Wycisz się. Możesz włączyć ulubioną mantrę lub inną muzykę, która rezonuje z tobą i twoimi intencjami. Zadaj pytanie o swoje głębokie pragnienia. Jest to ważny moment, zwłaszcza, kiedy nie mamy jasności, co do tego, czego pragniemy. Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji i pobądź na chwilę ze sobą. Poobserwuj swój oddech i poobserwuj to, co do ciebie przychodzi. O czym marzysz? Za czym tęsknisz? Czego pragnie twoja dusza? Co sprawia, że czujesz się naprawdę żywym człowiekiem o mocno bijącym sercu?

  1. Praktykowanie wdzięczności

Wyraź wdzięczność za wszystko, co jest, za życie, za tą chwilę, w której przebywasz. Wyobraź sobie, że twoje pragnienia się zrealizowały. Magiczny sekret kreacji to poczucie wdzięczności za to wszystko, czego chcesz i czego pragniesz.

  1. Wypowiadanie na głos swoich intencji, wizualizowanie swoich celów

Zapisz swoje intencje, marzenia, plany. Jeśli wolisz to powiedzieć, możesz sobie to nagrać np. w telefonie. Chodzi o to, żeby wypowiedzieć je na głos, żeby nie skrywać ich w sobie, a dać im dojść do głosu, czy to w formie pisemnej, czy ustnej. Zapal świecę w intencji realizacji tych celów, pomódl się. Przypominaj sobie o swoich celach i wytrwale pracuj nad nimi.

Nów księżyca to nowy początek, a warto zacząć ze świeżą energią. Każdy nów, w zależności od tego, w jakim znaku zodiaku jest księżyc, będzie też nieco inny, i może chcieć zwrócić naszą uwagę na coś innego. Np. aktualny nów w Koziorożcu, zwłaszcza, że to pierwszy nów w tym roku, sprzyja przyjrzeniu się naszym intencjom na najbliższy rok.

Życie jest cyklem, procesem i tak jak czas nowiu jest czasem siewu, pełnia jest czasem zbioru. Warto pamiętać, że większość plonów potrzebuje kilka cykli żeby wyrosnąć, tak i w życiu, realizacja intencji nie dzieje się od razu.

Przeczytaj również: Pierwszy nów 2018 roku – co warto zrobić w tym czasie?

Ewelina Wójcik

 

Źródła:
moonsetstory.blogspot.com
agnieszkamaciag.pl/w-jaki-sposob-dobrze-wykorzystac-energie-nowiu-ksiezyca/
Zdjęcie: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *