Pierwszy Nów w 2019 roku oraz Mapa Marzeń pełna Mocy

Pierwszy Nów w roku 2019 przypada 6 stycznia i jest w Koziorożcu. Dodatkowo zgra się z częściowym zaćmieniem Słońca i oczywiście początkiem nowego roku. Co to wszystko dla nas oznacza oraz jak najlepiej wykorzystać ten czas?

Nów w Koziorożcu

Wraz z tym nowiem żegnamy definitywnie 2018 rok i ustalamy nowe cele na rok 2019. Energia tego zjawiska sprzyja zwłaszcza związkom i miłości. Jeśli już jesteś w relacji, warto wykonać wspólnie jakieś ciekawe aktywności. Podstawą jest po prostu wspólnie spędzony czas, wykorzystany kreatywnie lub relaksacyjnie, w zależności od twoich potrzeb. Jeśli jesteś singlem/singielką, to idealny moment na posłanie intencji o tym, jak ma wyglądać twój wymarzony związek. Energia tego nowiu sprzyja też dalekosiężnym celom, które dzięki samodyscyplinie i upływowi czasu możemy osiągnąć. To moment szczerości ze samym sobą – uczciwie powiedz sobie, czego pragniesz. Jakie są twoje cele na 2019 rok? Jak widzisz swoją przyszłość zawodową? W jakie projekty i aktywności chcesz angażować swoją energię w tym nowym roku?

Najsilniej moc tego nowiu odczują następujące znaki: Koziorożec, Waga, Rak i Baran. Wszyscy jednak pozostaniemy pod wpływem tej energii i to wyjątkowo długo, bo aż do połowy roku. Najsilniejsze oddziaływanie będzie miał przez najbliższe kilka tygodni, a idealny czas, by zasiać odpowiednie intencje to okres trzech dni przed i trzech dni po dacie nowiu.

Z jakimi pomocami warto pracować podczas Nowiu w Koziorożcu?

Warto pracować ze wszystkim, co wiążę się z energią znaku Koziorożca. Zaleca się kamienie typu bursztyn, onyks, jaspis, kamień księżycowy. Wskazane olejki eteryczne to eukaliptus, drzewo sandałowe, drzewo herbaciane, paczula. Kolory związane z ziemią – brązy i szarości. Wszystkie te pomoce wpłyną na stabilność, harmonię i zwiększą moc intencji, z którymi pracujemy.

Styczniowe, częściowe zaćmienie Słońca

Nów pokryje się z częściowym zaćmieniem Słońca, nastąpi ono dokładnie 6 stycznia, o godzinie 2:41. Towarzyszyć im będą Saturn i Pluton. Saturn może wywołać w nas uczucie zmęczenia i osłabienia, jak i poczucia narzuconej dyscypliny oraz rygoru. To ciemna strona tego zaćmienia, jednak nie musisz jej wcale pozwolić na siebie wpłynąć. Na szczęście dołączy też Uran, który sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe do osiągnięcia. Dodatkowo towarzyszy temu zaćmieniu gwiazda Wega – wniesie ona optymizm i kreatywność. W chwilach zwątpienia skup się na uczuciach miłości i światłości w sobie. Odnajdziesz wówczas sprawczą siłę i radość. To naprawdę bardzo sprzyjający czas! Pozwól sobie na kreatywne flow. To idealny moment dla muzyków, artystów, pisarzy i wszelkich innych, twórczych osób. Koniecznie skorzystaj z tej weny i stwórz coś wspaniałego, prowadzony natchnieniem gwiazdy Wega.

Zaćmienia Słońca oznaczają dla nas koniec jednego cyklu i początek nowego. Stąd zasiane w tym czasie intencje mają wsparcie tej energii. Uważaj na to, o czym myślisz! To moment, kiedy rozpoczęte projekty, transformacje i idee mogą mieć długotrwały skutek. Możesz poczuć również głębszy wgląd i realistycznie spojrzeć na przeszkody w drodze do celu, jednocześnie zachowując w tym wszystkim optymizm i sprawczość, co pozwoli ci przekuć marzenia w cele do osiągnięcia. To również świetna pora na grupowe aktywności typu joga lub medytacje. Przyniosą one inspirujące wglądy i satysfakcję. To jednak nie koniec pozytywów. To właśnie w tym miesiącu warto też zacząć nowy biznes. Może okazać się on sukcesem lub w przyszłości z małego biznesu/projektu, przerodzić się w coś dużego i opłacalnego finansowo. Nic, tylko znaleźć czas dla siebie i kreować!

Mapa Marzeń i kreacja na Nowy Rok

To właśnie podczas najbliższych dni jest najlepszy moment na stworzenie Mapy Marzeń. To twoja wizualna afirmacja, wspomagająca twoją intencję na najbliższy rok. Wykorzystaj różne symbole i obrazy. Obudź swoją kreatywność, wykorzystując energię gwiazdy Wega.

Źródło: pixabay.com

Od czego zacząć?

  • Wprowadź się w dobry nastrój! Zapal świece. Użyj, któregoś ze wskazanych olejków eterycznych. Włącz pozytywną lub relaksującą cię muzykę. Zjedz zdrowy, domowy, smaczny posiłek.
  • Możesz również zacząć od tańca lub kolorowania mandali. Albo śpiewania lub muzykowania. Po prostu zrób coś kreatywnego, aby wyzwolić jak najwięcej tej energii.
  • Zastanów się nad swoimi celami i precyzyjnie je określ.
  • Przejdź do kreatywnej zabawy i stwórz swoją niepowtarzalną mapę marzeń. To, czego użyjesz, zależy już od ciebie. Twoje wewnętrzne dziecko powinno być zadowolone z tej przygody! Ja tylko podpowiem ci ogólne zasady. Najbardziej popularny sposób tworzenia mapy marzeń jest na planie siatki Bagua, wywodzącej się z Feng Shui. Dzielisz kartkę na siatkę dziewięciu kwadratów i kierujesz się według wzoru: Górna siatka, zaczynając od lewej strony: bogactwo i obfitość; sława i reputacja; partnerstwo i związki. Środkowa siatka, zaczynając od lewej strony: rodzina; zdrowie i harmonia; dzieci i kreatywność. Dolna siatka, zaczynając od lewej strony: wiedza i kontemplacja; kariera i droga życiowa; przyjaciele/podróże/filantropia.
  • Zapełnij każdy obszar swoimi marzeniami – rysuj, wklejaj zdjęcia, twórz symbole, doczepiaj dodatkowe elementy – wszystko, co będzie odzwierciedlać i co będzie przypominać ci o twoim marzeniu.

Rysując, wklejając zdjęcia, tworząc symbole upewnij się, że wyrażają dokładnie to, czego pragniesz. Przykładowo wklejając zdjęcie pary, zwróć uwagę na mowę ich ciała, wyraz ich twarzy, czynność, którą wykonują. Chcąc zdrowia lub zgrabnej sylwetki wklej osobę o podobnej urodzie do ciebie. Wykonując wszystkie czynności zachowaj radość i lekkość dziecka. Mierz wysoko, to przecież pragnienia twojej duszy. Nie osądzaj się, że może ci nie wyjść. To nie czas dla wewnętrznego krytyka. Myśl też dalekosiężnie. To twoje cele na cały rok, nie tylko na najbliższy miesiąc. Oczywiście po stworzeniu mapy marzeń warto przejść do kolejnego kroku – ustalić drogę do osiągnięcia swoich celów. Samą mapę koniecznie zawieś w widocznym dla siebie miejscu. Patrz na nią codziennie. Wyobrażaj sobie, jak to jest mieć już to wszystko. Poczuj już tę radość, miłość, zdrowie, wdzięczność, obfitość. Nastrajaj się pozytywnie i z tego pola wykonuj kolejne kroki, które przybliżą cię do celu.

Sprawdź również artykuły:

– Co w kosmosie piszczy? Tranzyty planet w 2019 roku (WAŻNE)

– Numerologia roku 2019 – czego możemy się spodziewać w nowym roku?

Arunika

***

ZAPLANUJ ROK 2019 W ENERGIACH RAZEM Z AKADEMIĄ DUCHA

Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają cię do wzięcia udziału w niezwykłych warsztatach:

 WEBINAR – ROK 2019 w Energiach *** Mapa Marzeń ***

Na warsztatach będziemy się uczyć między innymi jak odnaleźć ścieżkę swojej Duszy i nią podążać, jak inwestować i wykorzystywać swoją energię, by osiągnąć w życiu sukces, jak komunikować się z Aniołami i wiele więcej… Nie może cię zabraknąć. Uczyńmy rok 2019 rokiem wysokich energii i wspaniałych osiągnięć!

Webinar będzie nagrywany. Nawet jeśli nie możesz być z nami na żywo, webinar będziesz mógł obejrzeć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie… 

mapa marzeń

Źródła:
astrobutterfly.com/2019/01/01/astrology-of-january-2019-a-new-beginning/
moonsetstory.blogspot.com/
yourtango.com/experts/sheri-brown/when-is-the-new-moon-how-january-2019-partial-solar-eclipse-lunar-energy-in-capricorn-affect-zodiac-signs-horoscopes-astrology
jakrzucicwszystkoiwyjechacnabali.pl/czytelnia/mapa-marzen-jak-zrobic/
yourtango.com/experts/DeborahRoth/when-is-the-january-2019-new-moon-in-capricorn-how-lunar-energy-partial-solar-eclipse-affects-zodiac-signs-love-horoscopes-astrology

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *