Nów w Rybach (zaćmienie Słońca) – 26 lutego 2017

Nów w Rybach

Nów w Rybach, będący też zaćmieniem Słońca, to czas głęboko wizyjny i sprzyjający introspekcji. Ryby to między innymi emocje zbiorowej świadomości. Nie mamy tu już do czynienia tylko z indywidualną pulą energii żywiołu wody, a z oceanem łączącym wszystkie jednostki na poziomie wiary.

Dzisiejszy nów dodatkowo intensyfikuje koniunkcja z Neptunem, który w nowoczesnej astrologii uznawany jest za władcę Ryb. Oznacza to, że mamy do czynienia z dość ekstremalną manifestacją wpływu tego znaku na aurę dnia. Neptun eskaluje w nas idealistyczne spojrzenie na świat, dostrzeganie magii w każdym człowieku. Podnosi również zdolność dostrajania się do energii subtelnych i postrzeganie pozazmysłowe.

Obecna faza Księżyca sama w sobie obniża nieco witalność, zaś energia zodiakalna działa wręcz nasennie. Lepiej jest więc uwzględnić odpoczynek w planie dnia.

Koniunkcja Urana z Marsem w Baranie, dodatkowo spolaryzowana opozycją Jowisza sugeruje, że możemy być skłonni do irracjonalnych zachowań, szybkich, nieprzemyślanych reakcji. Jest to układ sprzyjający wypadkom – zarówno tym samochodowym, jak i takim z użyciem prądu. Biorąc pod uwagę senność Ryb i nowiu, lepiej jest ograniczyć ryzykowne aktywności. Czas ten idealnie nadaje się do uprawiania medytacji, świadomego śnienia czy OOBE, zaś połączenie Mars-Uran lepiej wykorzystać bardziej mentalnie – jako trampolinę do świadomości tego, jakich nowych doświadczeń sobie życzymy.

Więcej artykułów z dziedziny astrologii znajdziesz TUTAJ.

Joanna Mielcarek

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram