NOWE SPOJRZENIE ŁUKASZA – CZ. IX

Cykl pt. „Nowe Spojrzenie Łukasza” składa się z dziewięciu części. Każda z nich jest egzystencjalną i metafizyczną podróżą autora w poszukiwaniu sensu…

CZĘŚĆ IX – CISZA

CISZA – to w niej możemy doświadczyć całego siebie. Jest miejsce, nazywam je punktem zaciszenia, w którym doświadczam pełni istnienia mi dostępnej — i Ty również, choć może nazywasz je inaczej. W tej atmosferze wypełnionej ciszą, w której czuję, słyszę, smakuję i odczuwam, pozostałymi setkami zmysłów, tylko siebie jestem pełnią, zaufaniem i obfitością. Znajdź swój punkt zaciszenia. Co dzień znajdź go na nowo.

Z ciszy bierze się wszystko i do ciszy wraca. Wszystko jest dźwiękiem, częstotliwością, wibracją, tonem. Cisza z całą pewnością również. Nie chcę się tu zagłębiać w ontologiczne dywagacje, co było, czy choćby mogło być pierwsze − bowiem każda odpowiedź znajdzie się w zbiorze rozpoczynającym się w nicości, a kończy na wszystkim. Cisza zaś daje temu wszystkiemu zaistnieć, bowiem jest ona dla mnie tą przestrzenią pomiędzy. Ruch, bezruch, zatrzymanie. Dźwięk, brak dźwięku i cisza.

Te różnice pozwalają nam na odszukanie punktu odniesienia, nadanie znaczenia, a więc i przyswojenie sobie treści; pozwalają na rozróżnienie, znalezienie tego między aby móc porównać i zrozumieć, doświadczyć i poczuć. W chaosie, abstrakcji i nieustannym ruchu poszukiwania punktu zaciszenia są na wagę… samoświadomości.
Chwila ciszy jest zawsze przy mnie, często we mnie, a zawsze… w ciszy. Polecam!

Łukasz Nowak
www.nowespojrzenie.pl

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram