Co cię czeka na początku przyszłego roku? Numerologia miesięcy, cz. II

Rozpoczęcie roku kalendarzowego to dla wszystkich duże przeżycie. Wraz z kolejny rokiem zaczynamy od nowa – startujemy ze świeżą, jeszcze pachnącą listą celów, z nadzieją na zupełnie nowe życie. Z punktu widzenia numerologii, pierwszy kwartał roku to porządki po jesiennych zbiorach i przygotowanie się na nadejście wiosny. Rok 2018* świętowaliśmy symbolicznie wraz z wrześniowym nowiem, ale mimo to, od stycznia bierzemy na siebie odpowiedzialność za zmiany w życiu, które kojarzą nam się nierozłącznie ze zmianą daty.

*W numerologii, kolejny rok liczymy od wrześniowego nowiu.

Pierwsza część numerologii miesięcy:  CO CZEKA NA CIEBIE W IV KWARTALE ROKU? NUMEROLOGIA MIESIĘCY – CZĘŚĆ I

Czym charakteryzuje się pierwszy kwartał roku kalendarzowego? Jakie działania najlepiej podjąć, a z czym się wstrzymać?

 

I KWARTAŁ ROKU – od Stycznia do Marca

Początek roku kalendarzowego to rozliczenie ostatnich trzech miesięcy i przygotowanie się do kolejnych. Czas, w którym sprzątamy po ostatnich, jesienno zimowych tygodniach.

numerologia miesięcy

01/1 STYCZEŃ

Czas samookreślenia się. Sylwester i rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego sprzyja otwarciu nowej, czystej karty. W związku z tym zupełnie naturalnie zaczynamy nowy początek. Przewracamy kartkę w naszej księdze życia i zaczynamy od nowa. To też czas podsumowania jesiennych planów i rozliczania się z samym sobą. Nadejście zimy ułatwia skupienie się na sobie i na poczuciu budowania wspólnoty. Dbaj o własną przestrzeń, ale też pielęgnuj kontakty międzyludzkie. Styczeń to miesiąc samodzielności i indywidualizmu – nie popadajmy jednak w skrajność i zróbmy w swoim życiu trochę miejsca dla bliskich. Inspiruj się i bądź inspiracją. Bądź autentyczny i szczery – im więcej dasz z siebie, tym bardziej ludzie w twoim otoczeniu będą się odkrywać. W tym miesiącu troszcz się o ciało i ducha, oraz o wszystkich tych, których kochasz. Twoim celem powinno być dobre samopoczucie.

Liczba miesiąca pozwala być inspiracją i inspirować się. Pomaga też uzupełnić pokłady cierpliwości, zrozumienia, życzliwości i empatii. Wpływa pozytywnie na moc twórczą i spełnienie się w kierunku artystycznym. Jedynka to samodzielność i działanie solo – dlatego zadbaj o siebie i swoje otoczenie, aby na kolejne miesiące przygotować się do zmagań z codziennością. Uwierz w siebie, zaufaj intuicji i podejmuj decyzję z myślą o swoim samopoczuciu.

 

02/2 LUTY

Tuż obok listopada, luty jest najbardziej duchowym miesiącem w roku. To wtedy najbardziej wyostrza się intuicja, a zaglądanie w głąb siebie przynosi najszybsze efekty. Ten miesiąc jest wspierany przez Prawo Przyciągania, dlatego planuj, twórz intencje, wizualizuj i pozwól na to, aby Wszechświat Ci odpowiedział. Staraj się zakotwiczyć w Tu i Teraz, bo zbyt szerokie wybieganie w przyszłość zaburza działanie Prawa Przyciągania oraz sprawia, że nie czerpiesz satysfakcji ze swojego życia. W tym miesiąc wyjątkowo wyraźnie zauważysz, że to, co dajesz samemu sobie, to jest dokładnie to, co dostajesz od innych. Miej do siebie szacunek, zagospodaruj swoją przestrzeń. Szukaj nowych wyzwań, nastaw się na nowe bodźce – wybieraj wszystko to, co dla Ciebie najlepsze: od pożywienia, przez rzeczy aż po relacje międzyludzkie. Bądź spontaniczny i pozwól sobie poczuć adrenalinę.

W tym miesiącu, dwójka pomaga dotrzeć do wizji. Oczyszcza intuicję, wyostrza prawdziwe pragnienia i pcha Cię w kierunku spełniania marzeń. To też liczba, która uwielbia spontaniczne decyzje, zdecydowanie, oraz dobry humor. Stawia na optymizm i dobre samopoczucie, dlatego nie oszczędzaj sobie dobra i po prostu je sobie daj.

 

03/3 MARZEC 

Marzec to miesiąc kreatywności, inicjatywy oraz samorealizacji. Wiosenne przebudzenie daje nam zastrzyk energii i dobrego samopoczucia. To idealny czas aby załagodzić konflikty, zagłębić się w siebie, wybaczyć oraz przypomnieć sobie jakie wartości są dla nas w życiu najważniejsze. Marzec wspiera poszukiwania duchowe i jest odbiciem lustrzanym grudnia – czy okres Bożego Narodzenia nie przyćmił tego, co jest dla Ciebie najważniejsze – Ty sam? Skup się na osobistych projektach, które czekają na “odpowiedni czas”. Już bardziej odpowiedni nie będzie! Twórz zadowolenie, radość i miłość, poczuj w sobie szczęście i sukces.

Trójka wprowadza równowagę emocjonalną i zmusza do tego, aby zająć się długo odkładanymi sprawami. Pobudza kreatywność, daje pole do wykazywania inicjatywy, wspiera aktywność umysłową. w marcu łatwiej wcielać pomysły w życie i kierować się sercem, czyli iść za tym, co jest dla nas najważniejsze.

 

 

Nadine Lu

 

Tekst powstał we wsparciu: Vademecum numerologii, Znaczenie liczb w Twoim życiu, Editha Wust i Sabine Schieferle, 2014 r.

Zdjęcia: https://www.gratisography.co

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram