Czego się można spodziewać latem? Numerologia miesięcy – część IV

lato

Zaczynając od lipca, kiedy świat na dobre budzi się do życia i daje z siebie wszystko to, co najlepsze, zaczyna się kolejny kwartał roku – czas, kiedy nie tylko natura bierze dla siebie, ale i daje od siebie jak najwięcej. Lato to też idealny moment, aby człowiek postępował zgodnie z harmonijnym cyklami, korzystał z życia oraz rozwijał się w najpiękniejszy sposób.

Czym charakteryzuje się trzeci kwartał roku kalendarzowego? Jakie działania najlepiej podjąć latem, a z czym się lepiej wstrzymać? Lato to najlepszy czas aby rozwijać skrzydła.

Sprawdź, na co jest najlepszy czas właśnie TERAZ.

III KWARTAŁ ROKU – od Lipca do Września

07/7 LIPIEC

Liczba 7, która przewodzi tym miesiącem, jest szczególnie wyróżniona do tego, aby przyjrzeć się metafizyce. Liczba ta zachęca do zintegrowania duchowości z codziennością – szczególnie latem łatwiej przychodzi nam łączenie planu materii z planem duchowym. W tym czasie dobrze jest zrobić podsumowanie ostatnich miesięcy i sprawdzić czy pierwsza połowa roku była satysfakcjonująca – jeśli nie, to dobry moment na zmianę kursu. Każda porażka, każdy kryzys i każde doświadczenie to lekcja, po której możemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Lipiec to też dobry czas na odtruwanie ciała – post, soki, dieta warzywna, większa dawka ruchu. Kontakt z naturą to świetny pomysł – wskazane są prace na świeżym powietrzu w ogrodzie.

Źródło: unsplash.com

W tym miesiącu liczba Siedem pokazuje, że można się uczyć ze wszystkiego i czerpać życiowe lekcje z najmniejszych drobiazgów. Siódemka pokazuje, że należy dziękować, być wdzięcznym i cieszyć się każdą lekcją. To także wsparcie w pokazywaniu prawdziwych uczuć, w tym także smutku. Moc 7 otwiera na nowe metody uzdrawiania i leczenia, wspiera rozwój duchowy oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. To również pomoc w odnalezieniu siebie podczas praktyk medytacyjnych.

Przeczytaj także artykuł: Wdzięczność za niechciane. Dziękuj za ból – on cię kształtuje

08/8 SIERPIEŃ

Miesiąc sprawiedliwości, partnerstwa, równowagi. To także miesiąc rozstań – umożliwia przyjrzenie się wszelkiego typu związkom na każdej płaszczyźnie i zakończenie tych, które nie rokują na przyszłość. Sierpień, pod wpływem Ósemki umożliwia nam zajmowanie się wszystkimi płaszczyznami życia. To najlepszy moment na uporządkowanie finansów, kierowanie się sercem w kontaktach międzyludzkich, a także w biznesie. Sierpień pomaga w uczeniu się siebie, w utrzymywaniu szacunku do samego siebie i akceptowaniu swoich wad. To czas, kiedy powinniśmy znaleźć równowagę między życiem prywatnym a pracą (tak zwany work-life-balance), oraz w kierowaniu się sercem i rozumem. Zwracaj uwagę na siebie samego, zacieśniaj więzi, zrób coś dla siebie. Nie zapomnij o swoim ciele – dbaj o nie i pielęgnuj.

Ósemka wspiera pielęgnowanie związków międzyludzkich, wyostrza uważność wobec siebie i innych. Liczba 8 otwiera serca i pomaga wpuścić do siebie miłość i akceptację. W tym czasie warto odsunąć od siebie osądy i skupić się na obiektywnym postrzeganiu świata.

Przeczytaj także artykuł: Jak zacząć czerpać radość z życia – praktyka uważności

Źródło: pixabay.com

09/9 WRZESIEŃ

We wrześniu możemy spodziewać się dynamiki, elastyczności, przemiany, nawiązywania nowych kontaktów. To również czas na odnowę, nowe początki i transformacje. W tym czasie warto wykorzystać dla swoich korzyści znajomości i (często ukryte) zdolności. To pozwala na odkrycie nowych możliwości, takich, których do tej pory nie zauważyliśmy. To czas otwierania nowych drzwi i okien, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

We wrześniu dobrze jest się skupić na uczuciach, zarówno do samego siebie jak i innych. Na pierwszy plan wybija się etyka i moralność. Podążanie za głosem serca, ale bez szkody dla innych, działanie z miłością i szczerością. Obserwacja, zamiast osądzania. Czerpanie spokoju i równowagi z przyrody.

Liczba 9 wspiera bezwarunkową miłość, pokazuje jak zachowywać umiar w każdej kategorii życia. Pokazuje jak rozwiązywać konflikty w sposób harmonijny i przyjazny. To także otwarcie się na świat i jego możliwości. Dziewiątka uświadamia w tym, że każdy człowiek nosi swoje przeznaczenie i realizuje plan swojej duszy oraz dostaje do tego wszystkie możliwe narzędzia i okoliczności.

Obejrzyj film: Miłość – otwórz się na najpiękniejsze uczucie świata

Nadine Lu

 

Tekst powstał we wsparciu: Vademecum numerologii, Znaczenie liczb w Twoim życiu, Editha  Wust i Sabine Schieferle, 2014 r.

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram