O czym jest Tarot i jak przy pomocy kart stać się autorem własnego Życia

Tarot

Tarot jest sztuką, która poprzez system symboli pomaga człowiekowi poznać głębię swojego świata wewnętrznego, przewidzieć prawdopodobieństwo pewnych wydarzeń, a nawet zrozumieć powody nadejścia tych wydarzeń oraz ich sens.

Mimo ogromnych, niezaprzeczalnych zalet, z Tarotem łączy się szereg mitów i przesądów, które odpychają lub wzbudzają lęk u zainteresowanych.

Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie: co tak naprawdę wzbudza strach przed Tarotem?

Przede wszystkim boimy się tego, czego nie rozumiemy. Ludzie nie potrafią zrozumieć w jaki sposób obca osoba układając karty o “dziwnych obrazkach” potrafi zeskanować ich życie i opowiedzieć historię tego życia, czasami bardziej szczegółowo niż ktoś, kto sam uczestniczył w określonych wydarzeniach. Trudny do pojęcia jest mechanizm w jaki sposób tarocista otrzymuje informacje, niepokój wzbudza charakter energii stojącej za kartami – czy jest to dobra energia czy zła. Niektórzy wręcz boją się magicznego, niekorzystnego wpływu samego kontaktu z kartami Tarota.

Większość tych, którzy mają do czynienia z Tarotem po raz pierwszy, czują się bezbronni w kontakcie z nieznanym. Mają wrażenie, że wszystkie ich głęboko skrywane, czasem wstydliwe (ich zdaniem) tajemnice, wyjdą na jaw. Budzi się podświadomy strach przed zdemaskowaniem, oceną i osądem.

Istnieje mit że każda wróżba nas programuje. Warto wspomnieć, że większość ludzi żyje zgodnie z wzorcami zapisanymi w naszych głowach i ciałach. To właśnie te wzorce określa się jako programy. Wiele programów, które zostały nam zainstalowane, bardzo często bez naszej wiedzy, a tym bardziej zgody sprawia, że odbieramy nasze życie jako ciężkie i pełne rozczarowań. Tarot to są podpowiedzi, które mogą prowadzić do uwolnienia się od tych szkodliwych uwarunkowań i uczynienie naszego życia bardziej świadomym i satysfakcjonującym. Należy przy tym pamiętać, że decyzja dotycząca tego czy chcemy skorzystać z pomocy Tarota należy zawsze do nas.  ⠀

Osoby świadome zwracają się do Tarota, by dowiedzieć się jakie mają potencjały i możliwości, lub jakie przeszkody leżą na linii ich życia i co można zrobić aby poradzić sobie z przeciwnościami.

Istnieje kategoria osób, które boją się otrzymać negatywną przepowiednię. Nie zawsze chodzi o przepowiednię taką jak choroba, kłopoty finansowe etc. Czasami za negatywną przepowiednię uznawana jest informacja niewygodna lub po prostu inna niż się oczekiwało.

Pierwszym i najważniejszym prawidłem w sztuce Tarota, które należy zrozumieć jest zasada, że Tarot nie jest tylko narzędziem wróżbiarskim. Tarot jest przede wszystkim głębokim i bardzo rozbudowanym systemem, dzięki któremu możemy diagnozować sytuacje życiowe ale również dzięki Tarotowi możemy niekorzystne sytuacje korygować a nawet napisać własny scenariusz swojego życia.

Źródło: pixabay.com

Czy da się przepowiadać przyszłość za pomocą Tarota?

Tak, lecz jest to tylko jedna z wielu możliwości jakie daje Tarot oraz, co ważniejsze – jest to tylko jeden z możliwych wariantów przyszłości, albowiem przyszłość determinuje się w każdym momencie teraźniejszości. Posługiwanie się Tarotem jedynie jako narzędziem do przepowiadania przyszłości (wróżenia) jest według mnie przykładem użycia Tarota w sposób wyjątkowo płytki. To tak jakbyśmy Rolls Royce’em jeździli tylko po zakupy do hipermarketu.

To zrozumiałe, że typowo ludzka cecha jaką jest ciekawość i chęć dowiedzenia się co nas czeka w przyszłości jest bardzo naturalną skłonnością. Właśnie w tym celu ludzie zwracają się do różnych specjalistów od ezoteryki. Każdy taki specjalista ma własną metodę pracy oraz filozofię zwaną kolokwialnie “podejściem”, które między innymi odróżnia tarocistę od wróżki.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację.

Kobieta z problemami rodzinnymi przychodzi do wróżki w intencji dowiedzenia się jaka czeka ją przyszłość. Po odczytaniu rozkładu kart, wróżka stwierdza, że faktycznie, nie jest wesoło: z mężem wspólnego języka brak, jest wielkie prawdopodobieństwo romansu na boku. Dużo łez, stresu i rozczarowania. A w perspektywie – rozwód.

Co się dzieje z kobietą która otrzymuje taką wróżbę?

Przede wszystkim jest ona zaskoczona a jednocześnie przestraszona trafnością okoliczności, które zostały wyczytane z kart przez wróżkę, ponieważ te okoliczności doskonale pokrywają się z jej rzeczywistością. Kobieta popada w załamanie. Zamyka się jeszcze bardziej przed mężem, izoluje się od świata. Uznaje, iż widocznie miłość nie jest jej pisana i często z głębokim poczuciem niesprawiedliwości w sercu pozwala na to, by ten rozwód się wydarzył a często przez swoją postawę nawet doprowadza do przyspieszenia przykrych wydarzeń.

Trzymając się porównań ze świata motoryzacji – kierowca któremu zdiagnozowano usterkę w jego ukochanym samochodzie, chce wiedzieć raczej jakie są możliwości naprawy. Niemądre jest fatalistyczne oczekiwanie na awarię i ewentualny wypadek, ze wszystkimi jego niekorzystnymi następstwami. Należy raczej w porę przeciwdziałać i usunąć usterkę a najlepiej zadbać o serwis samochodu tak, by zminimalizować możliwość awarii w przyszłości. Tak samo jest z Tarotem. Nie wystarczy powiedzieć człowiekowi jak wygląda sytuacja i zostawić przestraszonego klienta bez żadnej recepty na rozwiązanie problemu. Tarocista udziela informacji jakie są drogi wyjścia z niekorzystnej sytuacji, a nawet więcej – co należy zrobić, aby doprowadzić do zmiany i osiągnięcia sytuacji korzystnej i pożądanej.

Nasze życie jest jak mapa i pracując z Tarotem sprawdzamy wszystkie drogi i ścieżki, którymi można wyjść z każdej konkretnej sytuacji. Wróżka takich ścieżek nie widzi i nie miejmy za to pretensji do wróżek.

Wyobraźmy sobie, że ta sama, wyżej wspomniana kobieta, przychodzi w trudnej sytuacji życiowej do tarocisty. W tym przypadku diagnozowanie sytuacji będzie dużo głębsze i różnokierunkowe. Tarocista przede wszystkim sprawdzi jakie są przyczyny zaistnienia konkretnej sytuacji, konfliktu, nieporozumienia, błędu. Tarocista odpowie na pytanie jakie wydarzenia, emocje i działania lub ich brak doprowadziły do tego. Zobaczy również czy rozstanie z mężem faktycznie byłoby dla klientki niekorzystne i jakie są potencjały każdej z możliwych decyzji na przestrzeni dłuższego okresu życia. Przedstawiając taką szeroką panoramę możliwych rozwiązań, tarocista zapyta klientkę jakie są jej pragnienia i wybory, albowiem każdy człowiek jest całym wszechświatem i należy respektować prawo każdej duszy do realizacji jej celów i kroczenia własną, oryginalną drogą.  ⠀

Tarocista zawsze powinien podkreślać, że na linii naszego życia są prawdopodobieństwa, określone opcje oraz, że jest ich wiele. Najważniejsze jest to, że korzystając z przyrodzonej nam wolnej woli, możemy kształtować nasze życie sami, wybierając określone opcje a rezygnując z innych, modelując w ten sposób swój los.  ⠀

Tak jak podaję wyżej – Tarot nie jest tylko sztuką do przepowiadania przyszłości. Tarocista za pomocą kart szuka wariantów rozwiązania niekorzystnej sytuacji. Dotyczy to każdej sfery życia: rodziny, kariery, zdrowia, studiów, konfliktów, relacji z samym sobą. Tarocista interesuje się kierunkiem oraz celem, który klient chce osiągnąć, diagnozuje i proponuje dalsze kroki.  Tarocista znajduje dla swoich klientów wyjście – co zrobić, co zmienić, jak działać. Umie oddzielić prawdziwy stan ducha klienta od jego projekcji lub projekcji tarocisty, pomaga wybrać ten wariant swojego życia, który dla klienta będzie najkorzystniejszy i podpowiada jak się tam dostać.

Trzeba podkreślić, że Tarot jest dla osób świadomych, gotowych do zmian, dla tych co szukają odpowiedzi i wskazówek potrzebnych do pracy nad sobą. Zatem, gotowość do wydarzenia Zmiany w swoim życiu oraz gotowość do aktywności, do działania, do systematycznej pracy nad sobą – to są cechy charakteryzujące klientów, z którymi pracuję.

Autor zdjęcia: Julia Luna Kot

Kim jestem i co upoważnia mnie do wypowiadania się na temat Tarota? 

Jestem tarocistką i wiedźmą. Świadoma swojej mocy i umiejętności płynącej przez pokolenia oraz przez wcielenia. Swoją praktykę kieruje do osób, które nie tylko na poziomie Duszy, ale też na poziomie świadomym zdecydowały, iż gotowe są na Zmianę, być może najważniejszą w ich życiu. Zmianę polegającą na wzięciu swojego losu we własne ręce i napisanie powieści pod tytułem: “Moje Życie”.

Pracuję z osobami odpowiedzialnymi, zdającymi sobie sprawę, że ich życie zależy wyłącznie od nich, mam przyjemność działać ze świetlistymi istotami, które wiedzą, że ani tarocistka, ani żaden mag, ani nikt inny nie przeżyje za nie życia, a drogę transformacji muszą przejść same, korzystając z najlepszych dostępnych wskazówek i wiedzy.

Jeśli chcesz schudnąć, nie wystarczy kupić karnet na siłownię lub nawet regularnie uczęszczać do fitness klubu. Potrzebny jest jeszcze Akt Woli, który wyzwoli w nas pragnienie pracy (najlepiej przepełnionej radością) i dopiero to niezawodnie doprowadzi nas do obranego celu. Nie zawsze jest to droga najłatwiejsza, gdyż nie istnieją uniwersalne wzorce, a mocno wydeptane ścieżki zazwyczaj prowadzą na manowce. Niech towarzyszy nam świadomość, że nikt nie jest nam nic winien, a wszystko co mamy oraz wszystko co możemy mieć jest wyłącznie wynikiem naszych działań lub ich braku. Karty Tarota pomagają nam uzyskać taką wyższą świadomość siebie i Życia. Świadomość potrzebną do malowania swojej historii jak piękny, zapierający dech w piersiach obraz.

Gdyby ktoś zapytał mnie o czym jest Tarot, odpowiedziałabym, że Tarot jest o braniu odpowiedzialności za swoje Życie.

Julia Luna Kot
wiedźma-tarocistka
www.facebook.com/verywitchy
soverywitchy@gmail.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 thoughts on “O czym jest Tarot i jak przy pomocy kart stać się autorem własnego Życia


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram